A Roszatom idén is megszervezi a Tudás jégtörője elnevezésű nemzetközi expedíciót az Északi-sarkra, és újra lesz magyar diák is a résztvevők között - közölte az orosz atomenergetikai társaság hétfőn az MTI-vel.
wikipedia
A Roszatom idén hatodik alkalommal, az orosz atomenergetikai ipar fennállásának 80. évfordulója, valamint az északi-tengeri hajózási útvonal feltárásának 500. évfordulója jegyében indítja el az expedíciót, az Atomenergetikai Információs Központok Hálózata szervezésében.
A projekt célja a természettudományos diszciplínák és a nukleáris ipar technológiáinak népszerűsítése, a tehetséges gyermekek felkutatása és támogatása, képességeik fejlesztése és pályaorientációjuk segítése.
A világ minden tájáról származó 14-16 éves diákok a goarctic.energy weboldalon zajló versenyen elért eredményük alapján nyerhetnek beszállókártyát az Északi-sarkra induló 50 Let Pobedi (A győzelem 50. évfordulója) elnevezésű atommeghajtású jégtörőre.
A Roszatom 20 partnerországából (Banglades Bolívia, Brazília, Dél-Afrika, Fehéroroszország, Egyiptom, Ghána, India, Indonézia, Kazahsztán, Kína, Kirgizisztán, Magyarország, Mianmar, Mongólia, Namíbia, Örményország, Törökország, Üzbegisztán és Vietnam) várja a diákok jelentkezését. A kiválasztási folyamat három szakaszban zajlik, és június 20-án ér véget.
Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
Orbán Viktor felidézte azt is, hogy fiataloknak gondolták őket a politikához, mire ő azt mondta, mivel most kezdődik a demokrácia, mindenki egyidős. "Antall pont annyit tud a demokráciáról, mint mi".
Az Európai Unió energiaminiszteri tanácsa után Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter elárulta, hazánk Szlovákiával közösen vétózta meg a Zelenszkij-Von der Leyen tervezetet.
A Világbank legfrissebb becslései szerint, a háború 2024 végéig már több mint 175 milliárd dollár közvetlen kárt okozott Ukrajna épületeiben és infrastruktúrájában.