A csíksomlyói Szűzanya mindig hazavárja gyermekeit. Így van ez ma is, és így volt ez évszázadokon keresztül. Fényképes összeállításunkban a régi időkre tekintünk vissza, amikor évről évre a keresztalják és a búcsús tömeg részt vett a kikerülésen.
„Szinte példátlannak számít már Európában egy ekkora keresztény megmozdulás” – fogalmazott a PestiSrácoknak a szombati csíksomlyói szentmisét követően Vincze Lóránt EP-képviselő, a FUEN elnöke, megjegyezve, „Csíksomlyó és a csíksomlyói zarándoklat a magyar közösség számára akkor is megmarad, ha az utolsó ilyen búcsújáróhely lesz Európában”.
Június 4-én, pünkösd szombatján – mely idén éppen a nemzeti összetartozás napjára esik – megtartották a csíksomlyói búcsút a Kis- és Nagysomlyó-hegy közötti nyeregben, a Hármashalom-oltárnál, ismét zarándokok sokaságának jelenlétében. A főcelebráns és szónok Udvardy György veszprémi érsek volt, aki a búcsú mottójára – Pax et bonum! – épített szentbeszédében a békéért való munkálkodásról tanított.
A hagyományos csíksomlyói búcsú idén június 4-ére, a nemzeti összetartozás napjára esik. Az ünnepi szentmise főcelebránsa és szónoka Udvardy György veszprémi érsek lesz. A búcsú mottója idén a ferences rend jelmondata: Pax et bonum! – Béke és jóság!
Pünkösd húsvét után a legrégebbi, a harmadik legnagyobb keresztény ünnep, amely idén május 23-ra esik. Az ünnep elnevezése az Ószövetség koráig nyúlik vissza.
A főpolgármester eddigi politikai és szakmai tevékenységét lassan ideje lenne már komolyabb elemzés alá vetni, de most arra fókuszálunk, hogy az elmúlt hónapokban négyszer is arcul csapta a budapestieket.
Vannak mondatok a történelemben, amelyek az időből kiszakadva és felemelkedve örök életet élnek. Az ókori Rómától az angol és a francia történelmen át egészen a mai históriáig tudunk ezekről. Nekünk is van ilyen.