Rekordszámú illegális munkavállalót vettek őrizetbe januárban Nagy-Britanniában
2025. február 10. 16:54
Rekordszámú illegális munkavállalót vettek őrizetbe januárban a brit hatóságok – írja az MTI. A londoni belügyminisztérium hétfői tájékoztatása szerint az ország teljes területére kiterjedő razziák során 828 létesítményben – köztük műkörmösszalonokban, vegyesboltokban, éttermekben, autómosókban – végeztek ellenőrzéseket a határvédelmi szervek, és 609 embert vettek őrizetbe. A razziák során felkeresett intézmények száma 48 százalékkal, az illegális munkavállalás gyanújával őrizetbe vett személyeké 73 százalékkal volt magasabb, mint egy évvel korábban. A minisztériumi beszámoló szerint egyetlen északkelet-angliai indiai étteremben hét, egy dél-londoni élelmiszerraktárban hat embert vettek őrizetbe.
A belügyi tárca a hétfői ismertetésben felhívta a munkáltatók figyelmét arra, hogy minden egyes illegálisan foglalkozatott alkalmazottjuk után 60 ezer fontig (29 millió forintig) terjedő pénzbírságra számíthatnak. A minisztérium hangsúlyozza azt is, hogy hétfőn került az alsóház elé második olvasatban, vagyis részletes vitára a határbiztonsági, menedékjogi és bevándorlási törvénytervezet, amely elfogadása után ugyanolyan beható intézkedési, vizsgálati és büntetőjogi hatásköröket biztosít majd az embercsempészek és általánosságban a szervezett bevándorlási bűnözés ellen, mint amilyenekre a terrorizmusellenes törvény ad felhatalmazást a brit hatóságoknak a terrorszervezetek elleni fellépéshez.
Az előző, konzervatív párti brit kormány azt tervezte, hogy a szervezett embercsempészcsoportok által útnak indított, csónakokkal illegálisan Nagy-Britanniába érkező menedékkérőket a közép-afrikai Ruandába telepíti át, a jogi és parlamenti csatározások miatt azonban az áttelepítési program a Konzervatív Párt tavaly júliusi választási vereségéig nem indult el. A jelenlegi munkáspárti kormány választási ígéretének megfelelően a hivatalba lépése utáni első héten törölte a ruandai áttelepítési programot, és ehelyett új határbiztonsági parancsnokságot hozott létre az illegális átkeléseket szervező embercsempészek elleni fellépésre.
A londoni belügyi tárca hétfői ismertetésében hangsúlyozza, hogy az illegális munkavállalással szembeni fellépés is létfontosságú eleme annak a rendszerszintű programnak, amelynek célja a munkalehetőségek hamis ígéretével embereket Nagy-Britanniába csábító embercsempészcsoportok felszámolása és üzleti modelljük lebontása.
A szél- és naperőművek élettartama legfeljebb 20-25 év, az akkumulátorok élettartama pedig 7-8 év. Ha a zöld erőművek élettartama lejár, akkor is el kell bontani a felszín feletti részeket, ha a beton alapok továbbra is a földben maradnak. A romeltakarítások és a használt akkumulátorok leselejtezése során a célul kitűzött 2050-es évig legalább 10 millió tonna veszélyes hulladék halmozódna fel.
Országainkra az Egyesült Nemzetek Szervezetének ügynökségei is nyomást gyakorolnak. Az ENSZ Nőkkel Szembeni Megkülönböztetés Felszámolásával Foglalkozó Bizottságának jelentése tavaly augusztusban megállapította, hogy a születendő élet védelme Lengyelországban a nők diszkriminációját és az emberi jogok megsértését jelenti.
"Ő nem csupán a tudomány terén hozott felfedezéseket, hanem példaértékű módon alakította a közösségi és vallási életet is" - húzta alá. Kifejtette: az idősebb Bolyai nem csupán tudós, hanem szellemi vezető is volt, tudta, hogy a tudás és a vallás összefonódása alapvető a jövő nemzedékek fejlődése érdekében.
A miniszterelnök a közösségi oldalára írt egy bejegyzést arról, hogy az amerikai adófizetők pénzéből finanszírozták a magyar baloldalt, hogy az meg tudja buktatni a kormányt.
Jól láthatóan azt szeretnénk elérni, hogy 2025-ben már a gyakorlatban is megvalósuljon az az új területfejlesztési szemlélet, amelynek eredményeként az eddig kizárólag település alapú fejlesztéspolitika mellett erőteljesen megjelenik a térségi alapú is - fejtette ki Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter a gondola.hu-nak adott interjúban.