János Zsigmond-díjjal tüntette ki Kövér Lászlót, az Országgyűlés elnökét a Magyar Unitárius Egyház hétfőn este Kolozsváron, a vallásszabadság napja alkalmából tartott ünnepi istentiszteleten.
Kövér László, az Országgyűlés elnöke (j) átveszi a János Zsigmond-díjat Sándor Krisztinától és Farkas Emődtől (b), a Magyar Unitárius Egyház főgondnokaitól a vallásszabadság törvénye kihirdetésének 457. évfordulója alkalmából rendezett emlékünnepségen a kolozsvári unitárius templomban 2025. január 13-án. Mellettük Kovács István, a Magyar Unitárius Egyház püspöke (b2). MTI/Kiss Gábor
Az erdélyi országgyűlés 1568-ban hozott tordai határozatának emlékére - amely Európában először foglalta törvénybe a lelkiismeret szabadságát - a belvárosi unitárius templomban tartott ünnepségen Kövér László elsőként vehette át az unitárius egyház mindenkori támogatói számára adományozott elismerést.
A díj nemcsak a díjazottnak az unitárius egyház iránti hűségét és elkötelezettségét ismeri el, hanem az egyház fenntartásáért és közösségfejlesztéséért tett erőfeszítéseit is - hangzott el.
Kövér László köszönőbeszédében aláhúzta: a kitüntetés számára megerősítést és elköteleződést jelent, hogy miként eddig, a jövőben is legjobb tudása és lehetőségei szerint a nemzeti szuverenitás, a Kárpát-medencei magyar megmaradás és a közép-európai érdekközösség erősítésének az ügyét szolgálja.
Az lenne ésszerű, ha nem akarnánk a faanyagokat műanyagokkal kiváltani, éppen ellenkezőleg, minél több műanyagot kellene kiváltani fával. Csakhogy egy ilyen politikai döntéshez nagyon hiányzik valami a közéletből, ez pedig a „Józan Paraszti Ész”.
Franciaország 2023-ban kiutasított egy 39 éves üzbég migránst az Emberi Jogok Európai Bíróságának tiltása ellenére. Görögország szintén figyelmen kívül hagyja a Bíróság egyes ítéleteit, amikor a migránsokat Törökországba toloncolja vissza polgárainak védelmére hivatkozva.
Simicskó István véleménye szerint a magyar határkerítésnek fizikai és szimbolikus jelentősége, üzenete is van, s ez a határkerítés nemcsak Magyarországot, de az egész keresztény, európai kultúrát is védelmezi.
Az így megformált „kard és kereszt” a művész megfogalmazásában egyben szimbóluma is a nagy király személyének és királyságalapító munkájának - elemez a művészettörténész.
Orbán Viktor elmondta: egymástól függetlenül különböző szakértői csoportok - nemcsak Magyarországon, hanem azon kívül is - az elrejtett, az Európai Bizottság egyedi döntéseinek körébe utalt tételeket is azonosították, összeadták.