youtube
Egy amerikai titkosszolgálati dokumentum került ki az internetre, amely Izrael Irán ellenes támadási terveit elemzi. A Telegram közösségi oldalon, mégpedig egy saját bevallása szerint teheráni illetőségű csatornán jelent meg a csatolmány a héten, és igazából két iratról van szó. Az egyik az izraeli légierőnek az Irán elleni csapásra való felkészülését elemzi, beleértve a ballisztikus és a levegő-föld rakéták előkészítését, a másik pedig az izraeli hadsereg hadianyag-előkészületeiről és a fedett izraeli drónprogram élesítéséről szól.
Az iratokat minden jel szerint az amerikai Nemzeti Térinformatikai Hírszerző Ügynökség készítette,
az elemzés katonai műholdas megfigyeléseken alapul.
A szolgálat eddig nem reagált a hírre.
Amerikai kormányzati tisztségviselők elismerték, hogy a dokumentumok hitelesek, a Reuters írása azonban felhívja a figyelmet, hogy Washingtonnak a két iratban foglaltaknál bizonyosan több ismerete lehet a készülődő izraeli akcióról
Izrael az október elsejei iráni rakétatámadások után jelezte: kemény megtorló lépésekkel válaszol az iráni támadásra.
A szóban forgó amerikai iratok
titkosított dokumentumok, amelyeknek közzététele óriási hírszerzési fiaskó.
Mike Johnson, a Képviselőház elnöke vasárnap megerősítette, hogy a Pentagon és a hírszerzés vizsgálatot indított a szivárogtatással kapcsolatban.
Az AP amerikai hírügynökség szerint a vizsgálat két irányba tudakozódik: az egyik feltételezés, hogy
az amerikai hírszerzés egyik embere szellőztette meg szándékosan a birtokában lévő anyagot,
a másik az, hogy a szervezetet meghackelték, feltörték a titkosított iratokat. A vizsgálat első körben tehát azt akarja tisztázni, hogy mely személyeknek volt legális hozzáférése a kormányzati dokumentumokhoz.
-
Kegyelmi pillanat: újfent magyar adzője van a Ferencváros labdarúgócsapatának. Nagy esély arra, hogy néhány Európa-hírű futballistánk mellett most egy trénerünk is Európa-hírre kapjon, s külön öröm, hogy ezt magyar csapattal teheti meg.
-
Maga a pedofilbotrány is fekete hattyú volt: teljesen váratlanul robbant be a közéletbe, förgetegszerű tömeghatást váltott ki – nemcsak tömeghatást, hanem politikusi bukást is –, érdemi magyarázata azóta sincs.
-
A negyedszázados együttműködés Nagyvárad és Berettyóújfalu között indult, majd mindkét település bekapcsolta saját testvérvárosát - Nagyvárad Debrecent, Berettyóújfalu Margittát. A január végén záruló rendezvénysorozat csaknem 200 programot foglal magába. A partiumi és magyarországi kulturális intézmények, szervezetek egymásnál is bemutatkoznak. A debreceni Kodály Filharmonikusok például Nagyváradon adnak koncertet.
-
Az Egyesült Államok külföldi segélyezési rendszere olyan eszméket népszerűsít külföldön, amelyek ellentétesek a harmonikus nemzetközi kapcsolatokkal és a világbéke destabilizálását szolgálják. Ezért az USA segélyezési politikáját összhangba kell hozni az elnök külpolitikájával.
-
A magyar miniszterelnök Ukrajna NATO-tagságáról azt mondta, hogy az nincs napirenden és nem is lesz, mert sohasem lesz egyhangú támogatás mögötte. Ukrajna NATO-tagsága azonnali, közvetlen, teljes háborút jelent Oroszországgal szemben; Magyarország ezt nem akarja - tette hozzá.