A Patrióta-pártok előretörése
Mráz Ágoston Sámuel rámutatott: Európa-szerte megfigyelhető a nemzeti gondolkodású pártok megerősödése, ez a folyamat pedig várhatóan tovább fog erősödni.
2024. október 4. 09:38

Nemzeti zászlók sorakoznak az EU-főhadiszállás előtt, erről a brüsszeli szélsőség igyekszik megfeledkezni – Kép: euromil

A nemzeti gondolkodású, azon belül a Patrióta-pártcsaládhoz tartozó pártok Európa-szerte megfigyelhető választási sikerei növelhetik Orbán Viktor mozgásterét az európai politikában - vélekedett a Nézőpont Intézet vezetője csütörtökön az M1 aktuális csatorna 48 perc című műsorában.

Mráz Ágoston Sámuel rámutatott: Európa-szerte megfigyelhető a nemzeti gondolkodású pártok megerősödése, ez a folyamat pedig várhatóan tovább fog erősödni.

Azt mondta, a korábban nagy támogatottságot élvező pártok - így néppártok, zöldek - helyett az emberek azért fordulnak a nemzeti érdekeket védő csoportosulások felé, mert a bevándorlás negatívumai egyre markánsabban jelentkeznek, a kontinens gazdasága gyengélkedik és lemaradóban van Egyesült Államok és Kína mögött, ezért a fiatalok attól félnek, hogy rosszabbul fognak élni, mint a szüleik.

Közölte: az

Orbán Viktor kormányfő alapításával létrejött, a Fidesz EP-képviselőit is magában foglaló, jelenleg harmadik legnagyobbnak számító európai parlamenti frakció, a Patrióták Európáért képviselőcsoportja a "brüsszeli elit" alternatívája.
E pártcsalád tagjai értek el legutóbb átütő sikereket a csehországi és az ausztriai választásokon, e sikereket pedig sokan Orbán Viktor nevéhez kötik - fűzte hozzá.

Nagy Attila Tibor politikai elemző úgy vélte: a Patrióták Európáért csak mérsékelten erős szereplő az Európai Parlamentben, hiszen a több mint 700 képviselő közül jelenleg 86-an vannak e pártcsaládban. Annak tagjai ezzel együtt - fűzte hozzá - valós problémákkal foglalkoznak és képesek válaszokat adni a hagyományos pártokból kiábrándult választók számára.

Az elemző felhívta a figyelmet arra a tényre, hogy a magyar kormányfő és európai társai alapításával létrejött pártcsaládban jelenleg Orbán Viktor az egyetlen kormányfő,
ráadásul a legtöbb ország vezetője jelenleg szemben áll a magyar miniszterelnökkel, vagy jobb esetben semlegesen viszonyul hozzá.

Mráz Ágoston Sámuel ugyanakkor azt hangsúlyozta, hogy az EU sorsát illetően az országok kormányfőit tömörítő Európai Tanács fontos intézmény. E tekintetben pedig holland, szlovák szövetségese is van a magyar kormánynak.

Amennyiben pedig az ausztriai választásokat megnyerő Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) kormányra kerül, továbbá Csehországban is kormányváltásra kerül sor, a szövetségesek száma tovább emelkedhet. A tendencia pedig azt mutatja, hogy a patrióta-gondolkodású pártok előretörése folyamatos marad a következő időszakban - vélekedett.

MTI
  • Brüsszel diktatúrára tör
    Országainkra az Egyesült Nemzetek Szervezetének ügynökségei is nyomást gyakorolnak. Az ENSZ Nőkkel Szembeni Megkülönböztetés Felszámolásával Foglalkozó Bizottságának jelentése tavaly augusztusban megállapította, hogy a születendő élet védelme Lengyelországban a nők diszkriminációját és az emberi jogok megsértését jelenti.
  • Amikor a klíma lufi kipukkad
    Az amerikai elnökválasztás óta a „main-stream” módosulni látszik. Erre utal, hogy a nagy bankok egymással versenyezve hagyják el a Net-Zero límakartellt, és csoportosítják át a befektetéseiket a sokat szidott fosszilis energia bizniszbe. És ez bizony nagy baj, mert ha nem csurog a pénz a dekarbonizációra és a zöld energia programokra, akkor ez a hajó el fog süllyedni.
  • Akciók az információs hadviselésben
    Sajnos lesz elegendő erejük, hogy megvédjék az alvilági módszerekkel dolgozó, álhírgyártó „kollégáikat” – utal a szélsőbaloldali sajtóhálózatra Bánó Attila.
  • Orwell új világa
    Probléma lehet még a háborús hisztéria folyamatos fenntartása. Egyetlen szuper birodalom esetén ugyanis gondot okozhat, hogy nincs kivel háborúzni. Ki kell találni ezért olyan globális veszedelmeket, amelyek indokolttá teszik a rendkívüli állapot folyamatos fenntartását, szükség esetén pl. utazási korlátozások és/vagy kijárási tilalmak bevezetését, gázálarc vagy szájmaszk kötelező hordását, stb.
  • Botrányos dolgok Lengyelországban
    "Ha egy konzervatív, patrióta kormány tizedennyi gaztettet követne el, akkor Brüsszelben már az összes létező jogállamisági eljárást elindították volna, így viszont, hogy mindezt egy Brüsszelnek feltétlen hűséges kormány teszi, senki egy rossz szót sem szól" - hangsúlyozta Szijjártó Péter.
MTI Hírfelhasználó