Az ukrajnai ritkaföldfémek iránt érdeklődő Donald Trump amerikai elnök azt ajánlotta Kijevnek, hogy ezekért cserébe vásárolja meg az amerikai katonai segélyt - jelentette ki Dmitrij Peszkov orosz elnöki szóvivő kedden újságíróknak.
"Ez egy ajánlat (Ukrajnának) a segítség megvásárlására, vagyis nem arra, hogy ezt továbbra is ingyenesen vagy más alapon, hanem pontosan arra, hogy kereskedelmi alapon nyújtsák" - fogalmazott a Kreml szóvivője.
Peszkov szerint ugyanakkor Washington jobban tenné, ha "egyáltalán nem nyújtana segítséget (Ukrajnának), amivel hozzájárulna a konfliktus befejezéséhez".
Trump korábban azt mondta, hogy az Egyesült Államok ritkaföldfémeket akar kapni Ukrajnától. Az elnök szerint Washington "dollármilliárdokat" ad Kijevnek, és ezért azt akarja, hogy "amit befektetnek, garantálva legyen".
Az orosz védelmi minisztérium keddi hadijelentése szerint az orosz hadsereg az elmúlt nap folyamán hat ukrajnai frontszakasz közül négyen előre tudott nyomulni.
A moszkvai összegzés szerint a "különleges hadművelet" övezetében 1265, a kurszki régióban pedig 345 ukrán katona esett el vagy sebesült meg súlyosan.
A moszkvai katonai tárca az elmúlt nap során az Ukrajnában megsemmisített vagy eltalált katonai célpontok és haditechnikai eszközök között sorolta fel több katonai repülőtér infrastruktúráját, valamint légi drónokat gyártó és tároló létesítményeket, lőszer- és üzemanyagraktárokat, két harckocsit és 15 egyéb páncélozott harcjárművet, egy lengyel Krab 155 milliméteres önjáró löveget, egy Neptun nagy hatótávolságú rakétát - a Kaszpi-tenger felett - és egy HIMARS-rakétát, továbbá 68 "repülőgép típusú távirányítású repülőszerkezetet".
Andrej Marocsko katonai szakértő, a "Luhanszki Népköztársaság" nyugállományú alezredese azt mondta a RIA Novosztyi orosz hírügynökségnek, hogy az éjjel Tihe községnél, a Harkiv megyei Voncsanszk közelében, mintegy félszáz ukrán katona a Vovcsa folyón átkelve megkísérelte visszaszerezni a korábban elvesztett ukrán állásokat. Marocsko szerint a támadást az orosz erők több mint hétórás tűzharc után verték vissza.
Az oroszországi Kurszk megyében folyó harcokkal kapcsolatban az orosz védelmi tárca egyebek között két harckocsi és 28 egyéb páncélozott harcjármű, valamint egy Tunguszka légvédelmi rendszer megsemmisítéséről számolt be, három ellentámadás visszaverése mellett.
Moszkva szerint a kurszki régióba augusztus 6-án betört ukrán erők eddig mintegy 57 330 embert, 331 harckocsit, 244 gyalogsági harcjárművet, 192 páncélozott szállító járművet, 1708 páncélozott harcjárművet, 1798 gépkocsit, 406 tüzérségi löveget és 45 sorozatvetőt veszítettek.
A helyi hatóságok az orosz ellenőrzés alá került ukrajnai területek és az Ukrajnával határos orosz régiók településeiről is jelentettek kedden tüzérségi és dróntámadást.
Zaporizzsja megyében, Vaszilivkában egy iskolabuszra mértek csapást egy pilóta nélküli repülőszerkezettel, a sofőr súlyosan megsebesült, és öt gyerek is kórházi ápolásra szorult. A buszon húsz tanuló és egy kísérő utazott.
Ugyanott egy drónnal egy család személyautóját támadták meg, egy tízéves gyermek életét vesztette, a két szülő pedig megsebesült. A Herszon megyei Kahovkában egy idős nő megsebesült a lakóövezetet ért tüzérségi találat következtében.
Az orosz Nyomozó Bizottság (SZK) közölte, hogy őrizetbe vette a kurszki régióban található Russzkoje Porecsnoje községben elkövetett tömeggyilkosság egy újabb gyanúsítottját. Volodimir Parafilo elismerte, hogy a századparancsnokának utasítására hátba lőtt egy fegyvertelen civil férfit.
A nyomozás szerint öt ukrán katona 2024. szeptember 28. és november 24. között Russzkoje Porecsnojében 22 embert - 11 férfit és 11 nőt - halálra kínzott, illetve agyonlőtt, a nők közül nyolcat meg is erőszakolt. Egy másik, Jevhen Fabriszenko nevű gyanúsítottat korábban elfogtak.
A "Donyecki Népköztársaság" legfelsőbb bírósága távollétében 13 és fél évi fegyházra ítélte Tornike Okropilasvili georgiai "zsoldost", aki 2022 márciusától 2024 októberéig az ukrán fegyveres erők oldalán harcolt a Grúz Nemzeti Légió tagjaként. Tevékenységért több mint 4,8 millió rubel értékű (több mint 19 millió forintnyi) díjazást kapott.
-
Országainkra az Egyesült Nemzetek Szervezetének ügynökségei is nyomást gyakorolnak. Az ENSZ Nőkkel Szembeni Megkülönböztetés Felszámolásával Foglalkozó Bizottságának jelentése tavaly augusztusban megállapította, hogy a születendő élet védelme Lengyelországban a nők diszkriminációját és az emberi jogok megsértését jelenti.
-
Az amerikai elnökválasztás óta a „main-stream” módosulni látszik. Erre utal, hogy a nagy bankok egymással versenyezve hagyják el a Net-Zero límakartellt, és csoportosítják át a befektetéseiket a sokat szidott fosszilis energia bizniszbe. És ez bizony nagy baj, mert ha nem csurog a pénz a dekarbonizációra és a zöld energia programokra, akkor ez a hajó el fog süllyedni.
-
"Ha egy konzervatív, patrióta kormány tizedennyi gaztettet követne el, akkor Brüsszelben már az összes létező jogállamisági eljárást elindították volna, így viszont, hogy mindezt egy Brüsszelnek feltétlen hűséges kormány teszi, senki egy rossz szót sem szól" - hangsúlyozta Szijjártó Péter.
-
Aki kábítószerfüggővé válik, annak az élete csődbe jut, csak a kábítószer megszerzésével tud foglalkozni. A terjesztők ellen, akik abból élnek, hogy elveszik mások életét, jövőjét, a legkíméletlenebbül fel kell lépni - hangsúlyozta Rétváro Bence.
-
Donald Trump 14 nap alatt néhány intézkedéssel máris a feje tetejére állította a világot. "Amerikában vége van a gender-őrületnek, vége van a globalista Soros-szervezetek finanszírozásának, vége van az illegális migrációnak, és vége van az orosz-ukrán háború támogatásának is. Vagyis vége van mindennek, amit a brüsszeli bürokraták az elmúlt években megpróbáltak lenyomni a torkunkon" - írta a kormányfő.