"Magyar Péter és a Tisza Párt tulajdonképpen semmiről nem mond semmit. Nem mond semmit Ukrajnáról, nem mond semmit a Pride-ról. Egyetlen releváns témáról sem mond semmit. Meddig tartható ez fenn?" - fogalmazott a Gondola kérdésére Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes Tusványoson.
Az Európai Bizottság javaslata szerint 30 ezer milliárd forintnyi támogatást vonnának el a gazdáktól és adnák Ukrajnának, a tervezet konkrét számait bemutató bizottsági ülésén Magyar Péter nem vett részt, mert épp evezgetett, motorcsónakkal húzatta magát, vagy épp lovagolt - mondta Tusványoson a Gondola kérdésére Dömötör Csaba a Fidesz EP-képviselője.
Hölvényi György kereszténydemokrata európai parlamenti képviselő a közösségi oldalán osztotta meg gondolatait az ukrajnai kényszersorozás során agyonvert Sebestyén József esetével kapcsolatban.
Az Európai Bizottság által képviselt Ukrajnát érintő erőltetett csatlakozási folyamat párosul egyfajta háborúpárti állásponttal is, ha itt sürgősen nem sikerül változást elérnünk, akkor nagyon borúlátóak lehetünk – jelentette ki a Gondola kérdésére Németh Zsolt az országgyűlés Külügyi Bizottságának elnöke, a mai tusványosi programokat ismertető sajtótájékoztatót követően.
Nem mehetünk el szó nélkül amellett sem, amit Trump mondott, hogy az ukrán vezetők az Ukrajnának adott támogatások egyharmadával sem tudnak elszámolni, mert abban a korrupt országban a pénz nagyobbik részének lába kelt.
A Voks2025 szavazáson több mint két millión szavaztak levélben. Hölvényi György európai parlamenti képviselőt arról kérdeztük, hogy más képviselőkkel beszélve mi derül ki, hogyan állnak az EU tagországok Ukrajna esetleges gyorsított felvételéhez?
Az Európai Unió energiaminiszteri tanácsa után Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter elárulta, hazánk Szlovákiával közösen vétózta meg a Zelenszkij-Von der Leyen tervezetet.
A Világbank legfrissebb becslései szerint, a háború 2024 végéig már több mint 175 milliárd dollár közvetlen kárt okozott Ukrajna épületeiben és infrastruktúrájában.
Rétvári Bence rögzítette: a magyar hatóságok minden esetben következetesen fellépnek a bűncselekmények elkövetőivel szemben. "A rendőrség - ha kell - a külföldi elkövetőkkel szemben is határozottan és eredményesen intézkedik" - írta, hozzátéve: Magyarországon a törvények mindenkire vonatkoznak. Külföldi elkövető esetén nemzetközi elfogatóparancs kiadására is sor kerülhet - jelezte.
Hiába az ukrán propaganda és Magyar Péter aláírásgyűjtésének eredménye, 62-ről 67 százalékra emelkedett az ukrán EU-tagságot elutasítók és 29-ről 23 százalékra csökkent a támogatók aránya – derül ki a Nézőpont Intézet közvélemény-kutatási eredményeiből.
Az lenne ésszerű, ha nem akarnánk a faanyagokat műanyagokkal kiváltani, éppen ellenkezőleg, minél több műanyagot kellene kiváltani fával. Csakhogy egy ilyen politikai döntéshez nagyon hiányzik valami a közéletből, ez pedig a „Józan Paraszti Ész”.
Franciaország 2023-ban kiutasított egy 39 éves üzbég migránst az Emberi Jogok Európai Bíróságának tiltása ellenére. Görögország szintén figyelmen kívül hagyja a Bíróság egyes ítéleteit, amikor a migránsokat Törökországba toloncolja vissza polgárainak védelmére hivatkozva.
Keane a sajtótájékoztatón jelen lévő örmény újságírók miatt nem részletezte, hogy milyen módosítást hajt majd végre a Ferencváros védelmében, mivel az Örményországban kiállított Ibrahima Cissé szerda este nem léphet pályára. "Majd holnap meglátják" - tette hozzá mosolyogva.
Azt hitted, az első rész túlzás volt? Na, az csak a bemelegítés volt. Ez itt a másnap, amikor a buli utáni mocsokban megcsúszol, próbálod magad összeszedni, de Berg Dániel már rég „rekreál”: villásreggeli, szauna, masszázs, smoothie a budai villában, mintha mi sem történt volna - olvasható Kárpáthy Konrád újabb véleménycikkének bevezetőjében.
Rétvári Bence a közlekedési balesetek áldozatainak emlékművénél tartott sajtótájékoztatón azt mondta, az elmúlt 15 évben jelentősen csökkent a közlekedési balesetek száma, a legnagyobb mértékben a halálos kimenetelű baleseteké csökkent.