Elhunyt Kipke Tamás Táncsics Mihály-díjas újságíró, író
2023. március 30. 22:57
Életének 71. évében elhunyt Kipke Tamás Táncsics Mihály- és Mikszáth Kálmán-díjas újságíró, író, költő - közölte a család csütörtökön az MTI-vel.
Kipke Tamás – Magyar Kurír
Kipke Tamás 1952. április 6-án, Székesfehérváron született. Az Ybl Miklós Építőipari Műszaki Főiskola hallgatója volt 1970-1972 között, 1976-77-ben elvégezte a Magyar Újságírók Országos Szövetsége (MÚOSZ) Újságíró Iskoláját, 1977-1983 között az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Bölcsészettudományi Karának magyar-népművelés szakán folytatta tanulmányait.
Kipke Tamás az Új Ember katolikus hetilapnál dolgozott 1973-tól 2011-ig újságíróként, 1990-től főszerkesztő-helyettesként; 2011-től nyugdíjba vonulásáig a Keresztény Élet szerkesztője volt.
A Magyar Katolikus Újságírók Szövetségének elnökségi tagja lett 1991-ben. A Magyar Katolikus Rádióban saját jegyzetműsora volt 2004 óta, 2006-2009 között a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Vitéz János Főiskolai Karának óraadó tanáraként is dolgozott.
Munkásságát 1996-ban Táncsics Mihály-díjjal, 2011-ben Mikszáth Kálmán-díjjal, 2017-ben Mindszenty-emlékéremmel, 2020-ban a Magyar Érdemrend lovagkeresztjével ismerték el.
Műve a többi között a Lélektür, a Hiányjelek, a Roncshíd, a Beatrice leveleskönyve, a Van remény?, valamint a Sodrásban.
Kipke Tamás családtagjai körében hunyt el szerdán Budapesten.
Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
Ha ezeket a több tízmilliárd eurós összegeket úgy tudják osztogatni és költögetni, hogy közben az Unióban nem létezik audit, nincs számvevőszék és elszámoltatás, nem csoda, hogy minden „okvetetlenkedés”, ami az átláthatóságot és a transzparenciát szolgálná, az ő szemükben nemtelen támadás a „civil társadalom” ellen!
Ukrajnával szomszédos országként úgy látjuk, ha felveszik Ukrajnát az Európai Unióba, felveszik a háborút is – közölte a miniszterelnök hétfőn az EU parlamenti elnökeinek konferenciáján az Országházban.