A rasszizmus legvisszataszítóbb változata, a hungarofóbia öntötte el az Európai Parlament szélsőbaloldali figuráit. A dühöngők egy része megvonná Magyarországtól a szavazati jogot.
2024. január 21. 16:12
A megélhetési indulatkeltők kifizetési helye – m7
Az Európai Parlament (EP) szélsőséges irányba mozdult el, a legalapvetőbb demokratikus szabályokat rúgják fel, nemcsak Magyarországot támadják, hanem az Európai Bizottságot is azért, mert tárgyal vagy megállapodik Magyarországgal bizonyos kérdésekben - jelentette ki Hidvéghi Balázs fideszes EP-képviselő a Kossuth rádió Vasárnapi újság című műsorában.
Hidvéghi Balázs úgy fogalmazott, az európai együttműködés alapjait kezdi ki, hogy az EP képtelen elfogadni: Magyarország álláspontja eltér a testületétől "a legforróbb kérdésekben", mint a háború vagy Ukrajna támogatásának ügye, illetve olyan morális témákban, mint az LMBT-propaganda, a gyermekvédelem.
A politikus hangsúlyozta, az eltérő véleményekkel együtt kell tudni élni, az, hogy Magyarországot a szavazati jog elvételével fenyegetik "már mindennek a vége".
Az Európai Parlament Magyarországot elítélő határozata - amelyet a magyar "dollárbaloldal" EP-képviselői is megszavaztak - pusztán nyomásgyakorlás, "részben a kampányt jellemző hangoskodás" - mondta. A szavazati jog megvonását az Európai Bizottság vagy a tagállamok egyharmada kezdeményezhetné, majd erről a tanácsban egyhangú döntésnek kellene születnie. Ezekre gyakorlatilag nincs reális esély - jelentette ki a képviselő.
Hidvéghi Balázs szerint az EP-ben folyó vitát személyeskedés, teljesen megalapozatlan, szélsőséges kijelentések és más véleményének a teljes elutasítása jellemzi. Ebben felismerhető "a Soros-hálózat működése" - tette hozzá. Ez a hálózat különböző szervezeteken, aktivistákon keresztül beépült az európai intézményekbe: a parlamentbe, az unió bíróságába vagy a strasbourgi emberjogi bíróságba, egyre erőszakosabban lép fel a más véleménnyel szemben, az alapvető toleranciát sem gyakorolja már, és megbélyegez mindenkit, aki a sajátjától eltérő véleményeket fogalmaz meg - fejtette ki.
A képviselő kitért arra is, hogy közben a legfontosabb társadalmi, politikai kérdésekről Nyugat-Európában nem kérdezik meg az emberek véleményét. Az átlagember, a szavazópolgár azzal szembesül, hogy megkérdezése nélkül alapvető változásokat erőltetnek a migráció, a társadalom megváltoztatása, az LMBT-témában vagy a háború kérdésében - mondta.
Ami Brüsszelben folyik, az nem tükrözi az emberek többségének véleményét, Brüsszel "magába zárkózó, ideologikus, erőszakos központtá vált" - jelentette ki a politikus, hozzátéve: ez ellen fel kell lépni. Mint mondta, ennek egyik eszköze Magyarországon, hogy megkérdezik az embereket, ezért tartanak nemzeti konzultációt, melynek most zárult le egy újabb, nagyon sikeres köre.
Az EP-képviselők azért támadták Ursula von der Leyent, az Európai Bizottság elnökét és a bizottságot, mert részben megállapodásra jutott Magyarországgal, amivel elismerte, hogy a jogállam rendben van és jól működik - közölte Hidvéghi Balázs. Hozzátette: nem akarják, hogy ilyen, akár kisebb megállapodások vagy sikertörténetek jöjjenek létre, mert annyira ellenségesek, annyira elfogultak Magyarországgal szemben.
Kitért arra, hogy eközben az Európai Tanács a következő napokban nagyon fontos döntés előtt áll, mivel határozni kell Ukrajna támogatásának módjáról. Az Európai Bizottság korábban 50 milliárd eurós, négy évre előre megajánlott pénzösszeget javasolt, ami a költségvetés módosítását jelentené. Magyarország ezzel szemben azt mondja, sokkal jobb lenne ezt nem közös kölcsönfelvétellel, hanem az uniós büdzsén kívül megtenni, és inkább rövid távra adni, hiszen nem tudni, hogyan alakul a háború, mi lesz a fronton, mi lesz a politikai életben - mondta Hidvéghi Balázs.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
Ahogy most itthon, úgy Isztambulban is három-négy perc leforgása alatt két gólt kaptunk. Ez azt jelenti, hogy letörünk egy bekapott gólnál. Korábbról nem is emlékszem, hogy történt-e ilyen. Nem szabad vert seregként elkönyvelni a bekapott gólt, elvégre még most is volt hátra hatvan perc.
Orbán Viktor miniszterelnök úr, Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter előterjesztésére a Magyar–Örmény Gazdasági Együttműködési Kormányközi Bizottság társelnökévé nevezett ki - osztotta meg a hírt közösségi oldalán Azbej Tristan a Külgazdasági és Külügyminisztérium üldözött keresztényeket segítő programokért felelős államtitkára.
"Ezennel felszólítom a döntő játékosokat az Európai Unión belül, hogy hallgassanak meg minket és ne tegyenek olyan lépéseket, amelyek az EU likvidálásához vezetnének. A vétójog megszűntetése az Európai Unió megszűnéséhez vezető lépés lenne. Erről száz százalékig meg vagyok győződve" - jelentette ki Robert Fico.
Újabb feljelentés érkezett Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke ellen, ezúttal személyes adattal való visszaélés és kényszerítés gyanújával. A politikust azzal vádolják, hogy fenyegető hangnemben lépett fel a Magyar Nemzeti Bank egyik női munkatársával szemben egy magántelefonon kezdeményezett hívás során.