Az Európai Néppárt alelnökei feltekerték a Magyarország elleni narratívát
Az Európai Néppárt (EPP) két alelnöke is Magyarországnak szentelte a figyelmét, nem is akármilyen módon.
2023. december 18. 16:46
Az első impulzus Jukneviciene Rasa litván EP-képviselőtől, az EPP egyik alelnökétől érkezett. Rasa demokratikus értékeket nélkülöző véleménye szerint: Kezdjünk el gondolkodni Magyarország szavazati jog felfüggesztésének eljárásán. Ügyvédeinknek meg kell találniuk a jogi utakat, hogy megállítsák a kívülről és belülről jövő rombolást. A felszólalást Rasa az Európai Bizottságnak címezte, és képzelt párbeszédet is folytatott a szavazóival, amikor azt igyekezett bebizonyítani, hogy mennyire aggódnak Európa polgárai Magyarország miatt. Kinek dolgozik Orbán? Putyinnak? Miért nem tesz semmit az EU, hogy megállítsa őt? Nem látják, hogy belülről pusztítják el az EU-t? – idézte állítólagos tapasztalatait. Eredeti felszólalásában azért említhette a jogászokat, mert szerinte az unió eszköztárát kell megerősíteni Orbán Viktor megállítására. A román Muresan Siegfried, szintén EPP-alelnök is az Európai Bizottságot kérte, hogy ne tűrje a zsarolást Magyarországtól.
Muresan azt kifogásolta, hogy Magyarország nem támogatja, hogy az Ukrajnának szánt támogatásokat a költségvetésbe építve, ötvenmilliárd eurós értékben szervezze meg az EU. A román EP-képviselőnek tényleg nagyon becsípődhetett most hazánk, hiszen egy a spanyol körülményekre reflektáló hozzászólásban is Magyarországot említette mint példát a jogállamiság elleni támadásra.
Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
"Van egy ukránbarát egykori altábornagy, ahogy egyébként a szakzsargon hívja, fennáll a gyanúja annak is, hogy be van ütve az ukránokhoz, tehát hogy ukrán titkosszolgálati kapcsolatai lehetnek, ez az ő esetében külön vizsgálatot érdemelne" - fogalmazott Kocsis Máté.
A borünnep ökológiai lábnyomának csökkentése érdekében 2022 óta kizárólag üvegpohárban lehet kínálni a borokat. A fesztivál emblémájával ellátott nagyobb pohár a rendezvény után az otthoni pohárgyűjtemény díszévé válhat. A kisebb űrtartalmú, Szeged címeres poharat pedig akár vissza is lehet váltani a nap végén. A választék idén kiegészül egy százdarabos limitált szériával is.
Soltész Miklós a helyi sokac népcsoport megújult olvasóköri székházának átadásán azt mondta: Magyarországon és a Kárpát-medencében a nemzetiségek azzal együtt képesek a békés együttélésre, hogy közöttük a történelem során sokszor próbáltak kívülről békétlenséget szítani.