Felső határ a csillagos ég – orosz-amerikai űregyüttműködés
2024. április 15. 18:07

„Sem ők, sem mi nem szeretnénk elveszíteni ezt az együttműködést” – utalt a NASA vezetőire Jurij Boriszov, a Roszkozmosz vezérigazgatója a TASZSZ-nak nyilatkozva.

Roscosmos CEO Yury Borisov Sergey Savostyanov/TASS

Boriszov – taszsz/Szergej Szavosztjanov

Az orosz állami űrvállalat, a Roszkozmosz eltökélt szándéka, hogy ne veszítse el munkakapcsolatait a NASA-val.

„Sajnálatos, hogy az 1975-ös Szojuz-Apollo űrrepülés óta elért eredmények mára a nullára csökkentek" - mondta a kalugai Ciolkovszkij Állami Űrhajózás-történeti Múzeum diákjainak az orosz vállalatvezető. „Természetesen minden erőfeszítést megteszünk annak érdekében, hogy a lehető leghosszabb ideig folytassuk a közös munkát, mert ez hozzájárul az űrkutatás fejlődéséhez globálisan" – hangsúlyozta Boriszov.

A Nemzetközi Űrállomás (ISS) első modulját - az orosz Zárja teherszállító modult - 1998-ban állították pályára. Két évvel később indult az első hosszú távú küldetés. Azóta is az ISS mindig helyet ad orbitális küldetéseknek. 2023 áprilisában az orosz kormány 2028-ig meghosszabbította az ISS orosz szegmensének működését. Az ISS-program többi tagja 2030-ig folytatja a munkát.
 

taszsz
  • Fekete hattyú
    Maga a pedofilbotrány is fekete hattyú volt: teljesen váratlanul robbant be a közéletbe, förgetegszerű tömeghatást váltott ki – nemcsak tömeghatást, hanem politikusi bukást is –, érdemi magyarázata azóta sincs.
  • Bandung árnyékában
    Jelen van az ortodox kereszténység és a dél-amerikai római kereszténység. Jelen van az iszlám. Jelen van Kína és annak afrikai gondozott államai. Jelen van a hindu civilizáció.
MTI Hírfelhasználó