Az örmény származású Azbej Tristant nevezték ki a Magyar-Örmény Együttműködési Bizottság társelnökévé
Orbán Viktor miniszterelnök úr, Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter előterjesztésére a Magyar–Örmény Gazdasági Együttműködési Kormányközi Bizottság társelnökévé nevezett ki - osztotta meg a hírt közösségi oldalán Azbej Tristan a Külgazdasági és Külügyminisztérium üldözött keresztényeket segítő programokért felelős államtitkára.
2025. április 29. 10:39
Az örmény-francia származású magyar kereszténydemokrata politikus megjegyezte, hogy az államtitkársága meghatározó szerepet vállalt Magyarország és Örményország diplomáciai kapcsolatainak helyreállításában –  az anyaországi, karabahi származású, szíriai, iraki és libanoni örmény közösségek támogatásával.
 
Köszönöm a közös munkát mindazoknak -magyarokank, örményeknek, magyarörményeknek-, akik hozzájárultak ehhez - írta Azbej Tristan, aki megosztotta azt is, hogy az elmúlt években miylen módon támogatta magyarország az örmény közösséget világszerte.
 
A Hungary Helps Programon keresztül, Magyarország
  • támogatta a lebombázott örmény iskola újjáépítését Damaszkuszban,
  • humanitárius segítségnyújtást adott a karabahi örményeknek 2020-ban, 2023-ban és 2024-ben,
  • segítette karabahi gyermekek nyári táboroztatását,
  • támogatta a libanoni örmény katolikus közösséget,
  • a szíriai örmény protestáns közösség számára humanitárius segítséget nyújtott,
  • vakcinákat adományozott Örményországnak,
  • közvetítő szerepet töltött be öt örmény hadifogoly szabadon bocsátásában és Jerevánba történő hazaszállításában,
  • és támogatta az örményországi egyetemi együttműködést.
GK
  • Tiszta vizet a fejekbe!
    Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
  • Ukrajnát Oroszországgal együtt kell fölvennünk az EU-ba
    Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
MTI Hírfelhasználó