osw.waw.pl
Súlyos szereptévesztésben van az Európai Unió (EU), a migrációs kérdésben tapasztalt lépései mind arra utalnak, hogy "a Soros-terv végrehajtása" érdekében mindent megtesznek azért, hogy a magyar határőrizeti rendszert lebontsák, illetve Magyarországon nekik tetsző kormány alakulhasson - jelentette ki az M1 aktuális csatorna szerda reggeli műsorában a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója.
Bakondi György úgy vélekedett, hogy az EU a migrációs paktum keretében más és más megközelítést alkalmaz az egyes határszakaszokkal kapcsolatban. A lett, a litván vagy a lengyel határon nagyon komoly kerítés épült - a lengyelek pedig az ottani határőség jóval engedékenyebb fegyverhasználati szabályát is most fogadták el -, az Európai Unió biztosa pedig a lett kerítésnél azt mondta, hogy az az európai demokráciát védelmezi.
"Ez nagyon súlyos tévedés, mert szuverenitást, belső biztonságot, a nem kívánatos, erőszakosan érkező illegális bevándorlók távol tartását, a szervezett bűnözés akadályozását" szolgálja, de a demokráciát nem védelmezi - fogalmazott a főtanácsadó.
Furcsaságnak nevezte, hogy a mediterrán térségben vagy a nyugat-balkáni útvonalon érkező migránsokat ugyanakkor automatikusan be kellene engedni, visszatérve ahhoz a helyzethez, ami 2015-ig jellemző volt Magyarországon is. "Nagy táborokban kellene elhelyeznünk" részben a kerítésen keresztül érkezőket, részben pedig azokat, akiket az olasz partokról vagy spanyol régiókból ide átcsoportosítanának "a brüsszeli bürokrácia egyedi döntése alapján".
Ezekben a nagy táborokban kellene a menekültstátusz iránti kérelmeket elbírálni meghatározott időn belül, "de megtapasztaltuk már 2015-ben", hogy ez mit jelent. Akkor 400 ezren özönlöttek be Magyarországra és közülük 376 ezren nyújtottak be menekültkérelmet a táborokban - jegyezte meg.
Bakondi György szerint az európai uniós tagállamok egyre inkább próbálnak nemzetállami megoldásokat találni, "mert elégedetlenek azzal, amit Brüsszelben az íróasztal mögött kitalálnak". Igyekeznek megfelelni az állampolgári elvárásoknak, hiszen az illegális migráció megfékezésének elsődleges célja, hogy "az európai polgárokat védelmezzük", ezért aztán visszaállítják az ellenőrzést a schengeni belső határokon, és sok más intézkedést is tesznek - fűzte hozzá.
Elmondta még: nem telik el nap, hogy ne figyelmeztesse vagy fenyegesse az EU Magyarországot, és ez a fenyegetés olyan abszurditásig jutott el, mint a legutóbbi pénzbírság - 80 milliárd forint és további napi 400 millió forint -, ami európai szinten is példátlan nagyságrend. "Azért büntettek bennünket, mert védelmezzük azt a határt", ami védelmezi a tagállamokat is, vagyis a magyar költségvetési forrásokból fenntartott műszaki akadályrendszer és határőrizeti rendszer segítségével távol tartjuk a szervezett bűnözés által a határokra hozott illegális bevándorlókat - vélekedett Bakondi György.
-
Kegyelmi pillanat: újfent magyar adzője van a Ferencváros labdarúgócsapatának. Nagy esély arra, hogy néhány Európa-hírű futballistánk mellett most egy trénerünk is Európa-hírre kapjon, s külön öröm, hogy ezt magyar csapattal teheti meg.
-
Maga a pedofilbotrány is fekete hattyú volt: teljesen váratlanul robbant be a közéletbe, förgetegszerű tömeghatást váltott ki – nemcsak tömeghatást, hanem politikusi bukást is –, érdemi magyarázata azóta sincs.
-
A negyedszázados együttműködés Nagyvárad és Berettyóújfalu között indult, majd mindkét település bekapcsolta saját testvérvárosát - Nagyvárad Debrecent, Berettyóújfalu Margittát. A január végén záruló rendezvénysorozat csaknem 200 programot foglal magába. A partiumi és magyarországi kulturális intézmények, szervezetek egymásnál is bemutatkoznak. A debreceni Kodály Filharmonikusok például Nagyváradon adnak koncertet.
-
Az Egyesült Államok külföldi segélyezési rendszere olyan eszméket népszerűsít külföldön, amelyek ellentétesek a harmonikus nemzetközi kapcsolatokkal és a világbéke destabilizálását szolgálják. Ezért az USA segélyezési politikáját összhangba kell hozni az elnök külpolitikájával.
-
A magyar miniszterelnök Ukrajna NATO-tagságáról azt mondta, hogy az nincs napirenden és nem is lesz, mert sohasem lesz egyhangú támogatás mögötte. Ukrajna NATO-tagsága azonnali, közvetlen, teljes háborút jelent Oroszországgal szemben; Magyarország ezt nem akarja - tette hozzá.