Bebörtönzött amerikai nyerte vissza szabadságát Fehéroroszországban
2025. február 12. 22:37
Fehéroroszország szabadon engedett három bebörtönzött külföldit, köztük egy amerikai állampolgárt – közölte a Fehér Ház szerdán, egy nappal azt követően, hogy Oroszország is elengedett egy elítélt amerikait.
Adam Boehler, az amerikai elnöki hivatal fogolyügyekért felelős különleges megbízottja közölte, hogy a szabadságát visszanyert amerikai nem járult hozzá személyazonosságának nyilvánossá tételéhez, és a többi elengedettről sem árult el részleteket.
Arra hívta fel a figyelmet, hogy Donald Trump elnök adminisztrációja prioritásnak tekinti a külföldön bebörtönzött amerikai állampolgárok szabadságának visszaszerzését.
Fehéroroszország január végén már elengedett egy amerikai állampolgárt, Anastassia Nuhfert, akiről Marco Rubio külügyminiszter akkor annyit közölt, hogy az elmúlt négy év során tartóztatták le a kelet-európai országban.
Kedden az orosz hatóságok, Vlagyimir Putyin orosz elnök kegyelmi döntése nyomán elengedték Marc Fogel amerikai tanárt, aki 14 éves börtönbüntetését töltötte egy munkatáborban.
A 61 éves, Moszkvában dolgozó pedagógust az orosz hatóságok 2021-ben tartóztatták le 17 gramm orvosi marihuánával a csomagjában, és 2022-ben nagy mennyiségű kábítószer csempészete miatt ítélték el.
Marc Fogelt kedden a késő esti órákban Donald Trump a Fehér Házban fogadta.
A Trump-adminisztráció szerdán közölte, hogy az amerikai állampolgár szabadságáért cserében az Egyesült Államok elengedi a gazdasági bűncselekmények miatt elítélt Alekszandr Vinnyik orosz állampolgárt.
A férfit amerikai kezdeményezésre Görögországban tartóztatták le még 2017-ben kriptovalutához kötődő csalás miatt. Az Egyesült Államoknak való kiadatását követően tavaly ismerte el bűnösségét pénzmosás vádjában.
Az erősödő radikális zöld mozgalmak a nyugati világban is veszélyeztették a gazdasági növekedést, hiszen – Kenneth Ewart Boulding amerikai közgazdász szerint – „Ha valaki azt képzeli, hogy egy véges világban végtelenül lehet növekedni, az vagy bolond, vagy közgazdász.”
Országainkra az Egyesült Nemzetek Szervezetének ügynökségei is nyomást gyakorolnak. Az ENSZ Nőkkel Szembeni Megkülönböztetés Felszámolásával Foglalkozó Bizottságának jelentése tavaly augusztusban megállapította, hogy a születendő élet védelme Lengyelországban a nők diszkriminációját és az emberi jogok megsértését jelenti.
Samantha Power a USAID volt vezetője korábban úgy fogalmazott, hogy "a USAID Amerika szuperhatalmává vált" és "a nemzetbiztonság szempontjából" katasztrófának nevezte a USAID forrásainak felfüggesztéséről szóló elnöki határozatot - közölték.
"Büszke Németországot szeretnénk, büszkék szeretnénk lenni az országunkra, úgy, mint önök az önökére"
-fogalmazott Weidel, Magyarországot a józanság, a szuverenitás és függetlenség szimbólumának nevezve.
"Minden meccs más, minden ellenfél más és minden csapatot tisztelünk. Lehet, hogy változtatunk majd néhány dolgon az előző mérkőzésekhez képet, de ezekről nem szeretnék sokat elárulni. Majd meglátjuk, a Plzen a szokásos taktikájával áll-e elő, de nekünk mindig készen kell állnunk az esetleges taktikai változtatásokra" - fejtette ki az ír tréner, hangsúlyozva, hogy az Európa-ligában nincsenek könnyű ellenfelek.