Egy nagyszabású, tíz országra kiterjedő rendőri művelet során 270 személyt vettek őrizetbe a hatóságok a sötét weben működő bűnözői hálózatok elleni fellépés részeként - közölte csütörtökön az Európai Unió hágai székhelyű rendőrségi együttműködési szervezete, az Europol.
Az uniós ügynökség koordinálásával végrehajtott, "RapTor" elnevezésű akció során a nyomozók drogot, fegyvert, hamisított termékeket és nagy összegű készpénzt is lefoglaltak, súlyos csapást mérve a digitális bűnözés globális infrastruktúrájára - áll a közleményben.
A művelet középpontjában olyan személyek álltak, akik a korábban felszámolt darkwebes piactereken - köztük a Nemesis, Tor2Door, Bohemia és Kingdom Markets oldalakon - bonyolítottak le kiterjedt illegális kereskedelmet. A gyanúsítottakat a platformokról kinyert adatok, valamint a nemzeti nyomozóhatóságokkal közösen végzett célzott hírszerzési munka alapján azonosították. Az akcióban az Egyesült Államoktól Dél-Koreáig tíz ország vett részt, és a letartóztatott személyek közül többen ezernél is több illegális tranzakciót hajtottak végre, gyakran titkosítást és kriptovalutát használva a nyomaik eltüntetésére.
A nyomozás során a hatóságok több mint 184 millió euró értékben foglaltak le készpénzt és kriptoeszközöket, valamint több mint két tonna különféle kábítószert, köztük amfetamint, kokaint és opiátokat. Emellett több mint 180 lőfegyver, továbbá hamis fegyverek, sokkolók, kések, több ezer hamisított áru és több tonna illegális dohány is a rendőrök kezére került.
A szakértők szerint a sötét web bűnözői környezete átalakulóban van. A hagyományos piacterek felszámolása után egyre több bűnelkövető próbál kisebb, egyedi weboldalakon vagy privát csatornákon keresztül üzletelni, ezzel megnehezítve a hatóságok dolgát. Az illegális kábítószerek továbbra is a sötét weben értékesített legfőbb árucikknek számítanak, de 2023-ban jelentősen megnőtt a vényköteles gyógyszerek illegális kereskedelme is, emellett pedig megszaporodtak az átverésre irányuló csaló szolgáltatások.
Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
Orbán Viktor azt mondta, Magyarországnak minden évben 800 milliárd forinttal többet kellene fizetnie az Oroszország helyett máshonnan megvásárolt energiáért, ez az összeg megegyezik azzal, amelyet a kormány minden évbenOrbán Viktor azt mondta, Magyarországnak minden évben 800 milliárd forinttal többet kellene fizetnie az Oroszország helyett máshonnan megvásárolt energiáért, ez az összeg megegyezik azzal, amelyet a kormány minden évben szétoszt a családok között a rezsicsökkentés révén. szétoszt a családok között a rezsicsökkentés révén.
Simicskó István úgy véli, hogy gyorsított vagy a többi, korábban csatlakozott országhoz képest engedékenyebb szabályokkal nem szabad megindítani a tagfelvételi eljárást.
A Kereszténydemokrata Néppárt a Facebook oldalán reagált Gaal Gergely ma megjelent videójára, amelyben jelezte, hogy lemond a párt Országos Elnökségében betöltött tisztségéről, mert nem ért egyet a vezetőséggel.