A gyurcsányi szélsőség: elszámoltatás nélkül – hirado.hu
A nemzetárulás legcsúfosabb példájának tartja a Fidesz azt a gyűlöletkampányt, amelyet álláspontja szerint a Gyurcsány-féle baloldal a határon túli magyarok ellen folytatott a 2004. december 5-i kettős állampolgárságról szóló népszavazás során.
Zsigmond Barna Pál, fideszes képviselő, az Európai Uniós Ügyek Minisztériumának parlamenti államtitkára a Fidesz közösségi oldalára kedden feltöltött videóban azt mondta: ebben a kampányban egymás ellen fordították magyart a magyarral, olyan sebet okozva, amelynek "a hege csak halványul, de soha nem múlik el".
Ugyanakkor arra bíztatott: erre a sebhelyre nézve se keseredjünk el soha, mert 2010 óta Magyarországnak "nemzeti kormánya" van, amely megteremtette a nemzeti egységet.
"Az elmúlt években összefogva külhoni magyar testvéreinkkel, rengeteget dolgoztunk azért, hogy a nemzet szekerének kerekét együtt toljuk ki a Gyurcsányék ásta mocskos, sáros gödörből" - fogalmazott.
Hangsúlyozta: az anyaországi és a külhoni magyart ma már összeköti az állampolgárság is, amely közös sorsot, közös gondolkodást és közös felelősséget is jelent.
Arra szólított fel: "ne engedjük", hogy a baloldal újra hatalomra jusson, és hogy a külföldi dollármilliókból pénzelt pártok és politikusok újra egymás ellen fordítsák a magyarokat.
"Aki elárulta a határon túli magyarokat, az ismét megteszi, és a hazát is elárulja" - mondta.
Őrizzük meg a nemzetünk egységét, és legyünk büszkék arra, hogy magyarok vagyunk! Fogjunk össze, építsük a jövőt, de a múltat ne feledjük, hanem tanuljunk belőle. Minden magyar felelős, minden magyarért - hangoztatta.
Szili Katalin: akik ma a hazát kiszolgáltatják, ugyanazok, akik 2004. december 5-én megosztották a nemzetet
Akik ma a hazát kiszolgáltatják, ugyanazok, vagy azok örökösei, akik 2004. december 5-én megosztották a nemzetet - közölte a miniszterelnöki főtanácsadó kedden az MTI-vel.
"Minden év december 5-én az a 2004-es szégyenteljes nap villan fel újra és újra, amikor az akkori politikai uralkodó osztály (baloldalinak nem nevezném) megtagadta, hogy elszakított nemzettársaink hozzánk is tartozhassanak. Meg lehet-e ezt bocsátani? Voltunk néhányan, akik tiltakoztunk e védhetetlen álláspont ellen. De a neoliberális gőg már akkor is mindent megtett azért, hogy a gyűlölet magvát elültetve, a végletekig élezze az ellentétet magyar és magyar között" - írta Szili Katalin.
Hozzátette: ma már világosan látható, hogy a világrendszer változása során miként értékelődik fel a nemzeti érdekek képviselete, és milyen fontos szuverenitásunk védelme.
Az unió jelenlegi vezetése azonban földrészünket az USA vazallusává, polgárait pedig kiszolgáltatottá teszi, s ezzel megtagadja a jobb európai jövőt építő alapítók álmát - fogalmazott, hozzáfűzve, hogy amit most az uniós vezetők és bürokraták képviselnek, az nem lehet Európa jövője!
"Ahogyan a ma még kisebbségnek látszó nemzeti elképzeléseket elnyomják, az érinti nemzetünk sorsát, jövőjét is! Közös jövőnket tehát mindenképpen meg kell védeni!" - hangsúlyozta.
Úgy folytatta, hogy az elmúlt 13 esztendő nemzetpolitikai lépései erősítik az összetartozást: a 2010-ben született jogszabályok, a magyar-magyar párbeszéd intézményeinek helyreállítása gyógyítja ugyan a 19 éve kapott sebet, de a sebhely örökre emlékeztet az árulásra.
A főtanácsadó szerint a mostani ellenzék túlnyomó többsége a mai napig "egy gyékényen árul" a nemzettagadók figuráival; politikájuk középpontjában ma nem külhoni közösségeink megtagadása, hanem a haza kiárusítása áll.
Ez sem kevésbé veszélyes, ők sem mások, mint a 2004-es neoliberális gőg örökösei - emelte ki Szili Katalin.
"Ez a szomorú nap a szégyenteljes népszavazásra emlékeztet, és cselekvésre késztet. Ellenállásunkat itt és most a nemzeti konzultációban való részvétellel tudjuk a leghatározottabban kifejezni!" - fogalmazott.
-
Maga a pedofilbotrány is fekete hattyú volt: teljesen váratlanul robbant be a közéletbe, förgetegszerű tömeghatást váltott ki – nemcsak tömeghatást, hanem politikusi bukást is –, érdemi magyarázata azóta sincs.
-
Jelen van az ortodox kereszténység és a dél-amerikai római kereszténység. Jelen van az iszlám. Jelen van Kína és annak afrikai gondozott államai. Jelen van a hindu civilizáció.
-
Hölvényi György úgy vélekedett, a Patrióták Európáért azért tudott az Európai Parlament harmadik legnagyobb frakciójává válni, mert a valóságból kiindulva, igazságérzettől hajtva keres válaszokat az európaiak mindennapi problémáira.
-
Ha egy vezető (Leyen) megteheti, hogy egyszerűen nem veszi figyelembe az ellene felhozott (inkább elsuttogott) vádakat, ott az egész struktúrával van baj. Az egész bagázs egyszerűen elszámoltathatatlan, s ilyen talán sehol a világon nincs, csak Brüsszelben – mutat rá Kövesdi Károly.
-
Az államfő hangsúlyozta, hogy az ünnepek jelentős és szép szerepet játszanak a családok, közösségek, valamint a nemzet önmeghatározásában, kiemelt helyük van az életünkben, identitásunk kialakításában és fenntartásában, illetve abban is, hogy a közösségi tudat fennmaradjon, élő legyen.