Európa országaiban ismét elkezdtek tárgyalni arról, hogy katonákat és katonai magáncégek alkalmazottait küldjék Ukrajnába – jelenti a Le Monde forrásokra hivatkozva, számol be a news.ru. A kérdésről különösen Keir Starmer brit miniszterelnök és Emmanuel Macron francia államfő tárgyal. Több más ország nem támogatja az elképzelésüket. Ezek közé tartozik Németország is. A lap Donald Trump amerikai elnökválasztáson aratott győzelmét és az Ukrajnának nyújtott további katonai segítséggel kapcsolatos félelmeket nevezte meg a tárgyalások felújításának okaként. Folytatódnak a megbeszélések Nagy-Britannia és Franciaország között a védelmi együttműködésről, különösen azzal a céllal, hogy létrehozzák az európai szövetségesek egy olyan magcsoportját, amely Ukrajnára és a tágabb értelemben vett európai biztonságra összpontosít – mondta a lapnak egy brit tisztviselő.
Korábban Jeremy Corbyn, a Munkáspárt korábbi vezetője azt mondta, hogy Starmer hivatalosan tisztázza a helyzetet az ukrán hadsereg Storm Shadow rakétákkal mélyen Oroszországba irányuló esetleges csapásaival . Szerinte a briteknek tisztában kellene lenniük a fegyverek használatának engedélyezésével járó valószínű kockázatokkal. Starmernek azt is meg kellene magyaráznia, hogy Kijevnek miért engedélyezték a rakéták használatát az ország parlamentjének szavazását megkerülve – tette hozzá a volt munkáspárti vezető. Corbyn ragaszkodott az ukrán konfliktus megoldásának diplomáciai lehetőségéhez.
-
Jelen van az ortodox kereszténység és a dél-amerikai római kereszténység. Jelen van az iszlám. Jelen van Kína és annak afrikai gondozott államai. Jelen van a hindu civilizáció.
-
Brutális, kíméletlen szellemi rombolás kell ahhoz, hogy egy kultúra ezt a képességét elveszítse s az adott népet, nemzetet elveszejtse. Nálunk ez az elveszejtés 1900-ban kezdődött.
-
A teljes felnőtt lakosság körében meggyőző, 12 százalékpontos a Fidesz–KDNP előnye a Tisza Párttal szemben – derül ki a Magyar Társadalomkutató Kft. legfrissebb, november 19-22. között, ezer ember telefonos megkérdezésével végzett felméréséből.
-
– Megszületett a bérmegállapodás – tudatta Orbán Viktor. A miniszterelnök hétfőn reggel írta alá a három évre szóló béregyezményt a Karmelita kolostorban a munkavállalói és a munkaadói oldal képviselőivel.
-
Soltész Miklós a szentmisével egybekötött eseményen, Krisztus király ünnepén kiemelte: "olyan időszakban vagyunk, amikor óriási szükség van Krisztus király békéjére, és arra, hogy béke legyen a nemzetek között".