Méregzöld klímaőrület
Füllent a fősodor sajtó, amikor azt szajkózza: a tudósok nagy többsége szerint a széndioxod káros, az okozza a felmelegedést. A valóban neves tudósok épp az ellenkező véleményen vannak.
2025. március 9. 19:04

pixabay

Az USA másodszor lépett ki a klímaegyezményből.

Ezzel megszűnik a „zöld” energia állami támogatása. A zöld bizniszből profitáló, kedvezményes kamatozású zöld hitelekkel üzletelő Net-Zero Banking Alliance (NZBA) bankszövetségből pedig egymás után lépnek ki a hatalmas pénzintézetek. Ezzel a „zöld” beruházások bekerülnek a szabad piaci versenybe.

Ld. https://www.euronews.com/green/2025/02/10/top-american-banks-exit-net-zero-alliance-what-doesthis-mean-for-their-european-peers

Az USA döntését megelőzte 31.847 amerikai tudós petíciója, amely szerint az USA lépjen ki a klímaegyezményből, mert a széndioxid nem okoz klímaváltozást, nem káros anyag, és ha több a széndioxid a levegőben, az jót tesz a növényeknek és az élővilágnak.

Ld. http://www.petitionproject.org/

Hasonló állásfoglalást olvashatunk a Professzorok Batthyány Köre nyilatkozatában.

Ld. https://pbk.info.hu/energia-munkacsoportunk-nyilatkozata/

Továbbá a Clintel (Klíma-intelligencia) Alapítvány deklarációjában, amelyet 1960 tudós írt alá, közöttük két Nobel díjas fizikus.

Ld. https://clintel.org/wp-content/uploads/2025/01/WCD-250123.pdf 2

Hosszasan sorolni lehetne hasonló nyilatkozatokat, de nem tesszük. Helyette felteszünk egy számszaki kérdést. „Hivatalos” közlés szerint a tudósok 97 százaléka támogatja a nemzetközi klímaegyezményt magalapozó, klímakatasztrófával fenyegető klímaelméletet. Az idézett és ezekhez hasonló nyilatkozatok alapján legalább 50 ezer, név szerint egyenként azonosítható olyan tudós van, akik megalapozatlannak tartják a hivatalos klímaelméletet.

Ha ezek alkotják a 3 % törpe kisebbséget, akkor a 97 % „támogató” tudósok létszáma legalább másfélmillió.

Vajon lehet tudni, hogy kik ezek? Van róluk névsor?

Vagy esetleg titkolják a személyazonosságukat, mert félnek a „fosszilis lobbi” bosszújától? Mindezek ellenére ne gondoljuk azt, hogy az USA kizárólag tudományos alapon hozta meg a döntését, ilyet ugyanis politikus a történelemben még soha nem tett. Van nyomósabb indok is, amelynek a lényegét egy  felmérés szemlélteti.

Annak összesítéséből kiderül, hogy Amerikában 2010-2019 között a naperőművek 112-szer, a szél erőművek pedig 26-szor több állami támogatást kaptak, mint a szén erőművek, vagyis a többletjuttatás naperőművek esetén (kerekítve): + 11.000 %, szélerőműveknél: + 2.500 %.

Ugyanez vízerőműveknél: +15.300 % és 3450 %, gáz erőműveknél: 21.000 % és 4.700 %.

Ld. https://www.texaspolicy.com/legeenergysubsidies/

Hát bizony ezek igen szép summák az adófizetők pénzéből, Al Capone is megirigyelhette volna, nem kellett volna bíbelődnie pálinkacsempészettel.

És akkor azt is megérthetjük, hogyan teszi tönkre magát az EU ezzel a méregzöld klímaőrülettel.

2025. március

Dr. tech. Héjjas István 

gondola
  • Ukrajnát Oroszországgal együtt kell fölvennünk az EU-ba
    Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
  • Rossi elemzése nem rossz, de…
    Ahogy most itthon, úgy Isztambulban is három-négy perc leforgása alatt két gólt kaptunk. Ez azt jelenti, hogy letörünk egy bekapott gólnál. Korábbról nem is emlékszem, hogy történt-e ilyen. Nem szabad vert seregként elkönyvelni a bekapott gólt, elvégre még most is volt hátra hatvan perc.
MTI Hírfelhasználó