Wass Albert irodalmi kanonizációja
Wass Albert 1998-ban, még életében kapta meg a Balassi Bálint-emlékkardot. Akkor, amikor a Horn-Kuncze garnitúra szellemileg kirekesztette az írót, költőt. Most Bonyhádon, abban a városban, amelyben 29 éve kovácsolja a Balassi-kardokat a helyi fegyvermester, a Parlament elnöke: Kövér László idézte fel az Amerikában elhunyt irodalmár alakját.
2025. január 8. 20:59

A Balassi-kardos Wass Albert szobra Bonyhádon az író születésének 117. évfordulója alkalmából tartott megemlékezés napján, 2025. január 8-án. MTI/Kiss Dániel

Wass Albert életművét 1990-ig szigorúan elzárták a nyilvánosság elől, majd azóta napjainkig rágalmakkal illetik, tehetségét becsmérlik, és fintorogva megtagadják tőle az irodalmi kanonizációt - mondta az Országgyűlés elnöke szerdán Bonyhádon, Wass Albert születésének 117. évfordulója alkalmából.

Kövér László az író Széchenyi téri szobra előtt tartott megemlékezésen hozzátette: az elmúlt több mint három évtizedben magyarok milliói zárták a szívükbe, műveinek megismerése napjainkra a legolvasottabb magyar írók közé emelte.

"Ennek ellenére a hazugság népe ma is megosztónak nevezi őt" - fogalmazott.

Csibi Krisztina, a Magyarság Háza igazgatója emlékeztetett arra, hogy Wass Albert mellszobrát - Kolozsy Sándor alkotását - húsz éve, 2005. január 8-án állították fel Bonyhádon.

MTI; Gondola
  • Erdők és műanyagok
    Az lenne ésszerű, ha nem akarnánk a faanyagokat műanyagokkal kiváltani, éppen ellenkezőleg, minél több műanyagot kellene kiváltani fával. Csakhogy egy ilyen politikai döntéshez nagyon hiányzik valami a közéletből, ez pedig a „Józan Paraszti Ész”.
  • Egy távoli, hiteltelen „bíróság" ítéleteinek vetnék alá a társadalmat
    Franciaország 2023-ban kiutasított egy 39 éves üzbég migránst az Emberi Jogok Európai Bíróságának tiltása ellenére. Görögország szintén figyelmen kívül hagyja a Bíróság egyes ítéleteit, amikor a migránsokat Törökországba toloncolja vissza polgárainak védelmére hivatkozva.
MTI Hírfelhasználó