Az ötödik hadoszlop nem erősödött meg: átrendeződött
Ha azt látjuk, hogy német harckocsik elevenítik fel a nyolcvan évvel ezelőtti „nemes” hagyományt, és ott válnak roncsokká Kurszk környékén, az ember elbizonytalanodik, meddig képesek elmenni ezek a gerinctelen gazemberek.
2024. augusztus 9. 23:40

bbj.hu

Az EU migrációs paktumja szerint Magyarországnak 7716, Olaszországnak 8016 férőhelyet kellene állandó jelleggel a határ mentén fenntartania, és a végrehajtás első évében akár 31 464 fő esetén a határon eljárást lefolytatni. Kövesdi Károly Európa-érmes újságírónak tett föl kérdéseket a Gondola.

– Szerkesztő úr, az európai uniós választások után kiderült, hogy egy leválthatatlan, korrupt politikusi kaszt szilárdult meg a brüsszeli bürokrácia élén. Miért tudjuk, hogy ettől kezdve lehetetlen kontinensünkön a demokráciát helyreállítani?

– Mint egykori főnököm mondta: a helyzet jó, de nem reménytelen. Az európai demokráciát csak úgy lehet helyreállítani, ha az egyes tagállamokban győz a józan ész (vagy inkább az elégedetlenség), és a patrióta, szuverenista, nemzetét szerető és nem eláruló politikai pártok alakítanak kormányt. Akkor a brüsszeliták elmehetnek nyugdíjba, mert az Európai Unió legfelsőbb szerve a miniszterelnökök és elnökök által képviselt Tanács. Ennek akadálya, mint látjuk számtalan példán, hogy a liberálbolsevik, a saját népeiket áruba bocsátó, végtelenül korrupt és hataloméhes társaság mindig összeölelkezik, és legyűri a nyertest. Változás csak akkor lesz, ha a társadalmi elégedetlenség eléri a kritikus szintet, és az egyes országokban Magyarországhoz hasonlóan kétharmaddal győz a jobboldal. Másrészt a jobboldalnak végre változtatnia kellene a finnyás gyakorlatán, és Brüsszelben össze kellene fognia. A liberálbolsevik oldal ezt skrupulusok nélkül gyakorolja.

– A törvényesen járó pénzek visszatartása, az Európai úgynevezett „Bíróság" botrányos ítélete, illetve most a migrációs paktum mutatja, hogy Magyarországnak hadat üzent a korrupt EU-szélsőség. Miből gondolhatjuk, hogy ez a garnitúra a fegyveres támadástól sem riadna vissza, és brüsszelen kívül is találnak gonosztevőket, akik ellen a Magyar Honvédségnek kellene a Leopard tankokat bevetnie?

– Teljesen nyilvánvaló, hogy Magyarország ellen összehangolt támadás folyik. A cél: kivéreztetni a lakosságot, kikényszeríteni, hogy a magyar polgárok elégedetlensége leváltsa a kormányt. Erről szól ez a „békés” hadművelet, amelyet a magát „középnek” hazudó szélsőség folytat ellenünk, amelynek „közepébe” egyarán belefér a szocialista, a néppárti, a méregzöld, a liberális mellett a szélsőbaloldal eszmeisége is. Senki nem mondja ki hangosan, de tulajdonképpen hidegháborúban állunk azzal az arrogáns, minket gyarmatának tekintő Nyugattal, amelytől eddig sem számíthattunk sok jóra. A migrációs paktum végrehajtását ők sem gondolhatják komolyan (hiszen felfoghatták, hogy amíg Orbán Viktornak hívják Magyarország miniszterelnökét, erről szó sem lehet), ez csak ürügy a nekünk járó pénzek visszatartására, ami nettó zsarolás. A jogtalanság csimborasszója egy ország ellen, amely egyedül védi a schengeni határt. Ha ez sem segít, az ukránokkal elzáratják a gáz- és kőolajcsapokat (miközben egész Nyugat-Európa habzsolja az orosz gázt). Arra nem vetemednek, hogy fegyvert fogjanak Magyarország ellen, de ha azt látjuk, hogy német harckocsik elevenítik fel a nyolcvan évvel ezelőtti „nemes” hagyományt, és ott válnak roncsokká Kurszk környékén, az ember elbizonytalanodik, meddig képesek elmenni ezek a gerinctelen gazemberek.

– Az európai uniós választás után hazánkon belül is megerősödött az ötödik hadoszlop. Ez utóbbi ellen hogyan veheti fel a küzdelmet a civil-Magyarország?

– Szerencsére nem erősödött meg túlságosan, inkább átrendeződtek a sorai. Ahogy mondani szokás: van az a pénz, amivel korrumpálni lehet a szerencselovagokat, politikai kalandorokat és lelketlen, hatalomra éhes, milliárdos proletárvezéreket. A Kun Bélák, Károlyi Mihályok, Jászi Oszkárok mai alteregóit. És ezeknek nagyon sok pénzük van. Mindig lesz egy lumpenréteg, amely utcára szólítható, és követi a szirénhangokat, a kérdés csak az, mekkora ez a tömeg. Úgy látom, hogy a magyar nemzet a környező népektől eltérően – szerencsére, de inkább keserves történelmi tapasztalatai révén – kevésbé vevő az olcsó hazugságokra. A gond azzal van, hogy ezek a tapasztalatok egyre távolodnak és vékonyodnak az időben. Ahogy a miniszterelnök fogalmazott: sok fiatal harcosra van szükség, sok képzett, bátor civilre, akik képesek a szívükre hallgatni. Leleplezni és legyőzni a lelketlen kufárokat és az árulókat.

Molnár Pál
 

gondola
  • Brüsszel diktatúrára tör
    Országainkra az Egyesült Nemzetek Szervezetének ügynökségei is nyomást gyakorolnak. Az ENSZ Nőkkel Szembeni Megkülönböztetés Felszámolásával Foglalkozó Bizottságának jelentése tavaly augusztusban megállapította, hogy a születendő élet védelme Lengyelországban a nők diszkriminációját és az emberi jogok megsértését jelenti.
  • Amikor a klíma lufi kipukkad
    Az amerikai elnökválasztás óta a „main-stream” módosulni látszik. Erre utal, hogy a nagy bankok egymással versenyezve hagyják el a Net-Zero límakartellt, és csoportosítják át a befektetéseiket a sokat szidott fosszilis energia bizniszbe. És ez bizony nagy baj, mert ha nem csurog a pénz a dekarbonizációra és a zöld energia programokra, akkor ez a hajó el fog süllyedni.
  • Akciók az információs hadviselésben
    Sajnos lesz elegendő erejük, hogy megvédjék az alvilági módszerekkel dolgozó, álhírgyártó „kollégáikat” – utal a szélsőbaloldali sajtóhálózatra Bánó Attila.
  • Orwell új világa
    Probléma lehet még a háborús hisztéria folyamatos fenntartása. Egyetlen szuper birodalom esetén ugyanis gondot okozhat, hogy nincs kivel háborúzni. Ki kell találni ezért olyan globális veszedelmeket, amelyek indokolttá teszik a rendkívüli állapot folyamatos fenntartását, szükség esetén pl. utazási korlátozások és/vagy kijárási tilalmak bevezetését, gázálarc vagy szájmaszk kötelező hordását, stb.
  • Botrányos dolgok Lengyelországban
    "Ha egy konzervatív, patrióta kormány tizedennyi gaztettet követne el, akkor Brüsszelben már az összes létező jogállamisági eljárást elindították volna, így viszont, hogy mindezt egy Brüsszelnek feltétlen hűséges kormány teszi, senki egy rossz szót sem szól" - hangsúlyozta Szijjártó Péter.
MTI Hírfelhasználó