Az orosz biztonsági tanács elnökhelyettese szerint „senkinek sincs szüksége” Ukrajnára, ezért az ország meg is fog szűnni.
Dmitrij Medvegyev – TASS/Jekatyerina Stukina
„Miért fog megszűnni Ukrajna? Mert senkinek sincs rá szüksége” – tette fel a kérdést, amit gyorsan meg is válaszolt VKontakte-oldalán Dimitrij Medvegyev. Az orosz biztonsági tanács elnökhelyettesének bejegyzését, melyben megjegyzi, hogy „a posztszovjet köztársaságra nincs szüksége Európának, az Egyesült Államoknak, Afrikának és Latin-Amerikának, Ázsiának vagy Oroszországnak”, az Oroszhírek.hu szúrta ki.
A portál szerint a politikus azt írta: „A náci vezetés által irányított Ukrajnára a polgárainak sincs szükségük.” Szerinte a közelmúlt eseményei rávilágítottak arra, hogy az ország senki számára sem hasznos, és kihalásra ítélte magát.
„Az 1991-es modell szerinti új Malorosszija (Kis-Oroszország) mesterségesen feldarabolt területek, amelyek közül sok orosz őshonos, a 20. században véletlenül elidegenített terület” – kezdett aztán történeti elemzésbe Medvegyev, aki hangsúlyozta, hogy ezeken a területeken honfitársaik milliói élnek, akiket a kijevi hatóságok évek óta diszkriminálnak.
„Őket védjük meg egy különleges katonai műveletben, kíméletlenül megsemmisítve az ellenséget. Az 1991-es határokon belül Ukrajnának nevezett oroszországi darabkák azonban egyszerűen a Szovjet Szocialista Köztársaságok Szövetségének összeomlása által generált félreértés” – tette hozzá Medvegyev, leszögezve: ideje tisztázni, „Nagy-Oroszországra” van szükség.
-
Jelen van az ortodox kereszténység és a dél-amerikai római kereszténység. Jelen van az iszlám. Jelen van Kína és annak afrikai gondozott államai. Jelen van a hindu civilizáció.
-
Brutális, kíméletlen szellemi rombolás kell ahhoz, hogy egy kultúra ezt a képességét elveszítse s az adott népet, nemzetet elveszejtse. Nálunk ez az elveszejtés 1900-ban kezdődött.
-
"A szolnoki beruházás is ahhoz járul hozzá tehát, hogy hazánk energiaellátása minél tisztább, kiszámíthatóbb, biztonságosabb és olcsóbb legyen, hiszen ez szükséges a mindennapi jólétünkhöz és a gazdaságunk versenyképességének erősítéséhez" - jelentette ki Czepek Gábor.
-
Ilyenkor kell észnél lenni. A mi sorsunk közvetlenül is tétje ennek a háborús konfliktusnak, ezért mi meggondoltan, kiszámíthatóan, tervezhetően és higgadtan fogunk cselekedni – fogalmaz közösségi oldalán Orbán Viktor.
-
A részt vevő országok egy közös, 100 főből álló határőrkontingenst küldenek a bolgár-török határra, ennek részleteiről decemberig születik döntés - mondta Pintér Sándor.