Nyugati cégek az Oroszországba való visszatérés lehetőségét szondázzák
2025. február 26. 15:05
Nyugati cégek szondázzák az Oroszországba való visszatérés lehetőségét, de a jelentős beruházásokat eszközlő orosz vállalkozások elsőbbséget fognak élvezni - jelentette ki Makszim Resetynikov orosz gazdaságfejlesztési miniszter Najpjidóban újságíróknak az 5. orosz-mianmari kereskedelmi és gazdasági kormányközi bizottság ülését követően.
"Eddig nem érkeztek hozzánk jogi igények. De nyilvánvalóan szondázás folyik az információs térben" - mondta a tárcavezető. "Itt azonban másról van szó, arról hogy ez az információs hullám meglehetősen aggasztja az üzleti világunkat.
Mivel orosz emberek pénzt fektetnek be, elvárják, hogy legyen valami kiszámíthatóság.
Vannak, akik a ruházati iparba, a termékgyártásba a promócióba fektettek be, ezért nagyon fontos számunkra természetesen, hogy ez a pénz ne égjen el. Tehát egyedileg fogjuk kezelni az eseteket, természetesen nagyon alaposan meg fogjuk vizsgálni őket. Gyenyisz Manturov első miniszterelnök-helyettes korábban azt mondta, hogy Oroszország gondosan fogja mérlegelni azoknak a visszatérését, akik 2022-ben "elszöktek".
Hangsúlyozta, vissza fogják engedni piacra azokat, akiknek a jelenlétében Oroszország érdekelt.
Ugyanakkor a technológiai szuverenitás szempontjából kulcsfontosságú iparágakban abszolút elsőbbséget élveznek majd a hazai termelők és az Eurázsiai Gazdasági Unió vállalatai. Manturov ugyanakkor megjegyezte, hogy a nyugati cégek visszatéréséről szóló vita csak a nyugati szankciók eltörlése után lehetséges. Alekszandr Novak orosz miniszterelnök-helyettes ezzel kapcsoltaban megjegyzte, hogy
számos megüresedett piaci rést már elfoglaltak az orosz vagy a baráti országokból való gyártók és szolgáltatók.
Orosz kormányzati tényezők részéről felmerült az az igény is, hogy az orosz piacra visszatérő cégek képviseltessék magukat az Ukrajnától elcsatolt "új területeken" is,
Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
A világ két hónapig Rómára figyelt, együttérzéssel a pápa betegségére és halálára, és várakozással a konklávé döntésére. Amit láttunk, a tárgyilagos kívülállókban is elismerést váltott ki. Ha visszaemlékezünk az elmúlt évszázadra, nagy formátumú embereket látunk Péter székében, akik tisztségüket küldetésnek tekintették, és alázatos szolgálattal teljesítették - írja Harrach Péter kereszténydemokrata politikus, egykori miniszter a Vasárnap.hu-n megjelent publicisztikájában.
Az a neoliberális birodalmi szemlélet, amely ma jellemzi a brüsszeli „elit” magatartását, nem csak gátja a tagországok normális együttműködésének, hanem legfőbb ellensége az unió egészséges fejlődésének. Ezt a folyamatot sürgősen meg kellene állítani, mert félő, hogy hamarosan késő lesz – véli Bánó Attila.
Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes, a KDNP elnöke Kőszegen tartott a minap lakossági fórumot, ahol többek között Orbán Viktor román elnökválasztásról tett kijelentéséről kérdezte a dollármédia egyik meghatározó orgánuma, a 444. A KDNP elnöke hangsúlyozta, hogy a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) mögött áll.