János Zsigmond-díjjal tüntette ki Kövér Lászlót, az Országgyűlés elnökét a Magyar Unitárius Egyház hétfőn este Kolozsváron, a vallásszabadság napja alkalmából tartott ünnepi istentiszteleten.
Kövér László, az Országgyűlés elnöke (j) átveszi a János Zsigmond-díjat Sándor Krisztinától és Farkas Emődtől (b), a Magyar Unitárius Egyház főgondnokaitól a vallásszabadság törvénye kihirdetésének 457. évfordulója alkalmából rendezett emlékünnepségen a kolozsvári unitárius templomban 2025. január 13-án. Mellettük Kovács István, a Magyar Unitárius Egyház püspöke (b2). MTI/Kiss Gábor
Az erdélyi országgyűlés 1568-ban hozott tordai határozatának emlékére - amely Európában először foglalta törvénybe a lelkiismeret szabadságát - a belvárosi unitárius templomban tartott ünnepségen Kövér László elsőként vehette át az unitárius egyház mindenkori támogatói számára adományozott elismerést.
A díj nemcsak a díjazottnak az unitárius egyház iránti hűségét és elkötelezettségét ismeri el, hanem az egyház fenntartásáért és közösségfejlesztéséért tett erőfeszítéseit is - hangzott el.
Kövér László köszönőbeszédében aláhúzta: a kitüntetés számára megerősítést és elköteleződést jelent, hogy miként eddig, a jövőben is legjobb tudása és lehetőségei szerint a nemzeti szuverenitás, a Kárpát-medencei magyar megmaradás és a közép-európai érdekközösség erősítésének az ügyét szolgálja.
-
Kegyelmi pillanat: újfent magyar adzője van a Ferencváros labdarúgócsapatának. Nagy esély arra, hogy néhány Európa-hírű futballistánk mellett most egy trénerünk is Európa-hírre kapjon, s külön öröm, hogy ezt magyar csapattal teheti meg.
-
Maga a pedofilbotrány is fekete hattyú volt: teljesen váratlanul robbant be a közéletbe, förgetegszerű tömeghatást váltott ki – nemcsak tömeghatást, hanem politikusi bukást is –, érdemi magyarázata azóta sincs.
-
A baloldali ellenzék a 2026-os választásokhoz közeledve egyre gyakrabban fogja lengetni a nemzeti színű zászlót, és azon sem lepődnék meg, ha Magyar Péter vitézkötéses Bocskai öltönyben szidalmazná a keresztény-nemzeti irányt követő kormányt – vetíti előre Bánó Attila.
-
Az orosz védelmi minisztérium kedden közölte, hogy január 11-én kilenc ukrán drón próbálta megtámadni a Gaj-Kodzor községben lévő, a Török Áramlatot ellátó Russzkaja kompresszorállomást.
-
Mihamarabbi békére van szükség, hiszen a globális gazdaság továbbra is a háború következményeitől szenved, különösen az energiapiacon. Az orosz–ukrán háború hatására az energiaárak magas szinten maradtak, és a nemzetközi gazdaság recesszióval néz szembe, különösen a versenyképességében súlyos hátrányba került Európában.