A magyar válogatott 13-12-re nyert az olasz csapat ellen szombaton a görögországi világkupa-selejtező 5-8. helyért zajló csoportküzdelmeinek második fordulójában.
Cseh Sándor együttese - amely pénteken 18-9-re legyőzte az izraelieket - ezzel vezeti a csoportját, és egy lépésre van a sorozat áprilisi szuperdöntőjétől.
A magyar csapat a zárónapon a vb-címvédő, de a vk-selejtezőre alaposan átalakított amerikai együttessel találkozik. A csoportkörben már összecsaptak a felek, akkor a magyarok 12-7-re nyertek. Ezzel együtt kialakulhat hármas holtverseny, a hazai szövetség Facebook-oldalának közlése szerint pedig "a legújabb, bár még nem publikált szabály szerint" ebben az esetben csak az egymás elleni eredményeket veszik figyelembe a sorrend megállapításánál.
a magyar csapat gólszerzői: Keszthelyi 5, Faragó, Pogonyi, Leimeter 2-2, Hajdú, Rybanska 1-1
Kiegyenlített küzdelmet vívott egymással a két csapat az első negyedben, amely során először a játékrész végén Rybanska Natasa távoli lövésével kerültek előnybe a magyarok (3-2).
A második negyed elején az újonc Pogonyi Bíbor góljaival kettővel ellépett a magyar válogatott, az olaszok azonban gyorsan visszajöttek, két előnyt - ebből egy duplát - értékesítve. A rivális lendületben maradt és a nagyszünet előtt sorozatban harmadszor is betalált, amivel visszavette a vezetést (5-6).
A fordulást követően az olimpiai bronzérmes Keszthelyi Rita a kezébe vette az irányítást, négy gólt szerzett és egy gólpasszt is kiosztott, a magyarok így kétgólos előnnyel fordultak rá az utolsó nyolc percre (11-9).
A zárónegyedben is Keszthelyi volt az együttes vezére, kiváló megmozdulásainak köszönhetően nem volt esélye az egyenlítésre az olaszoknak, akik végül 10 másodperccel a vége előtt csak egy gólra tudtak feljönni.
"A győzelmet is gyakorolni kell valahol. Ilyen értelemben volt igazán fontos ez a mai találkozó. Mert persze új a csapatunk, és gyakorlunk sokat, ám ennyi mérkőzés után, amikor már az utolsó két napra fordulunk, az ember alapvetően nyerni akar, a hogyan másodlagos - idézte a szövetség Cseh Sándort. - Végül is lőttünk tizenhárom gólt, az irammal, a felúszással nem volt gond, ez tetszett nagyon. Amikor 15 hátrányt kapsz, akkor persze nehéz kevés góllal megúszni egy mérkőzést, mégsem mehetek el szó nélkül három-négy olyan akciógóljuk mellett, amit nem lett volna szabad engedni - gyakorlatilag ennyi a negatívum, meg talán az, hogy amikor elkezdtek zónázni, akkor picit megálltunk elöl."
A szövetségi kapitány hozzátette, a harmadik negyedben nagyon sokat számított az, hogy mozgékonyabbá vált a védekezés, ha pedig ez elkezd működni, az erőt és önbizalmat ad.
"Meg persze amikor van egy Keszthelyi Ritád, aki magára vállalja a felelősséget. Akkor a gólszerzés is könnyebbé válik. Ehhez az is kellett, hogy sokkal többet és pontosabban passzoltunk, nem akartuk mindenáron centerbe adni a labdát, ez ott komoly fordulatot jelentett. Igaz, a végén valahogy mégis magunkra húztuk őket, de most tényleg az volt a lényeg, hogy győzzünk. Ötödik nap, ötödik meccs - a vége felé bennem is csak az munkált, hogy akkor ez most egy ilyen mérkőzés, mindegy, hogyan, csak húzzuk be, és ez sikerült."
Ahogy most itthon, úgy Isztambulban is három-négy perc leforgása alatt két gólt kaptunk. Ez azt jelenti, hogy letörünk egy bekapott gólnál. Korábbról nem is emlékszem, hogy történt-e ilyen. Nem szabad vert seregként elkönyvelni a bekapott gólt, elvégre még most is volt hátra hatvan perc.
Füllent a fősodor sajtó, amikor azt szajkózza: a tudósok nagy többsége szerint a széndioxod káros, az okozza a felmelegedést. A valóban neves tudósok épp az ellenkező véleményen vannak.
Barabás Richárd, a Párbeszéd politikusa a Fővárosi Közgyűlés legutóbbi ülésére benyújtott módosító indítványa szerint a szivárvány színeivel kellene kivilágítani a Kolosy téren álló 269 éves Újlaki Sarlós Boldogasszony Plébániatemplomot. A beadványt több politikus is provokációnak nevezte. Barabás emellett a Facebook oldalán próbálta félremagyarázni, saját világlátásához igazítani a szivárvány szimbólum jelentését. Soltész Miklóst, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkárát kérdeztük a váci református iskola bővítésének alapkőletételénél az esetről, keresztényüldözésről és a Nyugat-Európa szerte tapasztalható templomátalakításokról.
Hind Kabawat az első nő és egyben keresztény, aki miniszteri tisztséget tölt be a szíriai kormányban. Március 29-i hivatalba lépésétől ő vezeti a Szociális és Munkaügyi Minisztériumot. Nyugati megfigyelők üdvözölték a nők irányába történő nyitást, az új szociális miniszter személyének megválasztását egyben pedig a kisebbségek iránti elfogadóbb magatartásnak tekintik.