Az Egyesült Államok átvenné a Gázai övezetet - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök kedden Bejámin Netanjahu izraeli miniszterelnökkel tartott sajtótájékoztatóján, Washingtonban.
Az elnök megfogalmazása szerint egy "erős javaslatról" van szó, aminek értelmében az Egyesült Államok hosszú távon tulajdonosi helyzetben lenne a terület felett, és vállalná az újépítést, fejlesztést.
"Az Egyesült Államok képes stabilitást hozni" - támasztotta alá elképzelését az amerikai elnök, hozzátéve, hogy a Gázai övezet jelenleg egy "lerombolt terület".
Donald Trump szerint a gázai övezetben élő 1,8 millió ember számára a térségben jó életkörülményeket ajánlanának fel, Jordánia, valamint Egyiptom bocsátana rendelkezésre területet a palesztin lakosság számára építendő települések számára.
Az amerikai elnök szavai szerint a mai Gázai övezetben munkahelyek ezrei létesülnének, és a "Közel-Kelet riviérájává" válna, ami egy "nemzetközi hely" lenne, ahol élnek palesztinok is.
A sajtótájékoztatón Donald Trump hozzátette, hogy hamarosan több országgal is bővülhet majd az izraeli-arab megbékélésről szóló békeegyezmények rendszere, az Ábrahám-egyezmények köre.
"Szükségünk van a Közel-Kelet stabilitására" - mondta az elnök.
Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök kijelentette, hogy Izrael és Szaúd-Arábia között a közeljövőben létrejöhet a megbékélésről szóló egyezmény, amit az Egyesült Államok támogat, és ami iránt a szaúdi vezetés részéről érdeklődés mutatkozik.
A Gázai övezet jövőjével kapcsolatban az izraeli kormányfő megismételte, hogy a terület a jövőben nem jelenthet fenyegetés Izrael számára. Az amerikai elnök elképzeléséről azt mondta, hogy megfontolásra érdemes.
Netanjahu az amerikai elnököt "Izrael történetének legnagyobb barátjaként" jellemezte és kifejtette, hogy az Izraellel kapcsolatos elnöki lépéseit ott folytatta, ahol 4 évvel korábban abbahagyta.
Az izraeli politikus méltatta Donald Trumpot, amiért olyan fegyvereket tesz hozzáférhetővé Izrael számára, amelyek szállítását az előző amerikai adminisztráció felfüggesztette, és méltatta az amerikai elnök döntését az ENSZ palesztinokat segélyező szervezetéből (UNRWA) való kilépésről.
Az ukrajnai háború lezárására vonatkozó kérdésre válaszolva Donald Trump úgy fogalmazott, hogy "nagyon jó és konstruktív tárgyalások zajlanak az oroszokkal és az ukrán vezetéssel", valamint megismételte, hogy a legfontosabb a harcok lezárása, és az emberek halálának megállítása.
Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
Felszállt a fehér füst, a konklávé csütörtöki harmadik szavazása sikeres volt, Robert Prevost amerikai bíboros lett a katolikus egyház 267. pápája XIV. Leó néven.
Ma mindennél fontosabb, hogy újra béke legyen: az európai jövőt nem áldozhatjuk fel a háborús készülődés oltárán – hangsúlyozta a KDNP európai parlamenti képviselője csütörtökön közösségi oldalán, adta tájékoztatásul a Kdnp.hu.
A DK-s Vadai Ágnes kérdéseire való válaszolás már szokásszerűen Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes mindennapjai részévé vált. Talán még egy hét sem telt az előző levélváltásuk óta (amiről itt számoltunk be), de máris itt az újabb kérdés. Vadainak vagy fel sem tűnik, hogy a hangulatkeltő kérdéseivel nem a kormányt, a kereszténydemokratákat, hanem a keresztény, hívő embereket, a felekezeteket, jelen esetben konkrétan a Magyar Katolikus Egyházat támadja, vagy direkt ez a célja.