A magyar férfi kézilabda-válogatott 36-32-re legyőzte Hollandiát a világbajnokság csoportkörének utolsó fordulójában, vasárnap Varasdon, így három pontot visz magával a középdöntőbe.
A magyarok - akiknek a negyeddöntőbe jutás a céljuk - szerdán 27-27-es döntetlent játszottak Észak-Macedóniával, pénteken pedig 35-18-ra legyőzték Guineát, ezzel biztosították a továbbjutásukat. A szintén varasdi középdöntőben kedden az Európa-bajnok Franciaországgal, csütörtökön Ausztriával, szombaton pedig Katarral találkoznak. A negyeddöntőbe az első két helyezett jut.
Eredmény, csoportkör, 3. (utolsó) forduló, D csoport:
Varasd, v.: Jorum, Kleven (norvégok)
lövések/gólok: 49/36, illetve 42/32
gólok hétméteresből: 6/5, illetve 3/3
kiállítások: 16, illetve 12 perc
Magyarország:
Palasics - Fazekas 2, Ilic 3, Sipos 1, Ligetvári, Szita 6, Bóka 6, cserék: Imre 3, Ancsin, Bánhidi 3, Lékai 6, Krakovszki Zs. 1, Rosta, Bodó 5, Mikler
A tavaly Európa-bajnoki ötödik és olimpiai tizedik helyezett magyarok keretéből - Bartucz László és Rodríguez Álvarez Pedro mellett - ezúttal Ónodi-Jánoskúti Máté és Hanusz Egon maradt ki.
A meccs első öt és fél percében három magyar játékost állítottak ki, ezt kihasználva két góllal ellépett az ellenfél. Támadásban jöttek a hibák, védekezésben pedig nem mindig volt hatékony a visszarendeződés, ám ez utóbbit csakhamar orvosolták Sipos Adriánék és a 16. percben sikerült egyenlíteniük (9-9). A sok hiba ellenére a 19. percben első alkalommal vezettek az egyre jobban védekező magyarok (11-10), majd Bóka Bendegúz és Lékai Máté vezérletével elléptek hárommal. Ezt követően szinte teljesen kiegyenlítődött a játék és a szünetben 19-17-es előnyben volt a magyar együttes.
A második felvonás első másfél percében két kiállítással sújtották a magyarokat, ők azonban két gólt lőttek kettős emberhátrányban. A kapuban Mikler Roland váltotta Palasics Kristófot, majd csapatuk első alkalommal vezetett négy találattal a kőkemény védekezésre alapozva. A játéknap előtt a góllövőlista harmadik helyén álló Rutger Ten Velde találataival visszazárkóztak a hollandok, Palasics visszatért a magyar kapuba, a különbség pedig kettő és négy gól között ingadozott.
Az első és a második csoportmérkőzéssel ellentétben ezúttal népes és hangos szurkolótábor bíztatta kitartóan Ligetvári Patrikékat, de a nyitott, zavaró védekezésre váltó hollandok kihasználták, hogy létszámegyenlőségnél egyszer kapus nélkül támadtak a magyarok. Már három perc sem volt hátra, amikor 33-32-es holland vezetésnél Sipos Adriánt szokatlan módon támadásban kiállították, de a hajrá varázsütésre remekül sikerült a magyar csapatnak, 3-0-s sorozattal zárta a meccset és megnyerte csoportját.
Mikler Roland kettő, Palasics Kristóf öt védéssel járult hozzá a sikerhez. A túloldalon Bart Ravensbergen három, Matthias Dorgelo két védéssel zárt, Rutger Ten Velde tíz gólt lőtt.
A két csapat 23. egymás elleni mérkőzésén egy vereség mellett a 22. magyar siker született.
korábban:
Észak-Macedónia - Guinea 29-20 (14-10)
A végeredmény: 1. Magyarország 5 pont, 2. Hollandia 4, 3. Észak-Macedónia 3, 4. Guinea 0
A csoportok első három helyezettje a középdöntőbe kerül, és viszi magával a másik két továbbjutó elleni eredményeit, a negyedikek pedig az alsóházi rájátszásban folytatják szereplésüket.
Fazekas Gergő (b) és a holland Lars Kooij a férfi kézilabda-világbajnokság D csoportjának harmadik fordulójában játszott Magyarország - Hollandia mérkőzésen Varasdon, a Varazdin Arenában 2025. január 19-én. MTI/Illyés Tibor
-
Kegyelmi pillanat: újfent magyar adzője van a Ferencváros labdarúgócsapatának. Nagy esély arra, hogy néhány Európa-hírű futballistánk mellett most egy trénerünk is Európa-hírre kapjon, s külön öröm, hogy ezt magyar csapattal teheti meg.
-
Maga a pedofilbotrány is fekete hattyú volt: teljesen váratlanul robbant be a közéletbe, förgetegszerű tömeghatást váltott ki – nemcsak tömeghatást, hanem politikusi bukást is –, érdemi magyarázata azóta sincs.
-
A nagy antik görög bölcselő, Platon is csak az oligarchikus konfliktusok „fedőtörténeteként” írja le a demokráciát, és Madách Imre Az ember tragédiájának Athéni színében meg is erősíti Platon e „munkahipotézisét” – fogalmaz Bogár László.
-
A 26 éves szegedi versenyző a nők között az első magyar egyéni kontinensbajnoki címet szerezte meg, ugyanis korábban csak a női váltó tudott diadalmaskodni még 2009-ben.
-
A kormány által kijelölt antiszemitizmus elleni fellépés három legfontosabb irányának nevezte az oktatást, a közéleti kommunikációt és a jogi fellépést, hozzátéve, hogy a gettó áldozatait és azokat a bátrakat, akik mentették az embereket, soha nem felejtik el, ahogyan soha nem fognak feledésbe merülni a bűnösök tettei sem.