Legyen-e Ukrajna az Európai Unió tagja?
Legyen-e Ukrajna az Európai Unió tagja? - teszi fel a kérdést Dr. Simicskó István, a KDNP frakcióvezetője a Facebook oldalán megjelent pénteki videójában.
2025. március 21. 12:52
A politikus megjegyzi, hogy Brüsszel terve az egész Európai Uniót egy kilátástalan helyzetbe sodorhatja, miközben a szomszédunkban zajló háború már így is sok áldozatot követelt az európai emberektől. A Fidesz-KDNP azért dolgozik, hogy mérsékelje a hosszan elhúzódó konfliktus okozta plusz terheket, melyek Magyarország gazdaságát és a magyar családokat sújtják. Eközben Brüsszel a megoldást jelentő béke helyett ismét a háborúra szavaz.
 

A videóban Simicskó István felhívja a figyelmet arra, hogy egy ország csatlakozása a közösséghez, az Európai Unióhoz szigorú feltételek mellett lehetséges. Ilyen például a jogállam és az emberi jogok érvényesülését garantáló intézmények stabilitása, vagy bizonyos gazdasági kritériumok. Ezek védik az Uniót a nem kívánt gazdasági és társadalmi hatásoktól, és a csatlakozó országokban is jelentős haladást eredményeznek.
Ukrajna tagsága jelenleg pénzügyi, mezőgazdasági, egészségügyi és biztonsági kockázatokat is hordoz. Érthető, hogy az ukrán emberek a jobb életszínvonal elérése érdekében mielőbb szeretnének csatlakozni az Európai Unióhoz, de a jelenlegi helyzetben ez mindenképpen elhamarkodott lépés lenne. Ezért a mi válaszunk NEM, nemet mondunk egy újabb elhibázott döntésre, mely alapjaiban rendíthetné meg az Uniót és hazánkat is
- hangsúlyozza a kereszténydemokrata politikus, majd megjegyzi:
 
A Fidesz-KDNP lehetőséget szeretne adni a magyar embereknek, hogy elmondják álláspontjukat a kérdésben. Április közepétől május végéig érkeznek majd a szavazólapok, melyek a kitöltést követően ingyenesen, válaszborítékban, postai úton visszajuttathatók a kormány részére. A jövőnkről van szó, mondjuk el minél többen a véleményünket!
GK
  • Ukrajnát Oroszországgal együtt kell fölvennünk az EU-ba
    Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
  • Rossi elemzése nem rossz, de…
    Ahogy most itthon, úgy Isztambulban is három-négy perc leforgása alatt két gólt kaptunk. Ez azt jelenti, hogy letörünk egy bekapott gólnál. Korábbról nem is emlékszem, hogy történt-e ilyen. Nem szabad vert seregként elkönyvelni a bekapott gólt, elvégre még most is volt hátra hatvan perc.
MTI Hírfelhasználó