Még hatályos: Zelenszkij önmagának is tiltotta, hogy tárgyaljon Moszkvával
2025. március 5. 17:11

A Kreml pozitívan értékeli Volodimir Zelenszkij ukrán elnök tárgyalási hajlandóságát, de még mindig érvényben van a rendelete, amellyel ezt önmaga számára megtiltotta - jelentette ki Dmitrij Peszkov orosz elnöki szóvivő szerdán újságíróknak.

"Pozitívan" - válaszolta a szóvivő arra kérdésre válaszolva, miként viszonyul a Kreml ahhoz, hogy Zelenszkij tudatta Donald Trump amerikai elnökkel tárgyalási készségét.

"A kérdés az, hogy kivel lehet leülni. Egyelőre megmaradt a törvényi tilalma annak, hogy Ukrajna elnöke tárgyaljon az orosz féllel. Ezért egészében véve pozitív a megközelítés, de az árnyalatok még nem változtak" - fogalmazott Peszkov.

Arra a felvetésre, hogy létrejöhet-e Minszkben egy találkozó Vlagyimir Putyin, Donald Trump és Volodimir Zelenszkij között, Peszkov azt mondta, hogy erről semmilyen formában nem voltak még tárgyalások, de Oroszország számára ez lenne a legjobb tárgyalási helyszín, mert Fehéroroszország a fő szövetségese.

Egyéb témákra kitérve a szóvivő azt mondta, hogy Putyin kész megvitatni a ritkaföldfémek bányászatával kapcsolatos együttműködést Aljakszandr Lukasenka fehérorosz elnökkel, ha erre igény mutatkozik.

Elmondta, hogy az iráni atomprogram témáját "érintették" a rijádi orosz-amerikai tárgyalásokon, de nem részletesen. "Külön megbeszélésekre számítunk ebben a témában" - közölte. Peszkov szerint Oroszország abból indul ki, hogy van lehetőség az iráni nukleáris kérdés békés megoldására.

"Mivel Irán a szövetségesünk, a partnerünk, egy olyan ország, amellyel átfogó, kölcsönösen előnyös, kölcsönösen tiszteletteljes együttműködést alakítunk ki, Oroszország kész mindent megtenni ennek érdekében" - nyilatkozott a Kreml szóvivője.

mti
Címkék:
  • Tiszta vizet a fejekbe!
    Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
  • Ukrajnát Oroszországgal együtt kell fölvennünk az EU-ba
    Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
MTI Hírfelhasználó