Legyen-e Ukrajna az Európai Unió tagja? - teszi fel a kérdést Dr. Simicskó István, a KDNP frakcióvezetője a Facebook oldalán megjelent pénteki videójában.
2025. március 21. 12:52
A politikus megjegyzi, hogy Brüsszel terve az egész Európai Uniót egy kilátástalan helyzetbe sodorhatja, miközben a szomszédunkban zajló háború már így is sok áldozatot követelt az európai emberektől. A Fidesz-KDNP azért dolgozik, hogy mérsékelje a hosszan elhúzódó konfliktus okozta plusz terheket, melyek Magyarország gazdaságát és a magyar családokat sújtják. Eközben Brüsszel a megoldást jelentő béke helyett ismét a háborúra szavaz.
A videóban Simicskó István felhívja a figyelmet arra, hogy egy ország csatlakozása a közösséghez, az Európai Unióhoz szigorú feltételek mellett lehetséges. Ilyen például a jogállam és az emberi jogok érvényesülését garantáló intézmények stabilitása, vagy bizonyos gazdasági kritériumok. Ezek védik az Uniót a nem kívánt gazdasági és társadalmi hatásoktól, és a csatlakozó országokban is jelentős haladást eredményeznek.
Ukrajna tagsága jelenleg pénzügyi, mezőgazdasági, egészségügyi és biztonsági kockázatokat is hordoz. Érthető, hogy az ukrán emberek a jobb életszínvonal elérése érdekében mielőbb szeretnének csatlakozni az Európai Unióhoz, de a jelenlegi helyzetben ez mindenképpen elhamarkodott lépés lenne. Ezért a mi válaszunk NEM, nemet mondunk egy újabb elhibázott döntésre, mely alapjaiban rendíthetné meg az Uniót és hazánkat is
- hangsúlyozza a kereszténydemokrata politikus, majd megjegyzi:
A Fidesz-KDNP lehetőséget szeretne adni a magyar embereknek, hogy elmondják álláspontjukat a kérdésben. Április közepétől május végéig érkeznek majd a szavazólapok, melyek a kitöltést követően ingyenesen, válaszborítékban, postai úton visszajuttathatók a kormány részére. A jövőnkről van szó, mondjuk el minél többen a véleményünket!
Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
"Az Akadémia nem önmagáért és tagjaiért van, hanem azért a közösségért, amelyért annak képviselői létrehozták. Akadémiánk fő küldetése, hogy a kutatások eredményezte tudást a magyar társadalom, gazdaság, állam, az egész nemzet szolgálatába állítsa. Célunk a tudománybarát, a tudomány művelését, az Akadémiát támogató társadalom kialakítása" - mondta Freund Tamás.
Az európai uniós ügyekért felelős miniszter véleménye szerint a csatlakozásnak számos biztonsági kockázata is van, példaként említette, hogy jelenleg hatalmas mennyiségű, ellenőrizetlen sorsú fegyver található Ukrajnában, "nyilvánvalóan az ukrán hátterű szervezett bűnözés megerősödne Európában".
Freund Tamás, az MTA elnöke elmondta: a 200 éve alapított MTA a felmérések szerint ma is a legnagyobb közbizalommal övezett intézmény Magyarországon, amely közalapozásból született és a közösségért van.