Giorgia Meloni olasz miniszterelnököt és kormányát támadják a szicíliai maffia tagjai a hatóságok által lehallgatott beszélgetésekben, amelyekre a kormányfő hétfőn este reagált.
"Mi ügyünk" – fb
Giorgia Meloni a közösségi oldalán hangoztatta, hogy a szervezet bűnözés embereinek kijelentései azt bizonyítják: a kormány "helyes irányban halad".
"Semmilyen engedményt nem teszünk a bűnszervezetek felé" - hangoztatta a miniszterelnök.
A La Repubblica című napilapban jelent meg a rendőrség maffiaellenes operatív egysége (Sisco) által titokban rögzített beszélgetések szövege.
A Cosa Nostra emberei a szicíliai tartományi testület egyik politikusával, Vincenzo Figucciával találkoztak. A találkozót a rendőrség lehallgatta.
Inzerillo – wikimafia
A nyilvánosságra hozott megbeszélés során a maffia két drogbárója, Salvatore Inzerillo és Filippo Filiberto keresetlen szavakkal illette Giorgia Melonit és kormányának tagjait. Sérelmezték, hogy Meloni nem enyhítette a szervezet bűnözés miatt elítéltek börtönkörülményeit.
Hangoztatták, hogy Meloni "becsületbeli" bűnt követett el, miután nem oldotta fel a maffiatagokra vonatkozó, úgynevezett 41-bis törvényt, amely rendkívül szigorú börtönbüntetést ír elő.
A maffiózók elárulták: azt remélték, hogy a kormány enyhítést vezet be a Cosa Nostrát vezető keresztapa, Matteo Messina Denaro 2023. januári elfogása után.
A 68 éves Salvatore Inzerillo a palermói maffia régi családjainak, az Uditore és a Passo di Rigano klánoknak a képviselője. Az Inzerillo családot a nyolcvanas évek eleji maffiaháborúban az akkori keresztapa, Toto Riina száműzte Palermo városából. Riina 2017-ben börtönben bekövetkezett halála után tértek vissza. Salvatore Inzerillo a Szicília és az Egyesült Államok közötti kábítószer-kereskedelemről ismert, tizenöt évet ült börtönben.
A hatóságok válaszának tekinthető a kedd reggeli rendőrségi akció, amelyben Palermóban és területén a Cosa Nostra több mint száznyolcvan tagját vették őrizetbe. A rendőrség első közlése szerint a maffiatagok az utóbbi évtizedekben lefejezett szervezetet próbálták meg újjáéleszteni.
Az erősödő radikális zöld mozgalmak a nyugati világban is veszélyeztették a gazdasági növekedést, hiszen – Kenneth Ewart Boulding amerikai közgazdász szerint – „Ha valaki azt képzeli, hogy egy véges világban végtelenül lehet növekedni, az vagy bolond, vagy közgazdász.”
Országainkra az Egyesült Nemzetek Szervezetének ügynökségei is nyomást gyakorolnak. Az ENSZ Nőkkel Szembeni Megkülönböztetés Felszámolásával Foglalkozó Bizottságának jelentése tavaly augusztusban megállapította, hogy a születendő élet védelme Lengyelországban a nők diszkriminációját és az emberi jogok megsértését jelenti.
A magyarok többsége párkapcsolatban képzeli el az életét és tízből heten a házasságot tartják a legideálisabb életformának. A Kopp Mária Intézet a Népesedésért és a Családokért (KINCS) januári reprezentatív felmérése szerint a magyarok alapvetően házasságpártiak. A fiatalok körében az átlagnál is kedvezőbb a házasság megítélése.
Sajnos ki kell ábrándítsuk azokat, akik legyintenek, hogy csak egy kattintásvadász címről van szó. Egy japán férfi valóban rengeteg pénzt költött arra, hogy kutyává válhasson, most pedig Tocotoco Állatkert néven indította el vállalkozását, ahol bárki négylábú házi kedvencé válhat.
Az ezredes megemlíti, hogy az amerikaiaktól kapott fegyverek jelentős része, akár a fele is, az ukrán katonaság által eladásra kerül, és ezek a fegyverek a mexikói drogkartelleknél kötnek ki. Bár Zelenszkij ukrán elnök tagadja ezeket az állításokat, a valóság az Davis szerint, hogy a fegyverek illegális kereskedelme egy nyílt titok, de a média nem foglalkozik vele.