A magyar családpolitika sikerességéhez a védőnői szolgálat is hozzájárul, ezért fontos a megerősítése – mondta a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára kedden Budapesten, A védőnői szolgálat hungarikum című film bemutatóján.
Rétvári Bence, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára, Fűrész Tünde, a Kopp Mária Intézet a Népesedésért és a Családokért (KINCS) elnöke, Koncz Zsófia, a Kulturális és Innovációs Minisztérium családokért felelős államtitkára és Várfalvi Marianna, a Magyar Védőnők Szakmai Szövetségének (MVSZSZ) elnöke (b-j) A védőnői szolgálat hungarikum című film budapesti bemutatóján, a KINCS és az MVSZSZ rendezvényén 2024. november 5-én. MTI/Soós Lajos
Rétvári Bence a Kopp Mária Intézet a Népesedésért és a Családokért (KINCS) és a Magyar Védőnők Szakmai Szövetsége (MVSZSZ) által szervezett bemutatón kiemelte, a magyar családpolitika azért sikeres, mert „nem egy receptre épül”, hanem minden élethelyzetre igyekszik választ adni.
Az államtitkár arról beszélt, hogy az Európai Unióban csökken a születések száma, sok ország pedig bevándorlással akarja pótolni a hiányt, de Magyarország a „saját polgáraiban hisz”.
Ezzel sikert lehet elérni, ugyanis 2010 óta Magyarország „21 európai országot előzött meg a teljes termékenységi arányszámban, a gyermekvállalási kedvben” - tette hozzá.
Koncz Zsófia, a Kulturális és Innovációs Minisztérium családokért felelős államtitkára azt hangoztatta, hogy jelenleg mintegy 30 féle intézkedésből választhatják ki a családok, milyen segítségre van szükségük.
Az államtitkár kitért arra, hogy az új gazdasági akciótervben is középpontban vannak a családok, valamint a nemzeti konzultáció számos pontja is érinti a családok helyzetét. Rákérdeznek például a családi adókedvezmény megduplázására is.
A magyar emberek családcentrikus gondolkodását bizonyítja az is, hogy 109 éve elindult a védőnői szolgálat, amely a világon egyedülálló – mutatott rá Koncz Zsófia.
Fűrész Tünde, a KINCS elnöke elmondta, hogy a szervezet 2020 óta együttműködő partnere az MVSZSZ-nek, már több projektet és kutatást valósítottak meg együtt.
Legutóbbi felmérésükből az derült ki, hogy a magyarok jól ismerik és elismerik, nagyra becsülik a védőnők munkáját – közölte a KINCS elnöke.
Várfalvi Marianna, a Magyar Védőnők Szakmai Szövetségének elnöke elmondta, hogy a riportfilm összképet ad a védőnői szolgálat kialakulásáról, történetéről és jelenlegi helyzetéről, tevékenységéről.
Ahogy most itthon, úgy Isztambulban is három-négy perc leforgása alatt két gólt kaptunk. Ez azt jelenti, hogy letörünk egy bekapott gólnál. Korábbról nem is emlékszem, hogy történt-e ilyen. Nem szabad vert seregként elkönyvelni a bekapott gólt, elvégre még most is volt hátra hatvan perc.
Füllent a fősodor sajtó, amikor azt szajkózza: a tudósok nagy többsége szerint a széndioxod káros, az okozza a felmelegedést. A valóban neves tudósok épp az ellenkező véleményen vannak.
Farkas Endre György alkotóművészete különleges szín ebben a kincsestárban, ő a szépség mellett az időbeliséget is igyekezett meghódítani, különleges élményt kínálva az angol nyelvű irodalom szerelmeseinek.
Orbán Viktor Facebook-oldalán közétett videójában úgy fogalmazott: baj van, mert elszaporodtak azok a kábítószerek, amely tönkreteszik a gyermekeinket és a felnőtteket is, ezen a környéken különösképpen. Azon vagyok, hogy ezt megszüntessük - mondta a miniszterelnök.
A kereszténység más megvilágításba helyez mindent; ha a keresztény gondolkodást komolyan vesszük és aszerint politizálunk, akkor minden „túlvilági fényben” tud megjelenni - Michl József, Tata város polgármestere a kdnp.hu-nak adott interjút.