Egy jogállamnak vannak eszközei, hogy fellépjen a törvénysértés ellen. Ha a jog kifejezetten tiltja, hogy külföldi források segítsenek bizonyos politikai erőket, ha bizonyított a tényállás és van elég erős és hatékony szankció a törvénysértés ellen, akkor a jogállam meg tudja oldani a kihívást – fogalmaz Szabó Tamás.
2023. augusztus 7. 17:32
Kép: magyarnemzet/pexels
Lennie kellett egy olyan titkos alkunak, hogy ha a baloldal megnyeri a választást, valamit cserébe végre kellett volna hajtania. Csak nem tudjuk, mit: kerítést lebontani, beengedni az iskolákba a genderőrületet, belépni a háborúba? – vélekedik a hazafias politikai tömb. Szabó Tamásnak, Antall József államtitkárának, miniszterének tett föl kérdéseket a Gondola.
– Miniszter úr, a migránsözön hazánkra zúdítása, gyermekeink genderbolondériával való megfertőzése, katonáink halálba küldése mind a magyar társadalom rombolását célozza. Kiknek lehet ez érdeke és miért?
– Nem a magyarokra van kihegyezve ez a társadalomátalakítási doktrína és gyakorlat, hanem egész Európára. Mi azért vagyunk az első helyen akire nyomást helyeznek, mert mi ezt nem akarjuk. A három kérdés mindegyikének más az érdekháttere szerintem. A migránshullámot a demográfiai dráma és az ebből következő munkaerőhiány indította be, nem most, hanem a hatvanas évektől. Ez tehát a folytonos növekedésben érdekelt kormányok és az üzleti élet érdeke. Persze tetten érhető a doktriner gondolkodás, ami eltökélten multikulturális világot képzel el. A tőke és a túlhajtott liberális vízió itt kéz a kézben jár. A tőkének munkáskéz kell, a baloldalnak könnyen vezethető szavazó. A gender ügy ennél még egyszerűbb. A hatvanas évektől felerősödött teljes értékátrendeződés nyertesei a marginális számú kisebbségek, akik foglyul ejtették a médiát és a véleményformálókat és a politikai szférát. Ez szerintem csak ennek a relatív szűk csoportnak az érdeke. Ugyanakkor a „társdalomátformáló” gondolatot minden téren a gyakorlatra erőltető ideológiai tábor malmára hajtja a vizet és így egy ki nem mondott szövetség jött létre közöttük.
– Bizonyított, elismert tény, hogy az itthoni ellenzéket külföldről felbérelték. Ez valószínűleg paragrafusokba ütközik. Mindamellett az érintettek a parlamentben, a városházán ügyködnek, hisztériáznak. Hogyan lehet helyreállítani a jogállamiságot?
– Egy jogállamnak vannak eszközei, hogy fellépjen a törvénysértés ellen. Ha a jog kifejezetten tiltja, hogy külföldi források segítsenek bizonyos politikai erőket, ha bizonyított a tényállás és van elég erős és hatékony szankció a törvénysértés ellen, akkor a jogállam meg tudja oldani a kihívást. Azt viszont tudjuk, hogy a médiavilág át tudja festeni a valóságot politikai, üzleti, ideológiai érdekek mentén. A jogállam eszközei mellett szükséges, hogy a médiavilág is tartsa erősen napirenden a törvénytelenségeket.
– Haynau, Rákosi, Karácsony – ezek az extrém figurák avatták fel a megépített, újjáépített, majd felújított Lánchidat az utóbbi 174 évben. A történelem miért tesz ekkora irdatlan terhet a csodálatos szerkezetre?
– A rosszat soha nem a történelem csinálja, hanem az emberek. A tömegpolitikai eszköztárban pedig alapvető, hogy a jó dolgokat, aki teheti, a saját maga építésére használja. Mert a látszat a valóság. A felsorolt személyeknek a Lánchíd létéhez és jó állapota fenntartásához szinte semmi közük nem volt. De a látszatok hasznát az próbálja besöpörni, aki éppen ott van. Ezekre a helyzetekre írta Kányádi Sándor, „nem sirató, csak szomorú”.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
Ahogy most itthon, úgy Isztambulban is három-négy perc leforgása alatt két gólt kaptunk. Ez azt jelenti, hogy letörünk egy bekapott gólnál. Korábbról nem is emlékszem, hogy történt-e ilyen. Nem szabad vert seregként elkönyvelni a bekapott gólt, elvégre még most is volt hátra hatvan perc.
A búcsúvételi szertartást követően a koporsót autón viszik a Szent Péter-tértől körülbelül öt kilométerre lévő római Santa Maria Maggiore-bazilikáig. A koporsót szállító autón kívül néhány további autó alkotja majd a menetet, bennük bíborosok, valamint az egyházfő közeli munkatársai és segítői foglalnak majd helyet.
Simicskó István szerint "a papság gyalázásával, a hívők megalázásával és az egyház elleni gyűlölet tudatos szításával egy 21. századi keresztényüldözésbe kezdtek".
Szánthó Miklós kitért arra, is Romanowski ellen "büntetőeljárásnak álcázott koncepciós per indult hazájában", de az Interpol nemrég visszautasította a lengyel ügyészség kérését, és nem volt hajlandó körözés alá vonni.