A digitalizáció új kihívások, egyúttal új lehetőségek elé állítja a kereszténységet - mondta Hölvényi György, a Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) európai parlamenti képviselője, a Patrióták Európáért Képviselőcsoport tagja A mi Európánk - A következő generáció, Keresztény identitás a digitális korban című konferencián pénteken Budapesten.
Hölvényi György, a Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) európai parlamenti képviselője, a Patrióták Európáért Képviselőcsoport tagja beszédet mond A mi Európánk - A következő generáció, Keresztény identitás a digitális korban című budapesti konferencián 2024. december 13-án. MTI/Soós Lajos
A digitalizáció ma már a Föld szinte összes lakóját közvetlenül, vagy közvetetten érinti, ennek fényében kell kérdésként megfogalmaznunk, illetve válaszokat találnunk arra, hogy ez miképp érinti a keresztény identitást - jegyezte meg.
Hozzátette, hogy a világhálóra minden pillanatban felfoghatatlan mennyiségű tartalom, információ kerül fel. Vannak akiket ez félelemmel tölt el, mások pedig úgy vélik, hogy a digitalizáció jelensége a keresztények számára is egy új, a korábbiaknál is hatékonyabb eszközt jelent - mondta Hölvényi György.
A KDNP EP-képviselője szerint fontos, hogy ne a technikai eszközeink tematizáljanak minket, hanem mi használjuk ki az eszközeinkben rejlő lehetőségeket.
"Ma este, ezen az eseményen nyolcvanan voltunk, viszont százezrek nézhetik meg, hogy miről beszéltünk, és ez mindenképpen előnyt, lehetőséget jelent" - hangsúlyozta.
A rendezvényn előadást tartott Juan Narbona Cárceles, a Szent Kereszt Pápai Egyetem Intézményi Társadalmi Kommunikáció Karának professzora, Andrásfalvy János szalézi szerzetes, a Magyar Szalézi Tartomány tartományfőnöke és Nyári Attila, a Golgota Keresztény Gyülekezet lelkipásztora, online tartalomkészítő.
A résztvevők azt vitatták meg, hogy a nagy közösségi médiaplatformok milyen hatással vannak az életünkre, azon belül is a kereszténység helyzetére.
Az előadók egyetértettek abban, hogy a közösségi média rengeteg veszélyt jelent a felhasználókra, ugyanakkor azt is megállapították, hogy a digitális tér a kereszténység számára is egy olyan lehetőség, amely számos esetben a fiatalabb generációk megszólítását jelenti.
-
Bakondi György emlékeztetett: Szíriában megbukott az iráni és oroszországi támogatású rezsim, és nagyon vegyes összetételű, iszlám kötődésű, ezen belül elsősorban szunnita irányultságú csoportok kerültek hatalomra, akik között már meg is kezdődtek bizonyos leszámolások, így a kurdok elleni fellépés.
-
„A Nyugat stratégiai számítása az ukrajnai válságban nagyon világos: elhúzódó kimerítő harcot akar ránk kényszeríteni, hogy az orosz társadalmat kettészakítsa, és megteremtse a színes forradalom feltételeit. Harcolni fognak, ahogy ők mondják, az utolsó ukránig" – fogalmazott Nariskin.
-
Idegen érdekeket szolgált az, aki hazánk ellen szóló álhíreket terjesztett, így veszélybe sodort Szíriában dolgozó magyar diplomatákat, illetve idehaza is terroveszélyt szított: a bűnözőt le kell leplezni.
-
Az nem gyerekség, ami Szíriában történik, és annak hatása Európára, az nem egy jópofaság, amivel viccelődni lehet, meg álhíreket lehet róla mondani, ez vérre megy" - fogalmazott a miniszterelnök.
-
...éllovas volt Balassi Bálint Bocsásd meg, Úristen…kezdősorral írt gyónóversével. De Kölcsey, Babits és még seregnyien alkottak efféle fajtájú, minőségű költeményeket napjainkig is. Bár egyre kevesebben. Ebben közrejátszott azért a kommunizmus több évtizedes pokoljárása is – bolyong a költészet világában Döbrentei Kornél.