Papp Nikoletta (b) és Füzi-Tóvizi Petra (j), valamint a török Gülcan Tügel a női kézilabda Európa-bajnokság Magyarország–Törökország-mérkőzésén – MTI/Czeglédi Zsolt
A magyar válogatott 30–24-re legyőzte Törökországot a a részben hazai rendezésű női kézilabda Európa-bajnokság A-csoportjának debreceni nyitómeccsén csütörtökön.
Magyarország–Törökország 30–24 (13–8)
Debrecen, 2927 néző: v.: Prastalo, Balvan (bosnyákok)
lövések/gólok: 47/30, illetve 44/24
gólok hétméteresből: 4/4, illetve 2/1
kiállítások: 0, illetve 4 perc
Magyarország: Szemerey – Győri-Lukács 6, Klujber 6, Vámos 4, Füzi-Tóvizi, Kuczora 3, Szöllősi-Schatzl 3, cserék: Papp, Márton 1, Faluvégi 1, Tóth N. 3, Bordás, Simon 2, Kácsor 1, Böde-Bíró, Pásztor
Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány együtteséből a nyitókörös meccsen a kapus Janurik Kinga, illetve az utolsó felkészülési mérkőzésen, az ukránok ellen vasárnap bemutatkozó balátlövő, Csíkos Luca maradt ki a világversenyen újonc török válogatott ellen. A csoportkör három találkozóját és továbbjutás esetén a középdöntő-mérkőzéseit is a debreceni Főnix Arénában játssza a nemzeti csapat, azon a helyszínen, ahol a keret egy része junior világbajnokságot nyert hat esztendővel korábban, és ahol áprilisban kiharcolta az olimpiai szereplést – a szombati csoportellenfél svédeket is legyőzve.
A nyitányon – a látványos megnyitót követően – a szerényebb játékerőt képviselő és tapasztalatlanabb török együttes ellen kötelező volt a siker az olimpiai hatodik helyezett társházigazdának. Kuczora Csenge szerezte a kontinensviadal első gólját a hajdúsági városban, a rivális azonban első Eb-találataival fordított (1-4). Támadásban pontatlan, kissé ideges volt a magyar válogatott, a törököket pedig nem fogta meg a közönség szűnni nem akaró buzdítása.
Szemerey Zsófi néhány védésére alapozva visszavette a vezetést a vendéglátó (6-5), elszakadni azonban sokáig nem tudott riválisától. Ez végül 7-8 után egy 6-0-s sorozattal sikerült az első játékrész második felében, kihasználva, hogy a rivális a 18. perctől a 33. percig nem talált be.
A pihenőt követően újra sok lett a hiba a magyarok játékában, ezzel együtt is hétgólosra nőtt az előnyük (18-11). A második félidő derekára tovább duzzadt a fór (25-17), a magabiztos előnyt pedig – a hajrában produkált 5-2-es török sorozat ellenére – végig megőrizte a nemzeti csapat. A sikerhez Szemerey kilenc, Böde-Bíró Blanka öt védéssel járult hozzá, a találkozó legeredményesebbjeként Győri-Lukács Viktória és Klujber Katrin egyaránt hatszor talált be.
Ez volt a két csapat harmadik egymás elleni mérkőzése, a magyar mérleg továbbra is százszázalékos.
A folytatásban egy nehezebbnek ígérkező találkozó, az olimpiai és világbajnoki negyedik svédek elleni összecsapás vár két nap múlva Golovin Vlagyimir együttesére – a meccset az M4 Sport élőben közvetíti.
-
Országainkra az Egyesült Nemzetek Szervezetének ügynökségei is nyomást gyakorolnak. Az ENSZ Nőkkel Szembeni Megkülönböztetés Felszámolásával Foglalkozó Bizottságának jelentése tavaly augusztusban megállapította, hogy a születendő élet védelme Lengyelországban a nők diszkriminációját és az emberi jogok megsértését jelenti.
-
Az amerikai elnökválasztás óta a „main-stream” módosulni látszik. Erre utal, hogy a nagy bankok egymással versenyezve hagyják el a Net-Zero límakartellt, és csoportosítják át a befektetéseiket a sokat szidott fosszilis energia bizniszbe. És ez bizony nagy baj, mert ha nem csurog a pénz a dekarbonizációra és a zöld energia programokra, akkor ez a hajó el fog süllyedni.
-
Sajnos lesz elegendő erejük, hogy megvédjék az alvilági módszerekkel dolgozó, álhírgyártó „kollégáikat” – utal a szélsőbaloldali sajtóhálózatra Bánó Attila.
-
Probléma lehet még a háborús hisztéria folyamatos fenntartása. Egyetlen szuper birodalom esetén ugyanis gondot okozhat, hogy nincs kivel háborúzni. Ki kell találni ezért olyan globális veszedelmeket, amelyek indokolttá teszik a rendkívüli állapot folyamatos fenntartását, szükség esetén pl. utazási korlátozások és/vagy kijárási tilalmak bevezetését, gázálarc vagy szájmaszk kötelező hordását, stb.
-
"Ha egy konzervatív, patrióta kormány tizedennyi gaztettet követne el, akkor Brüsszelben már az összes létező jogállamisági eljárást elindították volna, így viszont, hogy mindezt egy Brüsszelnek feltétlen hűséges kormány teszi, senki egy rossz szót sem szól" - hangsúlyozta Szijjártó Péter.