Bóka János: nem érünk rá Ukrajna uniós csatlakozásáról később dönteni
2025. április 18. 10:07
Nem érünk rá Ukrajna uniós csatlakozásáról később dönteni! - áll Bóka János európai uniós ügyekért felelős miniszter csütörtökön közzétett Facebook-bejegyzésében.
A miniszter azt írta: rekordidő alatt, a tagsági kérelem ukrán benyújtása után szűk két és fél évvel megkezdődtek a csatlakozási tárgyalások Ukrajnával. Úgy tűnik, hogy tényleg az a cél, hogy 2030-ra Ukrajna az Európai Unió tagja legyen, ahogy azt az Európai Bizottság elnöke megígérte. Ez valójában az érdemalapú bővítési folyamat feláldozása a politika oltárán - értékelt, hozzátéve: "nézzük a konkrét számokat!".
Kifejtette: Ukrajna 2022. február 28-án benyújtotta a tagsági kérelmét. Példátlanul gyorsan, 2022. június 23-án tagjelölti státuszt nyert, miközben maga az Európai Bizottság mondta ki, hogy Ukrajna a hét tagjelöltséghez szükséges kritériumból mindössze kettőt teljesített. Annak idején még a lényegesen jobban felkészült Svédországnak és Finnországnak is több időre volt szüksége ahhoz, hogy a csatlakozási kérelem benyújtását követően tagjelölti státuszt kapjon. 2024. június 25-én az Európai Unió formálisan megkezdte Ukrajnával a csatlakozási tárgyalásokat - idézte fel Bóka János.
"Ha hátradőlünk, hogy korán van a döntéshez, akkor a csatlakozási folyamat gyorsan elszáguld mellettünk. Most kell véleményt mondanunk Ukrajna uniós csatlakozásáról, mert jövőre már késő lesz!" - figyelmeztetett a miniszter.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
Ahogy most itthon, úgy Isztambulban is három-négy perc leforgása alatt két gólt kaptunk. Ez azt jelenti, hogy letörünk egy bekapott gólnál. Korábbról nem is emlékszem, hogy történt-e ilyen. Nem szabad vert seregként elkönyvelni a bekapott gólt, elvégre még most is volt hátra hatvan perc.
A boldog élet titka, megtanulni ünnepelni az örök élet diadalát Isten igéjében és szentségeiben és elfogadni Isten kegyelmi ajándékait, amelyeket az őt szeretőknek készített - fogalmaztak az egyházi vezetők.
Az Európai Unió jelenlegi intézményi struktúrája számos hiányossággal küzd, beleértve a demokrácia deficitjét, a tagállami szuverenitás és a nemzetbiztonság aláásását, amelyet ideológiai megfontolások által vezérelt uniós politika – különösen a migráció területén – tovább súlyosbít.
Az elnök azt a meggyőződését is hangoztatta, hogy jó esély van megoldani a válságot. "Igazi lelkesedést akarok látni arra, hogy le akarják zárni, és azt hiszem, látom ezt mindkét oldal részéről" – állapította meg Donald Trump hozzátéve, hogy hamarosan kiderül tényleg így van-e.