A művészeti kapcsolatok felélénkítése kitűnő út két ország jó viszonyának kialakításához, erősítéséhez.
Utoljára frissítve: 2024. április 11. 18:13
2024. április 11. 14:18
Muza Rubackyte zongoraművész, miután átvette a Magyar Érdemrend lovagkereszt kitüntetést Sulyok Tamás köztársasági elnöktől Vilniusban, a Hotel Narutis Oszlop Csarnokában 2024. április 11-én. Az államfő a Három Tenger Kezdeményezés országainak csúcstalálkozóján vesz részt Litvánia fővárosában. MTI/Bruzák Noémi
Sulyok Tamás köztársasági elnök csütörtökön részt vesz a Három Tenger Kezdeményezés csúcstalálkozón (Three Seas Initiative - 3SI) Vilniusban.
A találkozón a Három Tenger Kezdeményezés továbbfejlesztése lesz terítéken a részes államok államfői, a meghívott vendégek, és a stratégiai partnerek részvételével - mondta a köztársasági elnök a csúcstalálkozó előtt a helyszínen csütörtökön a sajtó képviselőinek.
Kiemelte: Magyarország közép-európai országként tudja definiálni magát, és mivel Közép-Európát a közös történelem és a közös kultúra tartja össze, a Három Tenger Kezdeményezés Magyarország számára is sokat jelent.
Sulyok Tamás hozzátette: a Három Tenger Kezdeményezés infrastruktúrában és fejlesztésben fogja össze Közép-Európát.
Évente 13, a Balti-tenger, a Fekete- és az Adriai-tenger között fekvő ország, így Észtország, Lettország, Litvánia, Lengyelország, Csehország, Szlovákia, Magyarország, Szlovénia, Ausztria, Horvátország, Románia, Görögország és Bulgária részvételével rendezik meg a Három Tenger Kezdeményezés (3SI) csúcstalálkozóját és üzleti fórumát.
A Három Tenger Kezdeményezés célja az együttműködés előmozdítása, elsősorban az infrastruktúra fejlesztése érdekében az energetikai, a közlekedési és a digitális szektorban, új beruházásokat, gazdasági növekedést és energiabiztonságot megcélozva.
A munkalátogatásra érkezett köztársasági elnök a csúcstalálkozó előtt a Magyar Érdemrend lovagkereszt kitüntetést adta át Muza Rubackyte zongoraművésznek, zenepedagógusnak, a litván Liszt Ferenc Társaság elnökének, a Vilniusi Zongorafesztivál művészeti igazgatójának Liszt Ferenc életművének népszerűsítését a litván Liszt Társaság, a LISZTuania megalapításával és a Lisztofonija zongoraverseny rendszeres megrendezésével is szolgáló elkötelezett tevékenysége elismeréseként.
Muza Rubackyte zongoraművész beszédet mond, miután átvette a Magyar Érdemrend lovagkereszt kitüntetést Sulyok Tamás köztársasági elnöktől (első sor, b) Vilniusban, a Hotel Narutis Oszlop Csarnokában 2024. április 11-én. Az államfő a Három Tenger Kezdeményezés országainak csúcstalálkozóján vesz részt Litvánia fővárosában. MTI/Bruzák Noémi
Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
Keresztény Európát akarunk, mert hisszük, csak ennek van jövője - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a fejújított Tihanyi Bencés Apátság és a Szent Kristóf zarándokház átadó ünnepségén pénteken.
Felszállt a fehér füst, a konklávé csütörtöki harmadik szavazása sikeres volt, Robert Prevost amerikai bíboros lett a katolikus egyház 267. pápája XIV. Leó néven.
Ma mindennél fontosabb, hogy újra béke legyen: az európai jövőt nem áldozhatjuk fel a háborús készülődés oltárán – hangsúlyozta a KDNP európai parlamenti képviselője csütörtökön közösségi oldalán, adta tájékoztatásul a Kdnp.hu.