Bakondi György úgy látja: nem utolsósorban a lakosság félelmeit érzékelve és az időközi választások eredményeit tükröző politikai változásokra reagálva a tagállamok felismerték, hogy nemzetállami szinten kell erőfeszítéseket tenni, mert az Európai Uniótól nem várható, hogy ezt a rendkívül fontos közbiztonsági, közegészségügyi és szociális helyzetet kezeljék.
Bakondi György elmondta, hogy Iránból nagy számban menekülnek az emberek Azerbajdzsán és Törökország felé. Szavai szerint ez a mozgás a bombázások és az eszkalációs fenyegetések következménye.
A negatív következmények között említette a terrorcselekményeket, a nők elleni erőszakot, és új jelenségként a Nyugat-Európa nagyvárosaiban megjelenő tömeges, erőszakos antiszemita megnyilvánulásokat.
Szélsőséges testület pénzügyi hadüzenettel felérő „ítéletet" hozott hazánk ellen avégből, hogy kénytelenek legyünk beengedni az országba az invázorokat. A kormány jogállami módon reagál a jogállamiságot megsértő hungarofóbok társadalomromboló lépésére.
Bakondi György hangsúlyozta: a tavaszi, nyári időszak kedvez a határsértőknek, és számos bizonytalansági tényező, mint a szíriai helyzet vagy egyes afrikai térségekben lévő folyamatok miatt nem lehet arra számítani, hogy az idei évben csökkenés következne be.
A főtanácsadó hangsúlyozta, tavaly Európa-szerte az illegális migrációval kapcsolatban negatív jelenségek voltak megfigyelhetők: terrorcselekmények, "tombolások", a közbiztonsági helyzet romlása, no-go zónák kialakulása, a szociális ellátórendszer feszültségei.
Bakondi György emlékeztetett: Szíriában megbukott az iráni és oroszországi támogatású rezsim, és nagyon vegyes összetételű, iszlám kötődésű, ezen belül elsősorban szunnita irányultságú csoportok kerültek hatalomra, akik között már meg is kezdődtek bizonyos leszámolások, így a kurdok elleni fellépés.
Bakondi György leszögezte, korábban elképzelhetetlennek látszott, de már a német sajtóban is megjelennek olyan vélemények, hogy Orbán Viktor illegális migránsokkal szembeni keménysége kifizetődött, a határon kellene megállítani az illegális bevándorlást.
Az Egyesült Királyságban is alapjaiban rendült meg a közbiztonság azt követően, hogy egy migrációs hátterű fiatal három kislányt gyilkolt meg egy táncórán.
Az Egyesült Királyságban "társadalmi robbanást okozott" az egy héttel ezelőtti eset, amikor egy ruandai származású 17 éves halálra késelt három tíz év alatti kislányt és többeket megsebesített.
Az lenne ésszerű, ha nem akarnánk a faanyagokat műanyagokkal kiváltani, éppen ellenkezőleg, minél több műanyagot kellene kiváltani fával. Csakhogy egy ilyen politikai döntéshez nagyon hiányzik valami a közéletből, ez pedig a „Józan Paraszti Ész”.
Franciaország 2023-ban kiutasított egy 39 éves üzbég migránst az Emberi Jogok Európai Bíróságának tiltása ellenére. Görögország szintén figyelmen kívül hagyja a Bíróság egyes ítéleteit, amikor a migránsokat Törökországba toloncolja vissza polgárainak védelmére hivatkozva.
Napról napra olvassuk, hogy katolikus tanárokat, csak azért, mert katolikusok, vesszőfutás alá vesznek, ostorhegyre vesznek és lépésről lépésre szisztematikusan organizálva támadnak, csak azért, mert katolikus, hitbuzgalmi társaságoknak tagjai.
Bakondi György úgy látja: nem utolsósorban a lakosság félelmeit érzékelve és az időközi választások eredményeit tükröző politikai változásokra reagálva a tagállamok felismerték, hogy nemzetállami szinten kell erőfeszítéseket tenni, mert az Európai Uniótól nem várható, hogy ezt a rendkívül fontos közbiztonsági, közegészségügyi és szociális helyzetet kezeljék.
A miniszterelnök-helyettes a rendezvényen arról beszélt, hogy a magyarság megmaradásához versenyképes tudás, a helyben maradás biztosítása és az anyanyelven való kommunikáció lehetősége is szükséges.