Brüsszel képtelen beletörődni abba, hogy Magyarország nem enged be migránsokat - közölte a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója a TV2 reggeli műsorában pénteken, jelezve: a legutóbbi kormányülésen szóba került, hogy milyen jogi lépést, pert lehet indítani az Európai Bizottság ellen.
Bakondi György kiemelte, hogy Magyarország saját költségvetési forrásokból biztonságos határőrizeti rendszert működtet a szerb határszakaszon már tíz éve. Mindez sok milliárd forintos költséggel jár, az Európai Uniótól azonban anyagi támogatás helyett csak "szüntelen politikai, jogi és médiatámadásokat" kap Magyarország - tette hozzá.
Hangsúlyozta: az említett határszakasz nemcsak Magyarország belső biztonságát garantálja, hanem az EU tagállamait, polgárait is oltalmazza. A magyar kormány ezért úgy gondolja, reális és indokolt, hogy uniós forrásokhoz is hozzáférhessen a védelmi költségek legalább egy részének fedezésére.
"Olyan forrásokhoz, amit minden más állam megkap, csak mi nem" - jegyezte meg.
A főtanácsadó közölte: a legutóbbi kormányülésen szóba került, hogy milyen jogi lépést, pert lehet indítani az Európai Bizottság ellen.
Felidézte, hogy néhány héttel ezelőtt 80 milliárd forintos bírságot szabtak ki Magyarországra a tranzitzónák miatt, miközben az Európai Bizottság maga is egy ahhoz nagyon hasonlót tervez megvalósítani a migrációs paktumban.
Hozzátette: Magyarországnak napi 400 millió forintos büntetést is kellene fizetnie mindaddig, amíg feltartóztatja a politikai menekültstátuszra nem jogosultakat.
Ez aránytalan és rendkívül súlyos következményekkel járó büntetés, ami arra próbálja rákényszeríteni Magyarországot, hogy feladja a migrációs politikáját, és felszámolja a hatőrizeti rendszert - mutatott rá Bakondi György, hangsúlyozva: ha Magyarország felszámolná a határőrizetet, az súlyosan veszélyeztetné a magyar emberek mindennapjainak biztonságát.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
Ahogy most itthon, úgy Isztambulban is három-négy perc leforgása alatt két gólt kaptunk. Ez azt jelenti, hogy letörünk egy bekapott gólnál. Korábbról nem is emlékszem, hogy történt-e ilyen. Nem szabad vert seregként elkönyvelni a bekapott gólt, elvégre még most is volt hátra hatvan perc.
Nem értek egyet azzal, hogy az ukránok értünk harcolnak, ugyanis Európa nincsen támadás alatt, egyetlen európai uniós vagy NATO-tagország sincs támadás alatt. Az ukránok hősiesen harcolnak, de magukért" - rögzítette a külügyminiszter.
Kollár Kinga brüsszeli kijelentéséről szólva Orbán Viktor úgy nyilatkozott, a Tisza-párti európai parlamenti képviselő "gyurcsányi szemérmetlenséggel vágta a magyarok képébe", hogy mindennap azért dolgozik párttársaival, hogy "Magyarország ne kapja meg a neki járó forrásokat", és erre büszke is.
Az államtitkár kifejtette: "azt is elmondtuk, hogy nyilván szeretetből a bajba jutottaknak segítettünk, ez nem is kérdés, viszont a legnagyobb szeretet, meg a legnagyobb segítség az, amikor helybe visszük a segítséget a Hungary Helps programon keresztül".