A szabadságért meg kell küzdeni
Latorcai Csaba rámutatott, 1848-ban Bécsnek is megvoltak a kegyencei itthon, és "ugyanúgy ma is látunk kegyenceket, akik a haza érdekét néhány, asztalról nekik odalökött morzsáért elárulják".
2025. március 15. 13:34

Latocai Csaba - archívMTI/Lehoczky Péter

A magyar szabadságot sem 1848-ban, sem 1956-ban, sem 1990-ben nem adták ingyen, és ma sem tarthatjuk meg azt, ha nem teszünk érte - jelentette ki a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium (KTM) parlamenti államtitkára szombaton Sátoraljaújhelyen az 1848-49-es forradalom és szabadságharc évfordulója alkalmából tartott városi ünnepségen.

Latorcai Csaba úgy fogalmazott, 1848-ban "a bürokrácia és a szurony" Bécsből érkezett és hatalmaskodott, Kossuthék a bécsi kamarilla szabadságunkat elnyomó hatalma ellen léptek föl. Azt mondta, ma a bürokrácia és a kamarilla egy másik fővárosba, Brüsszelbe költözött, a bajonett pedig az Európai Unió irányából mered ránk, és követeli, hogy menjünk, de legalábbis finanszírozzuk mások háborúját.

A politikus rámutatott, 1848-ban Bécsnek is megvoltak a kegyencei itthon, és "ugyanúgy ma is látunk kegyenceket, akik a haza érdekét néhány, asztalról nekik odalökött morzsáért elárulják".

Kijelentette, Bécs 1848-as és Brüsszel 2025-ös magyar kegyencei között annyi a különbség, hogy az akkoriak néhány ezer holdas földbirtok reményében fordultak a nemzet ellen, a maiak pedig abban bíznak, hogy "a disznófejű nagyúr az asztalról odagurít nekik néhány száz vagy néhány ezer dollárocskát".

Latorcai Csaba szerint ebből az a tanulság, hogy kell küzdenünk szabadságunkért és szuverenitásunkért itthon és a "a birodalom fővárosában is".

Úgy fogalmazott, március idusa a magyar szuverenitás ünnepe, és legyen világos az, hogy Magyarország nem az Európai Unió ellen, hanem annak érdekében politizál.

Az az unió, ahová beléptünk, nem akart minket háborúba küldeni, nem akarta a gyermekeinket érzékenyíteni genderügyben és nem tette tönkre a saját gazdaságát az alapjában elhibázott energiapolitikával, felelőtlenül félretervezett zöld átállással.

Harminc éve azt gondoltuk, hogy Európa a jövőnk, ma pedig azt valljuk, hogy mi vagyunk Európa jövője.

"Mi azt a ma szabad szemmel alig látható Európát akarjuk visszaszerezni, amelyhez Széchenyi, Kossuth, Batthyány és Deák kapcsolta hazánkat, azt, amelyhez a kegyetlenül hazug és igazságtalan 20. században Bethlen István, majd Antall József fűzte sorsunkat"
- jelentette ki.

Az államtitkár rámutatott, ki kell tartanunk a szólás-, a véleménynyilvánítás szabadsága, a nemzeti közösségek egyenjogúsága és a gazdasági verseny szabadsága mellett. Úgy fogalmazott, jogunk van a békéhez és ahhoz, hogy megmondjuk, kiket engedünk be hazánkba és kik nevelhetik gyermekeinket.

A politikus ünnepi beszédében rámutatott, Sátoraljaújhely hű bástyája a magyarságnak, mert "Kazinczy Ferenc városában" értik és érzik a magyar sorsot és tudják is rá a választ: szorgalom kell és hazaszeretet.

Szamosvölgyi Péter, a zempléni város polgármestere ünnepi köszöntőjében arra hívta fel a figyelmet, hogy méltónak kell lenni 1848/49 hőseinek tetteihez, akik a szabadságunk és megmaradásunk érdekében csatamezőn vagy vértanúként haltak meg. Emlékeztetett, Kossuth Lajos és Andrássy Gyula is a városban és a térségben dolgozott és tett a magyar szabadságért.

A Kossuth Lajos Művelődési Központban rendezett megemlékezésen az Árpád-házi Szent Margit Katolikus Iskola és Óvoda mutatott be ünnepi műsort Három szín címmel.

MTI
Címkék:
  • Tiszta vizet a fejekbe!
    Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
  • Ukrajnát Oroszországgal együtt kell fölvennünk az EU-ba
    Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
MTI Hírfelhasználó