A gazdaság bajai a háborúból származnak
Emberi és keresztényi szempontok alapján is véget kell vetni a háborúnak. De van egy másik, egy magyar érv is: "nekünk ez a háború a zsebünk szempontjából, a gazdaságunk, a jövedelmünk, az életszínvonalunk szempontjából egy istencsapása" – fogalmazott a kormányfő.
Utoljára frissítve: 2024. november 15. 09:15
2024. november 15. 08:57

mti

A magyar gazdaság bajai kivétel nélkül a háborúból és annak következményeiből származnak - jelentette ki a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában. Orbán Viktor azt mondta, az amerikai elnökválasztás után békeköltségvetést nyújtottak be az Országgyűlésnek, a jövő év pedig fantasztikus, nagyszerű, példátlan lehet.

A kormányfő azt mondta, régóta mondja, emberi és keresztényi szempontok alapján is, hogy véget kell vetni a háborúnak. De van egy másik, egy magyar érv is: "nekünk ez a háború a zsebünk szempontjából, a gazdaságunk, a jövedelmünk, az életszínvonalunk szempontjából egy istencsapása, az a jó, ha minél hamarabb véget tudunk neki vetni".

Orbán Viktor emlékeztetett arra, hogy az elmúlt időszakban dolgozott a magyar diplomácia a békén, de "kellett egy főszereplő", aki elég erős ahhoz, hogy meg tudja teremteni a békét, ezért volt fontos az amerikai elnökválasztás.

A 2025-ös költségvetésről azt mondta, történnek majd olyan dolgok Magyarországon, amelyek korábban még sosem, és amelyre nem indokolatlan a fantasztikus kifejezés használata sem.

 

Folytatni kell a küzdelmet a békéért Brüsszelben

Magyarországnak tovább kell folytatnia a békéért folytatott küzdelmét, immáron brüsszeli helyszínen, egy nagy amerikai várakozást keltő sikerrel a hátunk mögött - mondta Orbán Viktor a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában pénteken.

A miniszterelnök rámutatott: azon kell dolgozni, hogy Brüsszelben érjenek el változást. Attól, hogy Amerikában a békepárti harcostársunk nyert, Brüsszelben még nem következett be változás. Nekünk egy békepárti fordulatot kell folyamatosan sürgetünk, nehogy véletlenül az a gondolat szökjön szárba, hogy az amerikaiak nélkül is képesek vagyunk folytatni ezt a háborút - mondta.

Orbán Viktor az amerikai elnökválasztás utáni jelenlegi helyzetet úgy értékelte, hogy szélcsendben vagyunk. Eddig húzott a hajó, fújt a szél, a kampány az maga egy hurrikán és a békepártiak hajóját nagy sebességgel vitte előre, a küzdelem a béke- és a háborúpártiak között folyamatosan napirenden volt.

"A békepárti elnök győzött és most várjuk a békét" - fogalmazott, hozzátéve: az a kérdés, hogy mi történik Amerikában Donald Trump január 20-i hivatalba lépéséig. Nehéz, izgalmas és komplikált két hónap előtt állunk - összegzett.

MTI
  • Bandung árnyékában
    Jelen van az ortodox kereszténység és a dél-amerikai római kereszténység. Jelen van az iszlám. Jelen van Kína és annak afrikai gondozott államai. Jelen van a hindu civilizáció.
  • Ezt a harcot még nem vívtuk meg
    Brutális, kíméletlen szellemi rombolás kell ahhoz, hogy egy kultúra ezt a képességét elveszítse s az adott népet, nemzetet elveszejtse. Nálunk ez az elveszejtés 1900-ban kezdődött.
  • A gazdaság bajai a háborúból származnak
    Emberi és keresztényi szempontok alapján is véget kell vetni a háborúnak. De van egy másik, egy magyar érv is: "nekünk ez a háború a zsebünk szempontjából, a gazdaságunk, a jövedelmünk, az életszínvonalunk szempontjából egy istencsapása" – fogalmazott a kormányfő.
  • Agyhalottak, Soros-ügynökök az EP-ben – Videó
    Súlyos ellentmondást jelez a „Soros-ügynöközés” is. Ebből ugyanis az a döbbenetes következtetés vonható le, hogy Magyar Péternek a „Soros-ügynökökről” is meg lehet a véleménye, miközben elfogadja a támogatásukat – leplezi le a szélsőséget Bánó Attila.
  • Szerbia elsőrendű biztonsági lehetőség
    "Az ukrán-orosz háború elzárta a másik irányt, ezért Szerbia elsőrendű biztonsági lehetőséget és garanciát adó országgá vált Magyarország számára. Nincs fontosabb ország Magyarország szempontjából, a magyar biztonság szempontjából ma, mint Szerbia" - mondta a kormányfő.
MTI Hírfelhasználó