A ramadánt záró imádság alkalmával az olasz miniszterelnök fényképét égették el Torinóban
Súlyosnak és erőszakosnak nevezte Olaszországban az európai ügyekért felelős tárca nélküli miniszter hétfőn reggel, hogy a ramadánt lezáró imádságon Giorgia Meloni miniszterelnök fényképét égették el a torinói muszlim közösség tagjai.
2025. március 31. 13:35
Tommaso Foti közleményben hangoztatta, hogy a Torinóban az iszlám böjti hónap végén tartott csoportos imádság "méltatlan előadásba torkollott: Giorgia Meloni miniszterelnök fényképét elégették Allah akbar kiáltásokkal".
A miniszter szerint az ország intézményei elleni súlyos és erőszakos támadásról van szó, amelynek nem tulajdonítanak megfelelő jelentőséget mindazok, akik továbbra is befogadásra és toleranciára hivatkoznak. Foti hangsúlyozta, hogy az iszlám imán felszólalt az ellenzéki Demokrata Párt (PD) polgármestere, valamint a torinói szélsőbaloldali csoportok tagjai is jelen voltak.
Az északolasz város volt ipari negyede egyik szabadtéri helyszínén, a Parco Dorában vasárnap délután közel harminc ezren vettek részt a ramadán záróünnepségén, amelynek végén palesztinbarát tüntetést tartottak. Giorgia Melonié mellett az Európai Bizottság elnökének, Ursula von der Leyennek a fényképét is elégették.
Róma után Torinóban épül az ország második engedélyezett mecsetje, amelyet a marokkói uralkodó finanszíroz.
A toszkánai Pratóban vasárnap a Szent Domonkosról elnevezett plébániatemplom egyik udvarán tartották a ramadán lezárását a helyi bengáli közösség kétszáz tagjával. Az imámok kértek helyszínt Giovanni Nerbini püspöktől, akinek választása a katolikus szertartásokra nem használt templomudvarra esett a kora reggeli órákban: "megfelelő helyszínt kerestem a muszlimok igényeit és saját tereink tiszteletét is figyelembe véve"- nyilatkozta a püspök, aki az ima végén az imámokkal megivott egy kávét a templom előtti téren egy presszó teraszán.
A textiliparáról ismert, több mint 196 ezer lakosú Pratóban él - tavaly decemberi adatok szerint - a lakosság arányához viszonyítva a legtöbb letelepedett bevándorló, majdnem ötvenezren.
A Milánóhoz tartozó Pioltello egyik nyolcosztályos általános iskolájában hétfőn oktatási szünetet tartanak arra hivatkozva, hogy a közel 1200 diák 43 százaléka muszlim.
Ez az egymást követő második év, hogy Pioltello iskolája a ramadán utolsó napján bezárja kapuit. A 36 ezres településen tízezer muszlim él és dolgozik.
Nápolyban vasárnap és hétfőn a belváros legnagyobb terein tartanak imát a böjti hónap végén.
Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
Pétert feladata, hogy "jobban szeressen" és életét adja a nyájért. Szolgálatát éppen ez az áldozatkész szeretet jellemzi, tekintélye nem más, mint Krisztus szeretete. Nem lehengerléssel, vallási propagandával vagy hatalmi eszközökkel kell megragadnia a többieket, hanem mindig és csakis azzal a szeretettel, amelyre Jézus adott példát - jelentette ki XIV. Leó.
A múlt század húszas, harmincas éveit idéző erőszak zajlik egy brüsszeli magyar szellemi központ ellen. A szélsőbal keretlegényei a fenyegetések után fizikai erőszakot is alkalmaznak.
Ennek az árulkodó levélnek a tartalma pontosan tükrözi, hogyan képzelik a Karácsony-félék a demokratikus intézmények működését, a demokrácia mibenlétét. Ők, akik éjjel-nappal a mindennek a mindentől való függetlenségét és átláthatóságát ragozzák, arra kérik az Európai Bizottság vezetőjét, hogy lépjen fel az átláthatóság ellen, „szóljon oda az Európai Bíróságnak”. Vagyis utasítgassa.