Rakonczay Gábor extrém sportoló már kevesebb mint 225 kilométerre jár Antigua és Barbuda szigetétől az utolsó expedícióján, melynek keretében az eredeti tervek szerint 65 nap alatt teljesítette volna az 5000 kilométeres óceánátevezést kenujával az Atlanti-óceánon.
A 44 éves magyar sportoló a közösségi oldalán ad mindennap helyzetjelentést, de az érdeklődők online is nyomon tudják követni a hajóját.
Rakonczay szerdán 4887 kilométernél járt, és már 72. napja evez a cél felé. Legutóbbi számításai szerint vasárnap érhet partot, és csüt��rtök-péntek környékén kerülhet az utolsó száz kilométeren belülre, de a hátralévő utat a fáradtság és a lassulás mellett a törött hüvelykujja valamint az élelmiszer-raktárának kiürülése is nehezíti.
"Még egy Ultrabalatonnyi táv és látszik a sziget. A mai nagyobb távval van esély a nyolcadikára. Meglátjuk"
- írta Rakonczay, aki az előző bejelentkezéshez képest 80 kilométert teljesített.
Az eredeti elképzelés szerint december 16-án indult volna a Kanári-szigetekről, La Palmáról utolsó nagyszabású expedíciójára, amellyel 18 évnyi sportpályafutását szeretné lezárni, az időjárási viszonyok miatt azonban várni kényszerült, és végül december 23-án szállt vízre.
Az útnak egy kabinnal rendelkező, speciális kenuval vágott neki. A hajót eredetileg Fa Nándor tervezte és építette, majd Rakonczay a 2012-es 77 napos óceán-átkelés tapasztalatai alapján átépítette, új kabinnal, tőkesúllyal, kormányrendszerrel, valamint a legmodernebb technikai eszközökkel szerelte fel. A hajót tavaly januárban egy 1400 kilométeres úton már tesztelte, amikor Portugáliából a Kanári-szigetcsoporthoz evezett.
A Földön található hatalmas mennyiségű víz halmazállapot-változásainak köszönhetően működik a Föld-légkör rendszerben egy olyan természetes önszabályozó mechanizmus, amelynek a hatására kialakul a fizikailag lehetséges maximális üvegházhatás, amely tovább már nem növelhető, akármennyi széndioxidot bocsátunk ki.
A jól szervezett globális pánikkeltés zavartalanul folyik, amelynek a hatására, főleg a nyugati világban, megjelent egy nálunk még alig ismert új fogalom a pszichiátriai szaknyelvben, nevezetesen a klímadepresszió.
Rá kell mutatnunk, hogy a tengerentúli politikai fordulat után, a Soros-hálózat mindent meg fog tenni azért, hogy Európába, azon belül is Brüsszelbe mentse át székhelyét, immár az Unió központjából irányítva magyarországi lerakatának kártékony, hazánk szuverenitását sértő tevékenységét! - rögzíti Vejkey Imre.
Ebben a nagyböjtben, melyet a szentév kegyelme gazdagít, szeretnék megosztani veletek néhány gondolatot arról, mit jelent együtt haladni a reményben és felfedezni a megtérésre szólító meghívásokat, melyeket Isten irgalma – egyénileg és közösségileg – mindannyiunkhoz intéz - olvasható a Szentatya, Ferenc pápa nagyböjti üzenetében, amelynek a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia által megküldött magyar nyelvű fordítását alább olvashatják.
Most, hogy az amerikaiak már nincsenek ott, tehát a háborúpárti tábor sokkal gyengébb, most miért gondolják, hogy ugyanezt a háborút meg tudják nyerni? - vetette föl a magyar kormányfő.