Markáns Fidesz-előny
A teljes felnőtt lakosság körében meggyőző, 12 százalékpontos a Fidesz–KDNP előnye a Tisza Párttal szemben – derül ki a Magyar Társadalomkutató Kft. legfrissebb, november 19-22. között, ezer ember telefonos megkérdezésével végzett felméréséből.
2024. november 25. 11:55

A cég az MTI-hez hétfőn eljuttatott közleményében azt írta, a kormánypártoknak a többi párthoz képest jóval erősebb társadalmi beágyazottságára utal az, hogy míg a szavazókorú magyar lakosság 38 százaléka adná szavazatát a Fidesz–KDNP-re egy esetleges november végi választáson, addig a Tisza Párt támogatottsága mindössze 26 százalék ezen a bázison.

Másfél évvel a következő országgyűlési választások előtt a Tisza Párt szimpatizánsai magasabb arányban ígérik biztosra választási részvételüket a többi pártnál, ennek köszönhető, hogy a pártot választani tudó aktív szavazók bázisán valamivel kisebb – nyolc százalékpontos a Tisza hátránya, ami azonban még így is bőven hibahatáron túli távolságban van a Fidesztől – hangsúlyozták a közvélemény-kutatás adatait ismertető közleményben.

A Magyar Társadalomkutató Kft. szerint összességében megállapítható, hogy a választásokra hagyományosan jól mozgósító kormánypártok nemcsak jelenleg vezetik a pártok népszerűségi versenyét, de a következő országgyűlési választásokra nézve is jelentős tartalékokkal rendelkeznek.

A tájékoztatás szerint az aktív szavazó pártválasztók válaszai alapján négy párt érné el az ötszázalékos bejutási küszöböt listás szavazáson: egy aktuális választást a Fidesz–KDNP 45 százalékos eredménnyel magabiztosan nyerne meg, a parlamentbe pedig a 37 százalékot szerző Tisza Párton kívül a felmérés szerint a Mi Hazánk Mozgalom és a Magyar Kétfarkú Kutya Párt jutna még be, egyaránt a voksok hat-hat százalékát megszerezve.

A többi párt – köztük a Demokratikus Koalíció – messze elmaradna a bejutási küszöbtől – áll a Magyar Társadalomkutató Kft. által végzett felmérés ismertetőjében.

MTI
  • Konszolidáció vagy konfrontáció:
    Bakondi György emlékeztetett: Szíriában megbukott az iráni és oroszországi támogatású rezsim, és nagyon vegyes összetételű, iszlám kötődésű, ezen belül elsősorban szunnita irányultságú csoportok kerültek hatalomra, akik között már meg is kezdődtek bizonyos leszámolások, így a kurdok elleni fellépés.
  • Orosz kémfőnök: Színes forradalmat akar a Nyugat
    „A Nyugat stratégiai számítása az ukrajnai válságban nagyon világos: elhúzódó kimerítő harcot akar ránk kényszeríteni, hogy az orosz társadalmat kettészakítsa, és megteremtse a színes forradalom feltételeit. Harcolni fognak, ahogy ők mondják, az utolsó ukránig" – fogalmazott Nariskin.
  • Ki mozgatta a szálakat az álhírek terjesztésében?
    Idegen érdekeket szolgált az, aki hazánk ellen szóló álhíreket terjesztett, így veszélybe sodort Szíriában dolgozó magyar diplomatákat, illetve idehaza is terroveszélyt szított: a bűnözőt le kell leplezni.
  • Ne haljon meg senki a frontvonalon a szeretet ünnepén
    Az nem gyerekség, ami Szíriában történik, és annak hatása Európára, az nem egy jópofaság, amivel viccelődni lehet, meg álhíreket lehet róla mondani, ez vérre megy" - fogalmazott a miniszterelnök.
  • Magyarországgal Istennek terve van
    ...éllovas volt Balassi Bálint Bocsásd meg, Úristen…kezdősorral írt gyónóversével. De Kölcsey, Babits és még seregnyien alkottak efféle fajtájú, minőségű költeményeket napjainkig is. Bár egyre kevesebben. Ebben közrejátszott azért a kommunizmus több évtizedes pokoljárása is – bolyong a költészet világában Döbrentei Kornél.
MTI Hírfelhasználó