A biztosításokat érinti az árletörés következő lépése
2025. április 24. 11:35
Az élelmiszerek árcsökkentése, a bankszektorban és a telekommunikációs szektorban a díjemelések megállítása után most a biztosítókon van a sor - közölte Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter a Facebook-oldalára csütörtökön feltöltött videójában.
 
Az első három hónapban az látszik, hogy a szolgáltatói infláció megragadt 10 százalékon - mondta a miniszter hozzátéve: "a biztosítói szektor igencsak ludas ebben, a biztosítások ára 16,5 százalékkal emelkedett".
 
"A biztosítások, mint a lakásbiztosítás, a gépjárműbiztosítás vagy az életbiztosítás, nagyon megdrágult. Számunkra az az elfogadható, ha a díjak ebben az évben nem emelkednek, az inflációs díjemeléstől eltekintenek a biztosítók, ahol már végrehajtották, ott visszacsinálják. Miközben, még egyszer a lakás-, a gépjárműbiztosítás összege emelkedik természetesen a infláció mellett. Tehát a biztosítás az nem sérül, nincs alulbiztosítás"
- fogalmazott a miniszter.
 
Mint mondta "ezen a héten tárgyalunk, jövő héten tárgyalunk, két hét múlva hétfőn fogunk újra találkozni. Ha ezt meglépik a biztosítók, akkor ez rendben van, önkéntes vállalásként el fogjuk tudni fogadni. Ha nem lépik meg, akkor be fogunk avatkozni szabályozó eszközökkel" - figyelmeztetett a miniszter.
MTI
Címkék:
  • Ukrajnát Oroszországgal együtt kell fölvennünk az EU-ba
    Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
  • Rossi elemzése nem rossz, de…
    Ahogy most itthon, úgy Isztambulban is három-négy perc leforgása alatt két gólt kaptunk. Ez azt jelenti, hogy letörünk egy bekapott gólnál. Korábbról nem is emlékszem, hogy történt-e ilyen. Nem szabad vert seregként elkönyvelni a bekapott gólt, elvégre még most is volt hátra hatvan perc.
MTI Hírfelhasználó