
egyházpolitika
-
2026. január 28. 06:05Latorcai Csaba, a KDNP ügyvezető alelnöke szerint a Tisza Párt egyértelműen egyházellenes, sőt keresztényellenes politikát képvisel.
-
2026. január 21. 04:08Semjén Zsolt: Szent István óta tanulság, hogy ami jó az egyháznak, az jó az államnak, és ami jó az államnak, az jó az egyháznak. A járható út nem az állam és egyház szembeállítása, hanem együttműködése az egész társadalom javára.
-
2025. november 25. 09:06Ha a templomépítés fontosságát és a béke üzenetét küldjük a világnak, akkor mi magyarok csak győztesek lehetünk - hangsúlyozta a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára vasárnap, a Veszprém vármegyei Nemesvámoson a Fatima-templom építése alkalmából tartott szentmisét követő tájékoztatóján.
-
2025. november 4. 19:04A kormány egyházpolitikájának lényege az "együttműködő elválasztás" vagy "együttműködő különváltság"; alapelvei az állam és az egyház egymás mellé rendeltsége és "harmonikus együttműködése" a társadalom javára és az egyházi intézmények államiakkal azonos finanszírozása - mondta Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes az Országgyűlés igazságügyi bizottságának keddi ülésén tartott éves meghallgatásán.
További tartalmak:
Hírnapló
-
17:35
Kezdődik: a baloldal már a családtámogatásokat és az anyák adókedvezményét támadja
-
16:08
Szlovák konzervatív lap: Ficónak is fel kell készülnie a választási beavatkozásra, Orbán még visszatérhet
-
14:25
A KDNP Latorcai Csabát jelöli az Országgyűlés alelnökének
-
13:36
Bardella Brüsszellel kezdene: német befolyás ellen ígér fellépést az EU-ban
-
12:37
Top 3 ipari hulladékkezelő Magyarországon
-
11:34
Orbán Viktor mellé kell egy magyar Charlie Kirk is
-
10:38
A Tisza Párt nem szavazza meg az Országgyűlés alelnökének Szijjártó Pétert
-
09:38
A Szent Korona Testület nemet mondott: nem kerül a korona a plenáris terembe




