Az Egyesült Államok átvenné a Gázai övezetet - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök kedden Bejámin Netanjahu izraeli miniszterelnökkel tartott sajtótájékoztatóján, Washingtonban.
Az elnök megfogalmazása szerint egy "erős javaslatról" van szó, aminek értelmében az Egyesült Államok hosszú távon tulajdonosi helyzetben lenne a terület felett, és vállalná az újépítést, fejlesztést.
"Az Egyesült Államok képes stabilitást hozni" - támasztotta alá elképzelését az amerikai elnök, hozzátéve, hogy a Gázai övezet jelenleg egy "lerombolt terület".
Donald Trump szerint a gázai övezetben élő 1,8 millió ember számára a térségben jó életkörülményeket ajánlanának fel, Jordánia, valamint Egyiptom bocsátana rendelkezésre területet a palesztin lakosság számára építendő települések számára.
Az amerikai elnök szavai szerint a mai Gázai övezetben munkahelyek ezrei létesülnének, és a "Közel-Kelet riviérájává" válna, ami egy "nemzetközi hely" lenne, ahol élnek palesztinok is.
A sajtótájékoztatón Donald Trump hozzátette, hogy hamarosan több országgal is bővülhet majd az izraeli-arab megbékélésről szóló békeegyezmények rendszere, az Ábrahám-egyezmények köre.
"Szükségünk van a Közel-Kelet stabilitására" - mondta az elnök.
Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök kijelentette, hogy Izrael és Szaúd-Arábia között a közeljövőben létrejöhet a megbékélésről szóló egyezmény, amit az Egyesült Államok támogat, és ami iránt a szaúdi vezetés részéről érdeklődés mutatkozik.
A Gázai övezet jövőjével kapcsolatban az izraeli kormányfő megismételte, hogy a terület a jövőben nem jelenthet fenyegetés Izrael számára. Az amerikai elnök elképzeléséről azt mondta, hogy megfontolásra érdemes.
Netanjahu az amerikai elnököt "Izrael történetének legnagyobb barátjaként" jellemezte és kifejtette, hogy az Izraellel kapcsolatos elnöki lépéseit ott folytatta, ahol 4 évvel korábban abbahagyta.
Az izraeli politikus méltatta Donald Trumpot, amiért olyan fegyvereket tesz hozzáférhetővé Izrael számára, amelyek szállítását az előző amerikai adminisztráció felfüggesztette, és méltatta az amerikai elnök döntését az ENSZ palesztinokat segélyező szervezetéből (UNRWA) való kilépésről.
Az ukrajnai háború lezárására vonatkozó kérdésre válaszolva Donald Trump úgy fogalmazott, hogy "nagyon jó és konstruktív tárgyalások zajlanak az oroszokkal és az ukrán vezetéssel", valamint megismételte, hogy a legfontosabb a harcok lezárása, és az emberek halálának megállítása.
-
Országainkra az Egyesült Nemzetek Szervezetének ügynökségei is nyomást gyakorolnak. Az ENSZ Nőkkel Szembeni Megkülönböztetés Felszámolásával Foglalkozó Bizottságának jelentése tavaly augusztusban megállapította, hogy a születendő élet védelme Lengyelországban a nők diszkriminációját és az emberi jogok megsértését jelenti.
-
Az amerikai elnökválasztás óta a „main-stream” módosulni látszik. Erre utal, hogy a nagy bankok egymással versenyezve hagyják el a Net-Zero límakartellt, és csoportosítják át a befektetéseiket a sokat szidott fosszilis energia bizniszbe. És ez bizony nagy baj, mert ha nem csurog a pénz a dekarbonizációra és a zöld energia programokra, akkor ez a hajó el fog süllyedni.
-
Sajnos lesz elegendő erejük, hogy megvédjék az alvilági módszerekkel dolgozó, álhírgyártó „kollégáikat” – utal a szélsőbaloldali sajtóhálózatra Bánó Attila.
-
Probléma lehet még a háborús hisztéria folyamatos fenntartása. Egyetlen szuper birodalom esetén ugyanis gondot okozhat, hogy nincs kivel háborúzni. Ki kell találni ezért olyan globális veszedelmeket, amelyek indokolttá teszik a rendkívüli állapot folyamatos fenntartását, szükség esetén pl. utazási korlátozások és/vagy kijárási tilalmak bevezetését, gázálarc vagy szájmaszk kötelező hordását, stb.
-
"Ha egy konzervatív, patrióta kormány tizedennyi gaztettet követne el, akkor Brüsszelben már az összes létező jogállamisági eljárást elindították volna, így viszont, hogy mindezt egy Brüsszelnek feltétlen hűséges kormány teszi, senki egy rossz szót sem szól" - hangsúlyozta Szijjártó Péter.