Brüsszel képtelen beletörődni abba, hogy Magyarország nem enged be migránsokat - közölte a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója a TV2 reggeli műsorában pénteken, jelezve: a legutóbbi kormányülésen szóba került, hogy milyen jogi lépést, pert lehet indítani az Európai Bizottság ellen.
Bakondi György kiemelte, hogy Magyarország saját költségvetési forrásokból biztonságos határőrizeti rendszert működtet a szerb határszakaszon már tíz éve. Mindez sok milliárd forintos költséggel jár, az Európai Uniótól azonban anyagi támogatás helyett csak "szüntelen politikai, jogi és médiatámadásokat" kap Magyarország - tette hozzá.
Hangsúlyozta: az említett határszakasz nemcsak Magyarország belső biztonságát garantálja, hanem az EU tagállamait, polgárait is oltalmazza. A magyar kormány ezért úgy gondolja, reális és indokolt, hogy uniós forrásokhoz is hozzáférhessen a védelmi költségek legalább egy részének fedezésére.
"Olyan forrásokhoz, amit minden más állam megkap, csak mi nem" - jegyezte meg.
A főtanácsadó közölte: a legutóbbi kormányülésen szóba került, hogy milyen jogi lépést, pert lehet indítani az Európai Bizottság ellen.
Felidézte, hogy néhány héttel ezelőtt 80 milliárd forintos bírságot szabtak ki Magyarországra a tranzitzónák miatt, miközben az Európai Bizottság maga is egy ahhoz nagyon hasonlót tervez megvalósítani a migrációs paktumban.
Hozzátette: Magyarországnak napi 400 millió forintos büntetést is kellene fizetnie mindaddig, amíg feltartóztatja a politikai menekültstátuszra nem jogosultakat.
Ez aránytalan és rendkívül súlyos következményekkel járó büntetés, ami arra próbálja rákényszeríteni Magyarországot, hogy feladja a migrációs politikáját, és felszámolja a hatőrizeti rendszert - mutatott rá Bakondi György, hangsúlyozva: ha Magyarország felszámolná a határőrizetet, az súlyosan veszélyeztetné a magyar emberek mindennapjainak biztonságát.
Ahogy most itthon, úgy Isztambulban is három-négy perc leforgása alatt két gólt kaptunk. Ez azt jelenti, hogy letörünk egy bekapott gólnál. Korábbról nem is emlékszem, hogy történt-e ilyen. Nem szabad vert seregként elkönyvelni a bekapott gólt, elvégre még most is volt hátra hatvan perc.
Füllent a fősodor sajtó, amikor azt szajkózza: a tudósok nagy többsége szerint a széndioxod káros, az okozza a felmelegedést. A valóban neves tudósok épp az ellenkező véleményen vannak.
Barabás Richárd, a Párbeszéd politikusa a Fővárosi Közgyűlés legutóbbi ülésére benyújtott módosító indítványa szerint a szivárvány színeivel kellene kivilágítani a Kolosy téren álló 269 éves Újlaki Sarlós Boldogasszony Plébániatemplomot. A beadványt több politikus is provokációnak nevezte. Barabás emellett a Facebook oldalán próbálta félremagyarázni, saját világlátásához igazítani a szivárvány szimbólum jelentését. Soltész Miklóst, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkárát kérdeztük a váci református iskola bővítésének alapkőletételénél az esetről, keresztényüldözésről és a Nyugat-Európa szerte tapasztalható templomátalakításokról.
Hind Kabawat az első nő és egyben keresztény, aki miniszteri tisztséget tölt be a szíriai kormányban. Március 29-i hivatalba lépésétől ő vezeti a Szociális és Munkaügyi Minisztériumot. Nyugati megfigyelők üdvözölték a nők irányába történő nyitást, az új szociális miniszter személyének megválasztását egyben pedig a kisebbségek iránti elfogadóbb magatartásnak tekintik.
Soltész Miklós a Taksonyi Német Nemzetiségi Óvoda bővítésének átadóünnepségén arról beszélt, hogy a magyar kormány ugyanúgy fontosnak tartja az egyházak és a nemzetiségek oktatási-nevelési intézményeit, mint minden más oktatási-nevelési hazai intézményt.