A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen Orbán Viktor kormányfő, Sulyok Tamás magyar és Recep Tayyip Erdogan török államfő (középen, jobb) a magyar-török kulturális évad zárógáláján Ankarában 2024. december 12-én. MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán
Nagyszabású gálaműsorral, magas szintű állami részvétel mellett zárult a magyar-török kulturális évad Ankarában - közölte a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) pénteken az MTI-vel. Az ünnepélyes záróeseményen részt vett Sulyok Tamás és Recep Tayyip Erdogan köztársasági elnök, Orbán Viktor miniszterelnök, valamint mindkét ország részéről több magas rangú politikai, kulturális és gazdasági szereplő.
A közleményben felidézték: a "Barátság és együttműködés évszázada" mottóval egész évben zajló kulturális évad 2023. december 18-án, a magyar-török diplomáciai kapcsolatok felvételének 100. évfordulóján nyílt meg Budapesten.
Az évad során Magyarország 160 kulturális, összművészeti és tudományos programot valósított meg Törökország 17 városában. A programokon közel másfél millióan vettek részt és több mint ezer sajtómegjelenést generáltak Törökországban - ismertették.
"A török közönség óriási nyitottsággal és érdeklődéssel fogadta a magyar programokat. Az évad a politikai, gazdasági, szakmai szinteken is olyan együttműködéseket hozott létre, amelyek a jövőben is folytatódni tudnak, így elmondható, hogy abszolút sikerrel, az előzetes célkitűzéseket túlszárnyalva zárult a kulturális sorozat" - idézték Hoppál Pétert, az évadért felelős kormánybiztost.
A záró gálaműsort 2024. december 12-én rendezték meg Ankarában, ahol a nyitóünnepséghez hasonlóan magyar és török művészek közös produkcióját állították színpadra.
Az eseményen részt vett Sulyok Tamás köztársasági elnök, Orbán Viktor miniszterelnök, Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter, Hoppál Péter évadért felelős kormánybiztos. A vendéglátó Törökországot Recep Tayyip Erdogan elnök és Mehmet Nuri Ersoy kulturális és turisztikai miniszter, valamint számos kormánytag képviselte.
A Kulturális és Innovációs Minisztérium tájékoztatása szerint 2025-ben Magyar-Török Tudományos és Innovációs Évvel folytatódik az együttműködés Magyarország és Törökország között.
-
Országainkra az Egyesült Nemzetek Szervezetének ügynökségei is nyomást gyakorolnak. Az ENSZ Nőkkel Szembeni Megkülönböztetés Felszámolásával Foglalkozó Bizottságának jelentése tavaly augusztusban megállapította, hogy a születendő élet védelme Lengyelországban a nők diszkriminációját és az emberi jogok megsértését jelenti.
-
Az amerikai elnökválasztás óta a „main-stream” módosulni látszik. Erre utal, hogy a nagy bankok egymással versenyezve hagyják el a Net-Zero límakartellt, és csoportosítják át a befektetéseiket a sokat szidott fosszilis energia bizniszbe. És ez bizony nagy baj, mert ha nem csurog a pénz a dekarbonizációra és a zöld energia programokra, akkor ez a hajó el fog süllyedni.
-
"Ha egy konzervatív, patrióta kormány tizedennyi gaztettet követne el, akkor Brüsszelben már az összes létező jogállamisági eljárást elindították volna, így viszont, hogy mindezt egy Brüsszelnek feltétlen hűséges kormány teszi, senki egy rossz szót sem szól" - hangsúlyozta Szijjártó Péter.
-
Aki kábítószerfüggővé válik, annak az élete csődbe jut, csak a kábítószer megszerzésével tud foglalkozni. A terjesztők ellen, akik abból élnek, hogy elveszik mások életét, jövőjét, a legkíméletlenebbül fel kell lépni - hangsúlyozta Rétváro Bence.
-
Donald Trump 14 nap alatt néhány intézkedéssel máris a feje tetejére állította a világot. "Amerikában vége van a gender-őrületnek, vége van a globalista Soros-szervezetek finanszírozásának, vége van az illegális migrációnak, és vége van az orosz-ukrán háború támogatásának is. Vagyis vége van mindennek, amit a brüsszeli bürokraták az elmúlt években megpróbáltak lenyomni a torkunkon" - írta a kormányfő.