Kóbormacskák
2025. március 16. 03:00

Magyarországon 3 millió kóbormacska él, számuk pedig folyamatosan nő - közölte a Magyar Macskavédő Alapítvány (MAVED).

Magyar Macskavédő Alapítvány – Minden macska számít!

maved.hu

A problémát az állatok gyors szaporodása súlyosbítja, ezért az alapítvány a TNR módszerrel próbálja visszaszorítani a kolóniák számát.

Trebbi Daniela elnök szerint a befogott macskákat ivartalanítják, füljelzéssel látják el, majd visszahelyezik eredeti élőhelyükre, és folyamatosan gondozzák őket. Stefano Trebbi, az alapítvány alapítója hangsúlyozta, az ivartalanítás a gazdis macskák egészségét is védi. A MAVED tevékenysége jelentős részben az adó 1%-os felajánlásokból valósul meg.

Kiadó: Cube-Élmény Kft.

OS
Címkék:
  • Orbán Balázs: Újraosztás zajlik a világban
    A világban jelenleg nagy változások vannak folyamatban, "újraosztás zajlik", aminek több látható jele is van. Ide tartozik például, hogy másfélszer annyit költ a világ fegyverkezésre, mint húsz évvel ezelőtt, továbbá, hogy egyre több a háborús konfliktus, tíz év alatt ötszörösére nőtt a kereskedelmi korlátozások száma, a globális migrációs folyamatoknak pedig már csaknem 300 millió ember része - sorolta Orbán Balázs.
  • Győztünk!
    A rivális Triha ötödik találatával zárkózott fel ismét egy gólra, majd egy rossz átadást lefülelve ismét ő tört kapura, és ki is használta a ziccert (9-9). Bő egy perccel a vége előtt fórt kapott a magyar válogatott, Rybanska használta ki a lehetőséget, eldöntve ezzel a meccset.
  • Vizet a tájba – A Tökös-csatorna is tartalékolja a vízkészletet
    Lezsák Sándor, az Országgyűlés alelnöke, a környékbeli gazdák és önkormányzatok nevében mondott köszönetet a kormányzati és szakmai erőfeszítésekért, amelyek lehetővé tették a „Vizet a tájba” program megvalósítását. Mint fogalmazott, az elmúlt évtizedek feszült várakozása után végre megszületett az a szakmai és költségvetési döntés, amelynek köszönhetően „újra élhet” a Homokhátság.
MTI Hírfelhasználó