János Zsigmond-díjjal tüntette ki Kövér Lászlót, az Országgyűlés elnökét a Magyar Unitárius Egyház hétfőn este Kolozsváron, a vallásszabadság napja alkalmából tartott ünnepi istentiszteleten.
Kövér László, az Országgyűlés elnöke (j) átveszi a János Zsigmond-díjat Sándor Krisztinától és Farkas Emődtől (b), a Magyar Unitárius Egyház főgondnokaitól a vallásszabadság törvénye kihirdetésének 457. évfordulója alkalmából rendezett emlékünnepségen a kolozsvári unitárius templomban 2025. január 13-án. Mellettük Kovács István, a Magyar Unitárius Egyház püspöke (b2). MTI/Kiss Gábor
Az erdélyi országgyűlés 1568-ban hozott tordai határozatának emlékére - amely Európában először foglalta törvénybe a lelkiismeret szabadságát - a belvárosi unitárius templomban tartott ünnepségen Kövér László elsőként vehette át az unitárius egyház mindenkori támogatói számára adományozott elismerést.
A díj nemcsak a díjazottnak az unitárius egyház iránti hűségét és elkötelezettségét ismeri el, hanem az egyház fenntartásáért és közösségfejlesztéséért tett erőfeszítéseit is - hangzott el.
Kövér László köszönőbeszédében aláhúzta: a kitüntetés számára megerősítést és elköteleződést jelent, hogy miként eddig, a jövőben is legjobb tudása és lehetőségei szerint a nemzeti szuverenitás, a Kárpát-medencei magyar megmaradás és a közép-európai érdekközösség erősítésének az ügyét szolgálja.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
Ahogy most itthon, úgy Isztambulban is három-négy perc leforgása alatt két gólt kaptunk. Ez azt jelenti, hogy letörünk egy bekapott gólnál. Korábbról nem is emlékszem, hogy történt-e ilyen. Nem szabad vert seregként elkönyvelni a bekapott gólt, elvégre még most is volt hátra hatvan perc.
A boldog élet titka, megtanulni ünnepelni az örök élet diadalát Isten igéjében és szentségeiben és elfogadni Isten kegyelmi ajándékait, amelyeket az őt szeretőknek készített - fogalmaztak az egyházi vezetők.
Az Európai Unió jelenlegi intézményi struktúrája számos hiányossággal küzd, beleértve a demokrácia deficitjét, a tagállami szuverenitás és a nemzetbiztonság aláásását, amelyet ideológiai megfontolások által vezérelt uniós politika – különösen a migráció területén – tovább súlyosbít.
Az elnök azt a meggyőződését is hangoztatta, hogy jó esély van megoldani a válságot. "Igazi lelkesedést akarok látni arra, hogy le akarják zárni, és azt hiszem, látom ezt mindkét oldal részéről" – állapította meg Donald Trump hozzátéve, hogy hamarosan kiderül tényleg így van-e.