A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) Bartók Béla Művészeti Kara hétfőtől negyedik alkalommal rendezi meg a Bartók Béla Művészeti Napokat, amely a kar hagyományos komolyzenei fesztiválja - tájékoztatta a felsőoktatási intézmény közkapcsolati igazgatósága az MTI-t.
A közlemény szerint az április 1-jéig tartó eseménysorozat idén Bartók Béla halálának nyolcvanadik évfordulója köré szerveződik, változatos programokkal, flashmobokkal, kamarazenei előadásokkal és nagyzenekari koncertekkel várják a közönséget.
A fesztivál nyitónapján a Klauzál téren a művészeti kar rézfúvós együttesének flashmobja indítja el a programsorozatot, majd az érdeklődők egy izgalmas zenetörténeti előadáson ismerhetik meg Rossini művészetét, este pedig fúvószenekari hangversenyt hallhat a közönség.
A rendezvénysorozat több napján is a kar hallgatói és oktatói viszik közel a komolyzenét a szegediekhez, ütőhangszeres- vagy hegedűművészek, rézfúvósok tűnnek föl a város különböző pontjain, a Dugonics téren, a Reök-palota erkélyén és az egyetemi könyvtár épületében, ahol rövid koncerteket adnak. Ezek a rendhagyó előadások nemcsak meglepetésszerűen bukkannak fel különböző helyszíneken, hanem egyben hívogatóként is szolgálnak a fesztivál többi eseményére.
Az esti koncerteken föllépnek a művészeti kar oktatói, a kar Szimfonikus zenekara, gálahangversenyt adnak a fafúvós növendékek, valamint a Nicosiai Egyetemen oktató Nicolas Constantinou zongoraművész is. A rendezvény zárásaként április 1-jén Claude Debussy műveiből álló koncertet hallhat a közönség, amely fuvola-, hárfás és brácsás darabokat is tartalmaz.
Március 26-án három intézmény összefogásában valósul meg egy közös koncert. A Király-König Péter Zeneiskola, a Gál Ferenc Egyetem Vántus István Zeneművészeti Szakgimnázium és az SZTE Bartók Béla Művészeti Kar zongora tanszakának hallgatói közösen lépnek színpadra a Fricsay Ferenc hangversenyteremben. Ez az együttműködés jelentős mérföldkő a régió zenei életében, hiszen először hallhatja a közönség egy koncerten e három intézmény kiemelkedő tehetségeit.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
Ahogy most itthon, úgy Isztambulban is három-négy perc leforgása alatt két gólt kaptunk. Ez azt jelenti, hogy letörünk egy bekapott gólnál. Korábbról nem is emlékszem, hogy történt-e ilyen. Nem szabad vert seregként elkönyvelni a bekapott gólt, elvégre még most is volt hátra hatvan perc.
A boldog élet titka, megtanulni ünnepelni az örök élet diadalát Isten igéjében és szentségeiben és elfogadni Isten kegyelmi ajándékait, amelyeket az őt szeretőknek készített - fogalmaztak az egyházi vezetők.
Az Európai Unió jelenlegi intézményi struktúrája számos hiányossággal küzd, beleértve a demokrácia deficitjét, a tagállami szuverenitás és a nemzetbiztonság aláásását, amelyet ideológiai megfontolások által vezérelt uniós politika – különösen a migráció területén – tovább súlyosbít.
Az elnök azt a meggyőződését is hangoztatta, hogy jó esély van megoldani a válságot. "Igazi lelkesedést akarok látni arra, hogy le akarják zárni, és azt hiszem, látom ezt mindkét oldal részéről" – állapította meg Donald Trump hozzátéve, hogy hamarosan kiderül tényleg így van-e.