Az amerikai kormányzat mintegy 400 millió dollár szövetségi támogatást vont meg a Columbia Egyetemtől az antiszemita megnyilvánulások elleni elégtelen fellépés miatt - közölte a szövetségi oktatási minisztérium (Department of Education).
A közlemény szerint az igazságügyi minisztérium (Department of Justice), az egészségügyi és humán szolgáltatások minisztériuma (Department of Health and Human Services), az oktatási minisztérium (Department of Education), valamint a általános szolgáltatások hivatala (General Services Administration) közös intézkedése azonnali hatállyal érvényes, és szövetségi forrásokból származó adományokat, valamint szerződéseket érint.
Az intézkedés indoka az "oktatási intézmény folytatódó tétlensége a zsidó diákok folyamatos zaklatásának ellenére". A közlemény megállapítja, hogy a jelenleg meghozott döntések az intézkedések első körét jelentik, és további támogatások visszavonása következhet.
A közlemény rámutat, hogy a Trump-adminisztráció által az egyetemeken tapasztalt antiszemitizmus elleni fellépés érdekében létrehozott munkacsoport (Joint Task Force) március 3-án arról értesítette a Columbia Egyetem megbízott elnökét, hogy áttekinti az intézmény számára biztosított szövetségi támogatásokat az egyetemmel szemben, az amerikai polgárjogi törvény hatálya alatt indított vizsgálat részeként. "A káosz és antiszemita zaklatás folytatódott az azóta eltelt napokban is az egyetem területén és környékén. A Columbia nem reagált a munkacsoportnak" - olvasható.
Linda McMahon, oktatási miniszter, aki pénteken személyesen látgatott el a New Yorkban működő elit oktatási intézménybe, azt közölte, hogy 2023. október 7-e óta zsidó diákoknak erőszakkal, megfélemlítéssel és antiszemita zaklatással kell szembesülniük saját egyetemük területén, és ezt figyelmen kívül hagyták azok, akiknek védelmet kellett volna nyújtaniuk számukra.
"Az egyetemeknek meg kell felelniük minden szövetségi diszkriminációellenes törvénynek, amennyiben szövetségi támogatásban részesülnek. A Columbia túl hosszú ideig elmulasztotta ezt a kötelességet a területén tanuló zsidó diákok felé. Ma demonstráljuk a Columbia és más egyetemeknek, hogy nem toleráljuk tovább megdöbbentő tétlenségüket" - olvasható a közleményben.
Az amerikai külügyminisztérium csütörtökön közölte, hogy visszavonták az Egyesült Államokban tanuló egyik egyetemista diákvízumát, aki résztvevője volt a Hamász mellett tartott tüntetéseknek. A közlemény szerint az intézkedés összhangban van Donald Trump elnök felhívásával azon diákok tartózkodási engedélyének visszavonására, akik részesei voltak Izrael-ellenes egyetemi demonstrációknak. A külügyi tárca azt is közölte, hogy az érintett eltávolításáról az országból a bevándorlási hatóság intézkedik.
Donald Trump január 29-én írt alá rendeletet az antiszemitizmus elleni intézkedésekről.
A Hamász Izrael ellen végrehajtott 2023. október 7-i terrortámadását követően, valamint Izrael erre adott válasza nyomán számos amerikai egyetemen, köztük elit intézmények területén indult tüntetéssorozat a Gázábna élő palesztinok, valamint a Hamász mellett, Izrael ellen. A palesztinpárti tüntetők a múlt héten New York több egyetemén jelentek meg ismét nagyobb létszámban.
Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
Több ezer családnak jelent segítséget az a javaslat, amely szerint az adótartozással rendelkezők esetében kétmillió forintra emelkedik az összeghatár, ameddig részletfizetési lehetőséget kaphatnak. A módosító indítványt benyújtó Vejkey Imre lapunknak elmondta, hogy ez illeszkedik az eddigi családtámogatási elképzeléseikhez.
Soltész Miklós közlése szerint az építészeti beavatkozás elmaradása azzal fenyegetett, hogy el kell bontani a templomtornyot, vagy újjá kell építeni a templomot, így az egyik legbonyolultabb felújítás volt az épület megmentése.
Menczer Tamás a műsorban abszurdnak nevezte, hogy az Európai Unió vezetői nem a közösségért dolgoznak, nem a "klubban" már bent lévő tagok érdekei szerint cselekszenek, hanem egy olyan országot képviselnek, amely nem része a közösségnek.