Lőw Zsolt megnyerte első Bundesliga-meccsét a lipcsei kispadon
2025. április 5. 22:04
Megszerezte első Bundesliga-győzelmét a múlt vasárnap kinevezett Lőw Zsolt vezetőedző irányításával a Leipzig, miután hazai pályán 3–1-re legyőzte a Hoffenheimet a német labdarúgó-bajnokság 28. fordulójában.
A Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló lipcseiek ugyan hamar hátrányba kerültek a vendég Hoffenheim ellen, de még az első félidőben fordítottak úgy, hogy a rivális a 28. percben 1–1-nél emberhátrányba került. A Leipzig a hajrában tette magabiztossá a sikerét. A magyar válogatott kapus és védő egyaránt végigjátszotta a találkozót.
Lőw szerdán a Német Kupa elődöntőjében vereséggel debütált, első bajnoki összecsapásán viszont 3–1-es győzelemmel javítani tudott. A magyar szakembert azzal a feladattal bízták meg, hogy együttesével kiharcolja a Bajnokok Ligája-indulást, amihez a legjobb négy között kell zárnia. Ehhez pedig máris közelebb került, mert a negyedik Mainz meglepetésre 1–1-es döntetlent játszott sereghajtó vendégével, a Holstein Kiellel, így a Leipziget már csak egyetlen pont választja el a közvetlen riválisától.
A címvédő és jelenleg második helyen álló Bayer Leverkusen Emiliano Buendía hosszabbításban szerzett góllal 1–0-ra nyert a bennmaradásért küzdő Heidenheim otthonában, így továbbra is hatpontos lemaradással követi az éllovas Bayern Münchent.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
Ahogy most itthon, úgy Isztambulban is három-négy perc leforgása alatt két gólt kaptunk. Ez azt jelenti, hogy letörünk egy bekapott gólnál. Korábbról nem is emlékszem, hogy történt-e ilyen. Nem szabad vert seregként elkönyvelni a bekapott gólt, elvégre még most is volt hátra hatvan perc.
Starmer a The Sunday Telegraph című konzervatív vasárnapi brit lapnak írt cikkében úgy fogalmazott, hogy az új világot nem meghatározott szabályok, hanem alkuk és szövetségi rendszerek irányítják.
A miniszter az operatív törzs feladatairól szólva példaként hozta fel, hogy rendőri erők bevonásával biztosítani kell a telepek védettségét a katasztrófaturizmussal szemben, valamint azért is, mert előfordult, hogy a fertőzött telepre is bementek éjszaka és ellopták a fertőtlenítőszivattyút.
A főtanácsadó szavai szerint most ezeket a lépéseket alkalmazza az amerikai kormányzat is: a technikai megoldásokkal, a hadsereg a határra vezénylésével és jogi határzár intézményének bevezetésével lényegében csak az a migráns léphet be az országba, akiknek a határon kívül benyújtott menekültkérelmet pozitívan bírálják el.