Százéves a TF
2025. március 1. 18:00

Az Európai Olimpiai Bizottság (EOC) European Olympic Laurel-díjat ítélt oda az idén százéves, 1925-ben Testnevelési Főiskolaként (TF) alapított Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetemnek.

undefined

wikipedia

A TF közleménye szerint az intézmény rektora, Sterbenz Tamás az EOC frankfurti közgyűlésén a szervezet görög elnökétől, Szpirosz Kapralosztól vette át a rangos nemzetközi elismerést. Az eseményen részt vett a TF-et az elismerésre felterjesztő Magyar Olimpia Bizottság (MOB) elnöke, Gyulay Zsolt és főtitkára, Fábián László, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) elnöke, Thomas Bach, a szervezet magyar tagja, Fürjes Balázs, valamint mind a hét NOB-elnökjelölt.

A European Olympic Laurel-díjat a magyar sportvezetők közül már többen megkapták, így 2017-ben Gallov Rezső, 2021-ben Kamuti Jenő, 2022-ben Schmitt Pál, 2023-ban pedig Molnár Zoltán.

A közlemény szerint az elmúlt száz évben összesen 151 TF-en tanult, vagy még tanuló olimpiai bajnok 209 ötkarikás aranyérmet nyert és 308 olimpiai érmes sportoló szerzett az intézményben végzettséget.

Hozzátették, hogy a TF eddig 249 mesteredzőt adott a magyar sportnak, ők pedig számtalan olimpiai éremhez segítették a hazai versenyzőket. Kiemelték, hogy az intézmény az elmúlt évtizedekben sokat változott, tartalmilag gyarapodott, eredeti küldetését - az egyetemi szintű testnevelő tanárképzést a közép- és felsőfokú oktatási intézmények számára - viszont megtartotta.
Jelenleg csaknem 3000 hallgatója van a TF-nek, amelynél büszkék arra, hogy - amint Sterbenz Tamás rektor fogalmazott - szinte minden magyar sportsiker mögött van TF-es tudás. Mocsai Lajos, az egyetemet fenntartó kuratórium elnöke pedig azt vallja, hogy a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem a nemzet fennmaradásának egyik legfontosabb intézménye.

Az EOC jövőre Budapesten tartja közgyűlését.

mti
Címkék:
  • Tiszta vizet a fejekbe!
    Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
  • Ukrajnát Oroszországgal együtt kell fölvennünk az EU-ba
    Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
MTI Hírfelhasználó